Hárman is Schumacher előtt Monacóban

2004.05.22. 15:05
Jarno Trulli volt a leggyorsabb a Monacói GP időmérőjén, így karrierje során először indulhat az első rajtkockáról a vasárnapi Monacói Nagydíjon. A szezon legélvezetesebb kvalifikációs tréningjén Button, Alonso és Ralf Schumacher is megelőzte Michael Schumachert, ám öccse egy korábbi technikai hiba miatt így is csak a 12. helyről vághat neki a futamnak. A Minardi pilótája, Baumgartner Zsolt a 19. helyen végzett, a szezonban először megelőzte csapattársát, Gianmaria Brunit.
Nagy meglepetésre Jarno Trulli indulhat az élről a Monacói Nagydíjon, miután a Renault pilótája könnyedén nyerte meg a szombati kvalifikációt.

Az olasz 360 ezreddel volt gyorsabb a második időt teljesítő Ralf Schumachernél, aki viszont - mivel csütörtökön motort cseréltek a kocsijában - csak a tizenkettedik helyről rajtolhat.

Trulli mellől így Button, mögüle pedig csapattársa, Alonso vághat neki a futamnak, és csak utánuk következik Michael Schumacher.

A hatszoros világbajnok ezúttal nem tudta hozni az idei szezonban korábban látott verhetetlen formáját, fél másodperccel ment rosszabbat a vezető renault-versenyzőnél.

Baumgartner Zsolt jól szerepelt, a szezonban előszor indulhat márkatársa, Gianmaria Bruni elől. A magyar a 19. lett.

11 Mark Webber (AUS) Jaguar 1:15.725 + 0:01.740
12 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW 1:14.345 + 0:00.360 (tíz hellyel visszasorolva)

Az időmérő percről percre

14.00: Gianmaria Bruni kezdi meg az edzést, ő lett az utolsó az előző tréningen.

14.01: Bruni 1:20.115-öt ment, következik Baumgartner.

14.02: 1:20.060-at ment Baumgartner, így a szezonben először indulhat csapattársa elől a vasárnapi futamon.

14.04: Pantano 2,6 másodperccel ment jobbat, mint Baumgartner és vezet a jordanes.

14.06: Heidfeld egy másodpercet vert csapattársára, Pantanóra és az élre állt.

14.08: Klien 1:15.919-cel faragott a legjobb időn, már az osztrák jaguaros áll az élen.

14.13: Webber, Klien márkatársa már a leggyorsabb, 194 ezreddel vette át a vezetést. Michael Schumacher a pályán.

14.15: 1:14.516-tal Michael Schumacher az élre állt, viszont az első edzésen ennél Ralf Schumacher jobb idővel végzett az élen.

14.17: a toyotás da Matta 1:16.169-cel csak a negyedik.

14.19: 1:16.278-cal Felipe Massa eddig az ötödik.

14.20: Barrichello pont két tizeddel maradt el M. Schumachertől - 1:14.716 - és második.

14.25: Panis 1:15.859-et futott, így a negyedik pillanatnyilag. Montoya a pályán.

14.27: 1:15.039-cel Montoya a harmadik.

14.30: 1:13.985-tel Trulli átvette a vezetést, fél másodperccel ment jobbat, mint Michael Schumacher.

14.31: 1:14.827-et futott Sato, két nagy hibát is vétett, így csak a negyedik.

14.33: Alonso, Trulli csapattársa 1:14.408-at futott, így a második. Ő is megelőzte Michael Schumachert, aki már csak a harmadik kockán áll. És öten még hátra vannak.

14.38: 1:15.352-vel Fisichella a hetedik. Jön Button.

14.40: Button remek kört ment, a második helyen áll 1:14.396-os idővel. Michael Schumacher már csak a negyedik.

14.42: Coulthard egy másodperccel maradt el Trulli idejétől, így hetedik. Raikkönen és Ralf Schumacher van még hátra, ám csak a finn előzheti meg Trullit, mert a német kocsijában korábban már motort cseréltek, így mindenképp tíz hellyel hátrébb sorolják.

14.43: Raikkönen ideje az ötödik helyre jó, így biztosan Trullié a pole pozíció, az olasz életében először indulhat az első rajthelyről.

Ralf Schumacher 360 ezreddel volt lassabb Trullinál, így övé a második idő, viszont csak a 12. helyről indulhat vasárnap.