Schumacher Barcelonában is nyert

2004.05.09. 16:19
A német Michael Schumacher a Spanyol GP-n is győzött, így idén eddig ötből ötször lett első. A felvezető kör volt a legizgalmasabb, ugyanis egy néző bejutott a pályára. Szerencsére a kocsik a pálya más részein voltak, így nem végződött tragédiával az ámokfutás. Tavaly a Brit Nagydíjon történt hasonló eset.
A Spanyol Nagydíjat is Michael Schumacher nyerte. A német viszont ezúttal csak a 18. körben vette át a vezetést, mert Rubens Barrichello addig jobb taktikájának köszönhetően az élen tudott maradni.

A rajtot Jarno Trulli kapta el a legjobban, és amíg a nyolcadik körben ki nem ment tankolni, vezetett is. Akkor jött Barrichello, ám az ő kerékcseréje után már csak egyesélyes volt a futam.

Szokásos Schumacher-siker

A hatszoros világbajnokot a továbbiakban már megszorítani sem tudták, simán nyert, kétszázadik versenyén hetvenötödik győzelmét aratta.

A Renault-k remekül futottak, Trulli harmadik, Alonso negyedik lett. Sato ötödik helye szintén elismerendő, csak úgy, mint Fisichella hetedik pozíciója.

Ralf Schumacher hatodik helye már kevésbé jó teljesítmény, ám a német valószínűleg örült a pontoknak, hiszen csapattársa, Montoya motorhiba miatt célba sem ért. Button szintén betlizett, csak nyolcadik lett.

Csak egy néző okozott izgalmat

A McLaren először jutatta célba mindkét kocsiját a tizedik, illetve tizenegyedik helyen.

Baumgartner Zsolt versenye csak a tizenkilencedik körig tartott, akkor a magyar kicsúszott.

A futam történéseit összegezve talán kijelenthető, hogy a szezon legunalmasabb versenye volt, az egyetlen izgalmas pillanat még a rajt előtt történt: a felvezető köben egy néző befutott a pályára. A szurkolót hamar elkapták a rendezők, és mivel autó nem volt a közelben, veszélyhelyzet valójában nem alakult ki, persze ez leginkább a gyors biztonságiaknak köszönhető.

Legutóbb tavaly júliusban, a 2003-as Brit GP-n történt hasonló eset, akkor egy angol pap a pálya leggyorsabb pontján ment az aszfaltra, és majdnem elgázolták a kocsik.

Nyilatkozatok a futam után
Michael Schumacher: "Trulli elképesztően rajtolt, annyival volt gyorsabb nálam, hogy nem mertem az útjába állni, sportszerűtlen manőver lett volna. Ezt követően minden jól ment, de hamarosan problémánk támadt az egyik kipufogóval. Nem tehettünk semmit, reménykedtünk, hogy az alkatrész végigbírja a versenyt. Szerencsére kitartott, így nyerhettem."
Rubens Barrichello: "Tegnap rosszul sikerült a kvalifikáció, eléggé elmaradtam Schumacher idejétől. A mai teljesítményemmel viszont bizonyítottam, hogy versenyben tudok lenni vele. Örülök a második helynek."
Jarno Trulli: "Elképesztően jó volt a rajtom, de a Ferrarikkal nem tudtam sokáig tartani a tempót. A harmadik hely viszont remek eredmény nekem, és a csapat is nagy sikert ért el."
Baumgartner Zsolt: "Nincs mit tennem, mint elkezdeni a ráhangolódást a Monaco-i Nagydíjra és minél hamarabb elfelejteni a mostani hétvégét. Minden rossz megtörtént, ami megtörténhetett. Már az eleje rosszul kezdődött, hiszen a startnál nehézségeim voltak a fordulatszám-szabályzóval, és nem tudtam a kellő pillanatban elrajtolni, így több másodperces hátrányba kerültem a többiekhez képest. Aztán egy sikeres bokszkiállás után a 19. körben Massa bejött mellém az egyik gyors kanyarban, és mivel el akartam kerülni az ütközést letértem az ideális ívről. Sajnos a nagy tempó miatt viszont a pálya poros oldalára kerültem, ahol már képtelenség volt az aszfalton tartani az autót. Sajnálom, hogy így történt, mert úgy éreztem, hogy gyorsabb tudtam volna lenni Bruninál."

A Spanyol Nagydíj körről körre

14.00: Minden autó elindult a felvezető körre.

14.01: Egy néző futott be a pályára. Végignyargalt a célegyenesen, szerencsére egyetlen kocsi sem volt a közelében. A biztonságiak hamar elkapták és elvezették.

14.02: Trulli fantasztikusan jött el és elsőként fordult az első kanyarban, Michael Schumacher második, Sato harmadik.

Baumgartner beragadt a rajnál, a magyar az utolsó helyen halad.

5. kör: A sorrend: Trulli, M. Schumacher, Sato, Montoya, Barrichello.

6: A 6-8. helyen, Alonso, Panis és Coulthard halad, párharcok még nem alakultak ki.

7: Trulli fél másodperccel van Schumacher előtt, Sato már leszakadt tőlük. Alonso tankolt gond nélkül.

8: Trulli a boxban járt, hiba nélkül dolgoztak a szerelői.

9: Schumacher is tankolt, Sato vezet, a német Trulli elé jött vissza.

10: Baumgartner leszaladt a pályáról, de hamar visszaállt. Sato is tankolt, Barrichello az élen.

11: Schumacheré a leggyorsabb kör, máris három másodperccel elhúzott Trullitól. Barrichello vezet, Schumacher második, Trulli a harmadik.

13: Barrichello még mindig nem járt a boxban, előnye Schumacher előtt 10,5 másodperc.

16:A brazil még mindig nem tankolt, valószínűleg kétkiállásos taktikán van a brazil, míg csapattársa háromszor akar megállni tankolni.

17: Barrichello végre tankolt, rengeteg üzemanyagot kapott, valószínű a két kiállás.

18: Michael Schumacher ismét vezet, Trulli a második.

19: Baumgartner Zsolt kicsúszott.

22: Schumacher, Trulli, Barrichello, Sato, Alonso, Montoya, Ralf Schumacher, Fisichella a sorrend.

25: Schumacher ismét tankolt, épp Barrichello elé jött vissza. Trulli szintén tankolt.

26: Sato és Montoya is a boxban járt.

28: Schumacher és Barrichello az élen, Trulli, Alonso, Sato, Fisichella a további sorrend.

31: Panis áthaladó büntetést kapott, mert túl gyorsan hajtott a boxutcában.

34: A jordanes Heidfeld műszaki hiba miatt adta fel a futamot, Bruni kicsúszott.

38: Nem sok minden történt az utóbbi körökben, a pontszerző helyeken még előzés sem történt, sőt hátrébb sem alakultak ki csaták.

41: Trulli tankolt. Az olasz 13 másodpercre volt Schumachertől, mielőtt kijött volna a boxba.

42: Alonso is tankolt, majd hatodikként állt vissza a versenybe.

43: Barrichello cserélt kereket, Montoya szintén tankolt. Schumacher lekörözte Coulthardot és Raikkönent, a két mcLarenest is.

45: Michael Schumacher tankolt, problémamentesen, majd elsőnek jött vissza a pályára.

46: Klien is kiesett, lerobbant a kocsija.

47: Montoya a boxba hajtott és kiszállt a füstölgő Williams-BMW-ből. Fisichella így hatodik, Ralf Schumacher hetedik, Button pedig nyolcadik.

50: Ralf Schumacher Fisichella elé került, így a német a hatodik.

56: Tíz körrel a vége előtt M. Schumacher, Barrichello, Trulli, Alonso, Sato, Ralf Schumacher, Fisichella, Button.

66: Michael Schumacher nyert, hetvenötödször karrierje során. Barrichello lett a második, Trulli a harmadik, Alonso a negyedik.