Alonso a legfiatalabb futamgyőztes

2003.08.24. 15:48
A 22 éves spanyol gyakorlatilag a rajttól a célig vezetett, és fölényesen nyerte meg kerrierje első F-1-es futamát. Baumgartner féltávnál, motorhiba miatt esett ki, addig remekül ment, a 15. helyig jött előre.
A Forma-1 53 éves történetében először rajtol F-1-es futamon magyar versenyző, a Jordan-Forddal versenyző Baumgartner Zsolt. A 22 éves pilóta szombaton az ír csapat állandó versenyzőjének, Ralph Firmannak a balesete miatt - ő mankóval már elhagyhatta a kórházat - ülhet volán mögé vasárnap. Baumgartner az időmérőn a 19. helyet szerezte meg, a Minardi újoncát Nicolas Kiesát sikerült megelőznie.

Tekintse meg fotóinkat
A rajtrács legelején meglepetésre egy Renault található, Fernando Alonso kocsija. A fiatal spanyol mellől Ralf Schumacher, mögüle pedig a jaguaros Mark Webber indulhat, oldalán a világbajnokságra pályázó Juan Pablo Montoyával. A vb másik két esélyese, a pontversenyben vezető ferraris Michael Schumacher csak a nyolcadik, a harmadik világbajnoki esélyes, Kimi Raikkönen pedig csak egy hellyel van a német előtt.

Az átalakított Hungaroringen a rajt igen izgalmasnak ígérkezik, az első kanyar bejárata elég szűk, így könnyedén előfordulhatnak koccanások, esetleg baleset is, bár remélhetőleg a látványos előzési manőverek miatt marad emlékezetes a 18. Magyar Nagydíj startja.

A futamgyőzelemre egyébként rengeteg pilóta esélyes, az első tízből szinte bárki győzhet, bár kétségtelen, hogy a két Williams-BMW előnyben van a másik két élcsapat, a Ferrari, illetve a McLaren versenyzőivel szemben.

A Magyar Nagydíj körről körre

14.00: minden autó, Baumgartneré is elindult a felvezető körre.

Rajt: da Matta kocsija beragadt, de Baumgartnernek nagyon ügyesen sikerült kiekerülnie őt. Az élen Alonso remekül kapta el a rajtot, mögötte Webber fordult, Ralf Schumacher a harmadik kanyarban kipördült.

1. kör: Alonso, Webber, Barrichello, Raikkönen a sorrend, majd Trulli és Coulthard jön, Michael Schumacher a hetedik, Montoya a nyolcadik, Baumgartner a 19. helyen volt.

3. kör: Barrichello levágta a sikánt, Raikkönen és Trulli is elment mellette.

4: Alonso 10 másodpercnyier(!) elszakadt a többiektől, Webber, Raikkönen, Trulli, Barrichello, Coulthard, M. Schumacher és Montoya együtt voltak.

5: Alonso előnye már 12 másodpercre nőtt, Baumgartner a 18. helyen áll, Kiesa és da Matta előtt. Ralf Schumacher a 12. helyen volt.

7: Fisichella kicsúszott a célegyenesre fordító kanyarban, de nem pördült meg, és visszaállt.

9: R. Schumacher megelőzte Wilsont, és 11-nek jött föl.

10: Baumgartner remekül ment eddig, jobbak a köridői, mint Buttonnak, aki a 16. helyen állt a 10. kör végén.

11: Alonso már 20 másodperccel vezet, Baumgartner sokkal gyorsabb volt az utóbbi körökben, mint az előtte álló Button, Verstappen és Frentzen.

12: Justin Wilson ment tankolni.

13: az élmezőnyből a vezető Alonso már tankolni ment. 6,4 másodperc alatt töltötték újra. Valószínűleg három kiállásos taktikát választott.

14: Raikkönen vette át a vezetést, mert már Webber is újratöltette a kocsiját. Ralf Schumacher közben már a nyolcadik.

15: Villeneuve kiállt. Raikkönen és Trulli is tankolt. A finn visszajött Webber elé, Trulli viszont csak mögé.

16: Barrichello a boxban járt, csakúgy, mint Montoya.

17: Alonso ismét az élen. Michael Schumacher tankolt, Ralf Schumacherrel egyszerre.

18: Montoya M. Schumacher elé került a tankolások alat.

19: Coulthard utolsóként tankolt, 10 másodpercig volt kint, ami két kiállásra utal.

Klikk a képre!
20: Barrichello az első kanyar végén elszállt, frontálisan belerohant a gumifalba. Saját maga szállt ki a kocsiból a brazil. Baumgartner letudta élete első tankolását. Barrichello Ferrarijának egyszerűen kiszakadt a bal hátsó felfüggesztése.

22: Alonso, Raikkönen, Webber, Trulli, Montoya, M. Schumacher a sorrend. Baumgartner a tizenhatodik.

24: Ralf Schumacher már a hetedik, Coulthard a nyolcadik. Trulli lassabb, mint Montoya, a kolumbiai beragadt mögé. Lassan a kolumbiaira följön M. és R. Schumacher is.

25: Alonso már 27 másodperccel vezet.

26: Alonso rettentő gyors, és a lekörözéseknél is határozott, így folyamatosan növeli a az előnyét. Baumgartner egy kör hátránnyal továbbra is a tizenhatodik.

28: Ralf Schumacher megelőzte a bátyját. Alonso a második tankolását is letudta, és visszajött az élre.

30: Webber tankolt másodszor is.

31: Trulli tankolt másodszor is.

32: Raikkönen szintén a boxban járt, Montoya és R. Schumacher mögé jött vissza., de a williamsesek még csak egyszer tankoltak.

33: Ralf Schumacher második tankolását is teljesítette.

34: Baumgartner a 15. helyen volt a kör végén. Montoya másodszor is üzemanyagot vett fel.

35: Baumgartner feladta a versenyt. A magyar alatt tönkre ment a Ford motor, egy körrel azután, hogy csapattársával, Fisichellával is ugyanez történt.

Baumgartner már Verstappen előtt volt, amikor ki kellett állnia. A jordanes épp féltávnál esett ki.

37: már Montoya a leggyorsabb a pályán, a kolumbiai sorra futja a leggyorsabb köröket. A kolumbiai már Webbert is megelőzte.

38: Coulthard és Michael Schumacher még mindig nem ment ki másodszor tankolni.

39: M. Schumacher is tankolt.

A német 10 másodpercig állt, így valószínűleg több üzemanyagot kapott, mint a többiek.

"Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam befejezni a versenyt, csak az vigasztal, hogy a kiesés nem rajtam múlt. Addig elégedett voltam, nem követtem el nagyobb hibát, jól rajtoltam, és az új gumikkal is gyors időket tdutam menni a kerékcsere után. A műszaki hibáról nem tehetek, ettől eltekintve örülök, hogy bemutatkozhattam a Forma-1-ben" - nyilatkozta néhány perccel a kiállása után az RTL Klub riporterének Baumgartner Zsolt.

43: Coulthard, aki kétkiállásoso taktikán van, utoljára tankolt, és sikerült visszajönnie M. Schumacher elé, aki így már csak a nyolcadik.

46: Ralf Schumacher is megelőzte Webbert, így már negyedik.

47: Alonso, Raikkönen, Montoya, R. Schumacher, Webber, Trulli, Coulthard , M. Schumacher a pontszerzők sorrendje. Frentzen lelassult és kiállt.

48: Alonso harmadszor is a boxba jött tankolni, majd simán visszaállt az élre.

49: Webber az ötödik helyről állt a boxba, M. Schumacher pedig a nyolcadikról.

50: Raikkönen és Montoya egyszerre tudta le a harmadik tankolását.

52: Trulli volt harmadszor is a boxban. Az olasz épp M. Schumacher elé jött vissza, a hetedik helyre.

53: Ralf Schumacher is letudta a harmadik újratöltését.

54: Alonso, Raikkönen, Montoya, R. Schumacher, Coulthard, Webber, Trulli, M. Schumacher a sorrend.

55: 15 körrel a vége előtt Alonso előnye 23 másodperc.

Ha most intenék le a futamot, a pontverseny állása a következő lenne: 72 Schumacher, 71 Montoya, 70 Raikkönen.

56: Alonso lassan lekörözi M. Schumachert.

60: 10 körrel a vége előtt változatlan a sorrend, M. Schumachernek csak arra van esélye, hogy Trullit megelőzze.

61: Alonso lekörzte M. Schumachert. Az ötszörös világbajnok nagyon sportszerűen elengedte a fiatal Renault-pilótát.

62: Montoya megpördült, de azonnal visszaállt, és nem veszített pozíciót.

65: még öt kör a célig.

70: utolsó kör, Alonso célba ért, és megnyerte a Magyar Nagydíjat, megszerezve pályafutása első F-1-es győzelmét. Ő minden idők legfiatalabb futamgyőztese.

A további sorrend: Raikkönen, Montoya, R. Schumacher, Coulthard, Webber, Trulli, M. Schumacher.

A világbajnokság állása: 1. M. Schumacher 72 pont, 2. Montoya 71, 3. Raikkönen 70.