Mária
-6 °C

Schumacher nyerte a második szabadedzést is Monacóban

2004.05.20. 10:55
A Monacói Nagydíj első és második szabadedzését is Michael Schumacher nyerte. A világbajnokot csak a BAR-Hondás tesztpilóta, Anthony Davidson és saját csapattársa, Barrichello tudta megközelíteni. Baumgartner a 22. helyen végzett, mindössze hét ezeredmásodperccel kapott ki márkatársától, Brunitól.
A Monacói Nagydíj első és második szabadedzését is Michael Schumacher nyerte. A világbajnokot csak a BAR-Hondás tesztpilóta, Anthony Davidson és saját csapattársa, Barrichello tudta megközelíteni. Baumgartner a délutáni tréningen a 22. helyen végzett, mindössze hét ezeredmásodperccel kapott ki márkatársától, Brunitól.

A második szabadedzés percről percre

14.00: megkezdődött a második tréning. Webber kocsijában motort kellett cserélni, így az ausztrált holnap tíz hellyel hátrébb sorolják a rajtrácson.

14.04: M. Schumacher futotta az első gyors kört: 1:16.979.

14.06: Ralf Schumacher is teljesítette az első körét, 1:17.553.

14.07: a paddockban azt beszélik, hogy Ralf Schumacher délelőtt azért nem futott egyetlen kört sem, mert az edzés legelején lerobbant a motorja és ki kellett cserélni. Ha a így van, a németet is tíz hellyel hátrébb sorolják majd a szombati időmérő után.

14.12: Raikkönen átvette a vezetést M. Schumachertől! A finn ideje 1:16.635.

14.13: Davidson is M. Schumacher elé került, 1:16.861.

14.15: már Trulli vezet és az ideje, 1:16.494 már jobb mint M. Schumacher délelőtti teljesítménye.

14.20: Barrichello a lista élén. A brazil egy tizedet csippentett le Trulli idejéből 1:16.395. 14.23: Davidson leszaladt a pályáról, de vissza tudott kecmeregni.

14.30: már Alonso vezet, 1:15.701-gyel, és Kimi Räikkönen a második 1:16.165-ös idővel.

14.33: máris Buttoné az első hely, 1:15.520.

14.44: Baumgartner is sokat javított, 1:20.301-gyel a huszonegyedik pillanatnyilag.

14.49: Davidson újra rákapcsolt és vezet 1:15.314.

14.50: néhány perce a harmadik Jaguar motorja is befuccsolt, így Kliennek is tíz helynyi hátránya lesz az időmérőn megszerzett pozíciójához képest. Csak úgy, mint csapattársának, Webbernek és a williams-es Ralf Schumachernek.

14.53: M. Schumacher újra a végére erősített, 1:14.741-gyel hat tizedet faragott Davidson idejéből és vezet.

14.54: Baumgartner szintén javított, 1:19.109-cel a huszadik, Bruni három tizeddel gyorsabb nála.

15.02: Michael Schumacher nyerte a második szabadedzést is.

23 Bas Leinders (BEL) Minardi Cosworth 1:20.370 + 0:05.629

A Monacói Nagydíj első szabadedzését Michael Schumacher nyerte. A világbajnokot csak a két BAR-Honda tudta megközelíteni, Sato második, Button harmadik lett. Baumgartner a 23. helyen végzett és egy másodperccel kapott ki a csapattársától.

Ralf Schumacher egyetlen kört sem tett meg, Coulthard a szenvedő McLarennel viszont ötödik lett.

A második szabadedzés 14 órakor kezdődik.

Az első szabadedzés percről percre

10.58:Monacóban süt a nap, huszonkét fok van, a pálya hőmérséklete huszonhat fok. A tréning pontban 11-kor kezdődik.

11.02: Giorgio Pantano Jordanje máris megadta magát és megállt a pályán.

11.06: eddig már 15 autó futott ki az aszfaltra, viszont még senki nem teljesített egy egész kört. Mindenki rögtön visszament a bokszba.

11.11: Baumgartner Zsolt futotta az első gyors kört: 1:28.940.

11.16: Baumgartner már javított is - 1:26.710 -, viszont csapattársa, Bruni máris egy másodperccel jobbat futott nála. A vezető Davidson pedig öt másodperccel ment jobbat, mint a magyar.

11.20: Baumgartner újra javított: 1:23.793. Davidson is - 1:19.118.

11.25: Már Alonso vezet, ideje 1:18.640.

11.30: a tréning felénél a Ferrarik, a McLarenek és Jenson Button sem futott még mért kört.

11.31: Webber autója füstölni kezdett és lerobbant. Az ausztrál kocsija ki is gyulladt, a tűzoltóknak kellett közbelépniük.

11.34: leállították az edzést, mert a Jaguárt el kellett távolítani a pályáról. Daruval emelték ki a gépet.

11.39: a tréninget újraindították, még 27 perc van hátra.

11.40: Fisichella állt az élre 1:18.441-vel.

11.44: Michael Schumacher első körével átvette a vezetést: 1:17.609.

11.45: Timo Glock a jordanes tesztpilóta lefutott a pályáról.

11.48: Baumgartner a 19. helyen áll, ideje közel egy másodperccel jobb csapattársáé.

11.52: M. Schumacher, Davidson, Montoya, Alonso, Button, Coulthard a sorrend.

11.54: M. Schumacher javított, 1:17.593.

11.56: Baumgartner is faragott a legjobbjából, az új ideje 1:22.203, ami hat tizeddel jobb Bruniénál.

12.02: ezúttal Wirdheim Jaguarja robbant le.

12.04: már Zonta vezet, a toyotás 1:17.426-ot futott és megelőzte M. Schumachert.

12.06: Schumacher viszont azonnal válaszolt 1:16.502-vel és Button is Zonta elé került 1:17.339-cel.

12.07: Sato az utolsó utáni pillanatban bejött másodiknak Button elé: 1:17.279.

12.08: vége a szabadedzésnek, Schumacher nyerte, Baumgartner a 23. lett, az legvégén két ezreddel jobbat ment nála Bruni.