Ismét Schumacheré az első kocka

2004.03.20. 09:49
A Malajziai Nagydíj szombati időmérőjét könnyedén nyerte a hatszoros világbajnok Michael Schumacher, akinek legközelebbi ellenfele Mark Webber Jaguarja volt. Baumgartner a 17. helyről rajtolhat.
A Malajziai Nagydíj - magyar idő szerint - szombat reggeli időmérőjén nem született meglepetés, Michael Schumacher könnyedén szerezte meg az első rajtkockát.

Nem is eröltette meg magát a világbajnok

A pénteki napon még Kimi Raikkönen McLarenje volt a leggyorsabb, sőt a kvalifikáció első része után sem Ferrari, hanem a két Renault állt az élen, ám végül a hatszoros világbajnok 1:33.041-es rekordidővel mindenkit megelőzött és megkaparintotta pályafutása 57. pole pozícióját.

'Jobb kört is futhattam volna'
"Nem vagyok igazán boldog, mert jobb kört is futhattam volna, viszont a pálya vége felé hibáztam egy nagyot. Annak viszont örülök, hogy a mérnökökkel sikerült megtalálnunk a számunkra legjobb beállításokat a futamra, ezért reménykedem a sikeres versenyben. Bevallom, a rajttól talán tartok egy kicsit, mögöttem Pantano még nagyon tapasztalatlan, a japán Sato pedig közismerten kissé forrófejű versenyző, de bízom benne, hogy nem okoznak bajt" - nyilatkozta a magyar minardis az edzést követően.
Nem várt eredmény viszont, hogy a vörös gép mellől Mark Webber Jaguarja indulhat, az ausztrál versenyzőnek eddig még sosem sikerült ennyire előre kerülnie. Mögüle újra esélyesek következnek, Barrichello, majd az első Williams-BMW, Montoyáé, várhatja a rajtot a második vonalról, majd egy sorral hátrébb a mcLarenes Kimi Raikkönen és Jenson Button készülődhet.

Alonso: az élről a végére

A tréning első felében remeklő Renault-ok élesben kifejezetten gyengén szerepeltek, Trulli nyolcadik helye nem nagy eredmény - közvetlenül a francia elől Ralf Schumacher indulhat -, Alonso pedig, azok után, hogy először a leggyorsabb volt, végül körbe sem ért, az utolsó kanyarok egyikében a kavicságyba csúszott, így automatikusan az utolsó helyre rangsorolták.

Az első tízet Coulthard McLarenje és Cristiano da Matta Toyotája zárja.

Baumgartner mögött hárman vannak

Az egyetlen magyar induló, a minardis Baumgartner Zsolt, csakúgy, mint legutóbb Ausztráliában, ismét a 17. helyről rajtolhat. A 23 éves pilóta jobb időt futott a jordanes Pantanónál, míg Sato és Alonso kicsúszás miatt kerültek mögéje.

A Malajziai Nagydíj rajtja magyar idő szerint vasárnap reggel nyolckor lesz.