Alonso nyerte a Német GP-t

2005.07.24. 15:30
Fernando Alonso nyerte a Forma-1-es Német Nagydíjat, miután Kimi Raikkönen vezetõ helyrõl adta föl a versenyt. A spanyol pilóta már 36 ponttal vezet az összetettben.
Nézze meg a képeket!
A Renault spanyol pilótája, Fernando Alonso nyerte a Német Nagydíjat. A rajt után sokáig második volt a a vb-pontverseny vezetõje, mert Kimi Raikkönen könnyedén maga mögött hagyta.

Raikkönent újra cserben hagyta a technika

A finn sikere biztosnak látszott, majdnem 20 másodperccel vezette a futamot, de a 35. körben tönkrement a McLaren-Mercedese: a kocsi lelassult, majd megállt a pályán, valószínûleg motorhiba miatt. A legutóbbi Angol GP-n és elõtte a Francia GP-n is megtörtént vele ugyanez, csak akkor a szabadedzéseken.

20 K. Räikkönen McLaren

Alonso örökölte az elsõ helyet, és mivel fél perc volt az elõnye a második Michael Schumacher elõtt, nem volt kétséges, hogy õ nyer. Az ötszörös világbajnok a végére viszont - valószínûleg gumigondok miatt - nagyon lelassult, Button és Fisichella a pályán, Montoya a boxban került eléje, így végül csak ötödik lett.

Alonsót utolérni szinte lehetetlen

Másodikként a szenzációsan futó Montoya ért célba, õ az utolsó, 20. helyrõl rajtolt. A harmadik Jenson Button lett, Fisichella jött be mögötte.

Idei hatodik gyõzelme után Alonso már 36 ponttal elõzi meg az összetettben második Kimi Raikkönent. Egy hét múlva a Magyar Nagydíj következik.

A Német Nagydíj körrõl körre

13.50: Az autók felsorakoztak a pályán, az idõ kissé borult, de nem esik. McLaren indul legelölrõl és leghátulról is: Kimi Raikkönen, illetve Juan Pablo Montoya.

13.59: A kocsik elindultak a felvezetõ körre.

14.00-Rajt: Raikkönen, Alonso és Michael Schumacher tökéletesen jöttek el, ez az elsõ három sorrendje.

2. kör: Sato már a boxban járt, Webber szintén, de õ vissza sem tudott jönni. Az elsõ kanyarokban több koccanás is volt. Raikkönen biztosan vezet, Schumacher sem fenyegeti Alonsót.

22 V. Liuzzi Red Bull 1

3: Villeneuve nekiment Doornbosnak, mindketten a boxba jöttek.

7: Button, Heidfeld, Coulthard, Massa, Fisichella a sorrend a vezetõ trió mögött. Montoya már a kilencedik.

8: Raikkönen folyamatosan távolodik Alonsótól, a spanyol pedig a világbajnoktól. Öt másodperc körüli különbségek lehetnek közöttük.

14: Az elsõ nyolcban semmi nem történt, Montoya a kilencedik helyen már támadja Fisichellát. Raikkönen egy nagyobb elõnnyel az élen.

15: Az élmezõnybõl Heidfeld tankolt elõször, nagyon késõn fékezett a boxban, becsúszott a szerelõi közé, de a tökéletes pozícióba.

16: Raikkönentõl Alonso hét, Schumacher 17 másodperccel van lemaradva.

20: Button a 4. helyrõl jött tankolni, gond nélkül ment neki. Coulthard szintén a boxban járt.

21: Alonso is üzemanyagot kapott, Schumacher szintén. Doornbos 10 másodperces büntetést töltött le, mert kerékcsere közben tankolták a kocsiját.

23: Fisichella kocsiját is megtankolták.

9 Jordan 11
10 Minardi 7

24: Raikkönen is kijött, kilenc másodperc után indult újra, és visszaállt az élre Alonso elé. Montoya már a harmadik, de még nem tankolt.

26: Barrichellót is újratöltötték, de õ nagyon le van maradva. Montoya is kinn járt, társa, Raikkönen 11 másodperccel vezet.

Villeneuve elé bevágott Monteiro, a jordanes megpördült, a sauberesnek leesett az elsõ szárnya, de eljutott a boxig.

30: Raikkönen és Alonso pozíciója nincs veszélyben, a harmadik Michael Schumachertõl Button már csak két másodperccel van lemaradva.

31: Montoya az ötödik helyen csak 10 másodperccel van Schumacher mögött.

32: Button már egy másodpercen belül van Schumacher mögött. Nagy csata lesz a 3. helyért.

35: Raikkönen autója lelassult és megállt a pályán. Mûszaki hiba, a finn feladta a versenyt.

38: Alonso majd' fél perccel vezet, mögötte Schumachert támadja Button, és Montoya is közelít. Klien megelõzte Barrichellót, így az osztrák a kilencedik.

Nyilatkozatok a Német Nagydíj után
Fernando Alonso: "Újabb fantasztikus eredményt ünnepelhetünk. Tökéletes volt a versenyem, az autóm a rajttól kezdve jól ment. Elismerem, Kimi kiesése után unalmas volt a futam, túl nagy lett az előnyöm. A McLaren gyorsabb volt nálunk, de a futam 67, s nem csak 35 körből áll".
Kimi Räikkönen: "Mit is mondhatnék? Mindig borzasztó a kiesés, most ráadásul vezettem is, elég jelentős előnnyel. Ennél rosszabb nem is történhetett volna velem, hiszem úgy tűnt, már zsebben van a győzelem. De ilyen az autóverseny, újra utolért a balszerencsém, idén már nem először. Még maradt matematikai esélyem a világbajnoki cím megszerzésére, de pokolian nehéz dolgom lesz".

42: Button mindig 'kinéz' Schumacher mögül, de elõzni nincs esélye. Montoya is ott van már mögöttük.

44: Button meglepte Schumachert, és kifélezte a németet. Az angol másodiknak jött föl, Montoya nem sokkal van mögötte.

45: Button kijött tankolni, már legalább 3 másodperc elõnye volt Schumacher elõtt.

46: Alonso kapott benzint, majd könnyedén visszaállt az élre.

48: Montoya lassabb, mióta kiesett Raikkönen.

49: Schumacher vett föl üzemanyagot másodszor.

53: Montoya beragadt Heidfeld és Trulli mögé, a német szépen engedte el, az olaszt viszont megbüntették, mert - lehet, h korábban - nem vette figyelembe a kék zászlót. A toyotás át is ment a boxon.

55: Alonso, Montoya, Button, Schumacher a sorrend, a kolumbiai a leggyorsabb a pályán.

56: A mclarenes tankolt, és nem csak Schumacher, de Button elé is visszajött, vagyis megtartotta a második helyet.

58: Fisichella támadja a negyedik helyen álló Michael Schumachert, és már Ralf Schumacher is a nyakukban van.

61: Hat körrel a vége elõtt Alonso gyõzelme szinte biztos, csakúgy, mint Montoya második és Button harmadik helye.

62: Fisichella centikre jön Michael Schumacher mögött, de eddig nem tudta megelõzni.

67: Alonso megnyerte a Német GP-t, második Montoya, harmadik Button. Fisichella az utolsó körben megelõzte Michael Schumachert, és negyedik lett.