Ralf Schumacher nyert, a világbajnok ütközött

2003.06.29. 15:52
A williamses csapattársa, Montoya előtt ért célba, aki átvészelte a Michael Schumacherrel történt koccanást is. Barrichello lett a harmadik, a világbajnok pedig végül ötödikként ért célba.
Az utóbbi hetek unalmas körözgetései után végre autóverseny volt a Nürburgringen. A mcLarenes Raikkönen biztosan vezetett egészen a 27. körig, amikor viszont a Mercedes motor látványosan elfüstölt. A vezetés Ralf Schumacher ölébe hullott, aki bátyja és csapattársa előtt haladt az élen. A második Michael Schumacher és a harmadik Montoya azonban összeakadt, a klasszikus versenybalesetből a német került ki vesztesen: két hátsó kerekével a kavicságyba csúszott. A pályamunkások azonban - szabályosan, hiszen a pályán veszélyes helyen volt az autó - kitolták a sóderból, és végül ötödik lett.

A pontversenyben így a ferraris - aki már 1003 karrierpontnál tart - tovább növelhette előnyét Raikkönennel szemben, a harmadik pozícióba pedig az Európa GP győztese, Ralf Schumacher jött föl.

Nyilatkozatok

Ralf Schumacher: "Pole pozíciót már szereztem idén, de győzni azért sokkal jobb érzés, nagyon boldog vagyok. A rajtom tökéletesen sikerült, és utána is a maximumon tudtam autózni. A kocsi és a Michaelin gumik is fantasztikusak voltak."

Juan Pablo Montoya: "Összeértünk Schumacherrel, de nem tudom, ennek mi volt az oka, hiszen én hagytam neki elég helyet a belső íven. Kívül voltam, elmentem mellette, ennyi."

Rubens Barrichello: "A rajtom jó volt, de az autóból nem tudtam kihozni a maximumot. A dobogós helynek örülök."

Michael Schumacher: "Montoyával egyszerű versenybalesetem volt, egyikünk sem hibás, senki ne keressen bűnbakot! Keményen támadott, és nem sok levegőt hagyott nekem, majd összeértünk, ennyi. Különben a sebességét nézve valahol úgy is megelőzött volna, így maximum harmadikként érhettem volna célba. A kicsúszással ötödik lettem, azaz gyakorlatilag csak két pontot veszítettem ma el."

Az Európa GP körről-körre:

Minden autó elindult a felvezető körre. Nick Heidfeld szombaton nem tudott mért kört futni, ezért a boxból rajtol.

Rajt: Raikkönen és Ralf Schumacher tökéletesen indul, Michael Schumacher harmadiknak esik vissza, majd Barrichello és Montoya következik, mögötte a két Renault, Trulli és Alonso, majd Panis és Coulthard.

1. kör: Raikkönen 2 másodperces előnyt szerzett, és Ralf Schumacher is ellépett egy kicsit a bátyjától.

2: A finné a leggyorsabb kör, a Schumacher fivérek között fél másodperc a különbség.

3: A vezető mcLarenes 2,6 másodpercre növelte az előnyét, a Schumacherek között pedig gyakorlatilag nincs mérhető különbség.

4: Raikkönen előnye már 4 másodperc, Michael Schumachert feltartja az öccse.

5: Schumacherék ismét veszítettek egy másodpercet.

6: Raikkönen előnye 5,5 másodperc, lassan Barrichello is megérkezik Ralf Schumacher mögé.

7: 5,8-ra nőtt az ezüstnyíl előnye egy újabb gyors kör miatt. Villeneuve Verstappent támadja a 17. helyért.

8: A kanadai megelőzte a hollandot, majd megpördült és vissza esett az utolsó helyre. Verstappen mellett Heidfeld is elment.

9: Raikkönen elsőként ment 1:33 alatti kört, így már majdnem 7 másodperccel vezet. A minardik és Villeneuve párbaja folytatódik.

10: Panis kipördült a 8. helyről, de sikerült visszaevickélnie a pályára. Firman megkezdte a tankolásokat.

12: Fisichella is tankolt, Ralf Schumacher ellépett a bátyjától egy kicsit, de Raikkönentől már 7,5 másodpercre van.

13: Ismét Raikkönené a leggyorsabb kör. Villeneuve megelőzte a gondokkal küszködő Verstappent, majd letört az első szárnya, és ismét vissza esett az utolsó helyre. A kanadai a boxba tart új spoilerért.

14: Raikkönen előnye már célegyenesnyi, Villeneuve elérte a boxot és Trulli is tankolt. Panis szintén, valamint Button is.

16:Raikkönen és Michael Schumacher egyszerre jöttek ki tankolni, a ferraris pit stopja két tizedmásodperccel gyorsabb volt. Ralf Schumacher vezet.

17: Barrichello vett fel üzemanyagot.

18: Montoya, Alonso és Coulthard is tankolt .

19: Alonso a boxól kijövet csapattársa, Trulli elé került, Ralf Schumacher még vezet, de nem volt tankolni.

20: Michael Schumacher néhány tizeddel gyorsabb körönként Raikkönennél, hat másodpercnyire csökkentette a hátrányát a német.

21:Ralf Schumacher is tankolt, Raikkönen ismét vezet, a fitatalabbik Schumacher a második, majd Michael jön.

22: Raikkönen előnye 4,3 másodperc a Williams-BMW előtt és 7,7 Michael Schumacher előtt.

25: A vezető hármasból ismét Michael Schumacher a legkevésbé gyors. Da Mattának a kocsiján a toyotás szerelők elsőszárny cserét végeztek.

27: Raikkönen kiesett! A Mercedes-motor látványosan elfüstölt, a finn a pálya szélén parkolt le. Ő a verseny első kiesője, Ralf Schumacher átvette a vezetést, Michael Schumacher a második, Barrichello a harmadik.

30: A fivérek között 3 másodperc körüli a különbség, amely nem nő, de nem is csökken. A további sorrend féltávnál: Barrichello, Montoya, Alonso, Trulli, Coulthard, Button.

32: Ralf 4,3 másodpercre növelte az előnyét.

34:Michael Schumacher másodszor is tankolt, 10 másodperc alatt.

35:Barrichello is letudta második kerékcseréjét.

Trulli műszaki hiba miatt kiállt, Panis másodszor is megpördült, ezúttal viszont valamilyen műszaki hiba miatt nem tudta folytatni a versenyt.

38: Alonso járt a boxban. Az élen a két Williams, Ralf Schumacher és Montoya.

39: Montoya tankolt, 8,3 alatt.

A kolumbiai Barrichello elé került.

40: Ralf Schumacher másodszor, valószínűleg utoljára járt a boxban, majd visszatért az élre. Montoya a leggyorsabb a pályán, lassan utoléri Michael Schumachert.

42: Coulthard vett fel üzemanyagot, Montoya beérte Michael Schumachert.

43: Michael Schumacher a kavicságyban! A németet kívülről előzte Montoya, a két kocsi összeakadt, amikor a kolumbiai már előrébb volt.

A világbajnokot visszatolták a pályára, de a 6. helyre esett vissza.

45:Michael Schumacher 17 másodpercnyire van az 5. Coulthard mögött.

47: Sorrend: Ralf Schumacher, Montoya, Barrichello, Alonso, Coulthard, Michael Schumacher, Webber, Button.

50: Tíz körrel a vége előtt a sorrend változatlan, az első nyolcban nincsenek párharcok.

51: Coulthard és Alonso között azonban kialakulóban van egy, a negyedik helyért harcol a skót pilóta.

Michael Schumachert a kipördülése után a pályamunkások tolták ki a kavicságyból, amely elméletileg szabályellenes, de mivel a német kocsija veszélyes helyen volt, kötelesek voltak segíteni rajta. Emiatt valószínűleg Schumacher semmiféle büntetést nem fog kapni.

53: Villeneuve műszaki hiba miatt kiállt.

55: Da Matta Toyota motorja füstölt el, a brazil feladta a versenyt. Fisichella defektet kapott, de elérte a boxot.

57: Coulthard kicsúszott! A skót a sikán előtt elvesztette uralmát az ezüstnyíl fölött, és a kavicságyban állt meg.

60, utolsó kör: Ralf Schumacher győzött, karrierje alatt negyedszer. Montoya a második, Barrichello a harmadik.

Alonso jött be nyegyediknek, bár az ötödik Michael Schumacher még az utolsó kanyarban is megpróbálta megelőzni. Webber, Button, Heidfeld zárták az első nyolcat.