-11 °C
-1 °C

Fisichella nyert Malajziában

2006.03.19. 07:48
A Renault kettős győzelmet szerzett a Malajziai Nagydíjon, Giancarlo Fisichella mögött a világbajnok Fernando Alonso lett a második. Jenson Button harmadikként futott be, a McLarenek közül csak Juan Pablo Montoya ért célba, Kimi Raikkönen már az első körben kicsúszott. A Ferrarinál Felipe Massa legyőzhette Michael Schumachert, a Williams motorjai nem bírták.
Kettős győzelmet szerzett a Malajziai Nagydíjon a Renault: Giancarlo Fisichella nyert a világbajnok Fernando Alonso előtt.

Tökéletes Renault

Az olasz pilóta, aki harmadik F-1-győzelmét aratta, a rajtnál állt az élre, és csak a tankolások, illetve kerékcserék idejére veszítette el a legjobb pozíciót. Márkatársa remek rajttal harmadikként fordult az első kanyarban, majd gyorsabb volt, mint a sokáig Jenson Button, és a boxkiállások után eléje is került.

22 K. Räikkönen McLaren + 56

A Mclarenek közül csak egy Juan Pablo Montoyáé ért célba, Kimi Raikkönen már az első körben kicsúszott, összekoccant Christian Kliennel, és a Red Bull eltörte a McLaren jobb hátsó kerékfelfüggesztése, ami a kiesését okozta.

A Cosworth-motor sem bírta

A két Williams nagyon gyors volt a rajt után, de előbb Nico Rosberg, majd Mark Webber is kiesett motorhiba miatt, utóbbi a negyedik helyről.

A Ferrarik a mezőny végéről indulhattak a motorcserék miatt, az élmezőnyt valójában nem érték utol, de végül sikerült 5-6. helyen befutniuk. Az egyszer tankoló Felipe Massa legyőzte a kétszer megálló Michael Schumachert, a Ferrari engedte, hogy a hétszeres világbajnok előtt érjen célba.

Szervezkedés a Ferrari ellen

Pontjaikat biztosan megtarthatják a piros autók, annak ellenére, hogy nyolc másik csapat vasárnap délelőtt levelet nyújtott be ellenük az FIA-nál: szerintük szabálytalan első- és hátsó szárnyat használnak.

A hetedik Jacques Villeneuve a BMW első F-1-es pontjait, a nyolcadik Ralf Schumacher a Toyota első idei pontját szerezte.

A dobogósok nyilatkozatai
Giancarlo Fisichella: "Az autó a hétvégén végig tökéletes volt, nagyon köszönöm a csapat minden tagjának a remek munkát. Nagyon fontos győzelem ez nekem, mert a héten elvesztettem egy nagyon jó barátomat, Pietrót, neki ajánlom a sikeremet."

Fernando Alonso: "A rajt után csak védekeztem Webber előtt, de ahogy fogyott a benzinem, a kocsim egyre gyorsabb lett, és előrébb tudtam kerülni. A nem olyan jó rajthely miatt nem tudtam az élen küzdeni, de 18 pontommal vezetem a vb-t. Erről álmodtam a szezon előtt, és a következő, ausztráliai futamon igyekszem ezt növelni is".

Jenson Button: "Nagyon nehéz verseny volt, a Renault-kkal nem tudtunk versenyezni. Egy percig sem voltunk náluk gyorsabbak, de a dobogó jó eredmény."

A Malajziai Nagydíj körről körre

7.59: Elindultak a kocsik a felvezető körre.

8.02, rajt: Fisichella és Button remekül jöttek el, de Alonso tökéletesen, az első kanyarban harmadikként fordult. A Williamsek egymással harcoltak, a McLarenek is jól indultak, de Kimi Raikkönen nem tudta befejezni az első kört, kicsúszott.

2.kör: Christian Klien defektes kerékkel állt a boxba, elképzelhető, hogy Raikkönennel ütközött.

3: Fisichella, Button, Alonso, Webber, Montoya, Heidfeld, Rosberg, Trulli, Villeneuve, M. Schumacher a sorrend.

4: Raikkönennek a jobb hátsó futóművével támadt gond, emiatt csúszott ki.

5: Rosberg megelőzte Heidfeldet, a német elfékezte magát a célegyenes előtt.

7: Nico Rosberg motorja elfüstölt, a német-finn versenyzőnek fel kellett adnia.

8: Fisichella nagyon elhúzott az élen, Button néhány másodperccel van mögötte. Alonso már 11 másodperccel, Webberrel a nyakán.

10: Coulthard lassan gurult a boxba, és befejezte a nagydíjat. Nem sokkal utána csapattársa, Klien is feladta a futamot, szintén a depóban.

11: Michael Schumacher az első kanyarban megelőzte Jacques Villeneuve-öt, és feljött nyolcadiknak.

12: Fisichella futotta a leggyorsabb kört, mögötte változatlan a sorrend.

13: M. Schumacher a hetedik Trullit támadja.

8 Red Bull 1

14: A hétszeres bajnok a célegyenes végén kifékezte a toyotás olaszt. Webber kijött tankolni, a 10. helyre jött vissza.

15: Villeneuve is leelőzte Trullit, ott, ahol Schumacher, a kanadai a hetedik.

16: Mark Webber is feladta, füstölgő motorral állt félre. Fisichella kiállt tankolni, 28 körre elegendő benzint kapott. A szombati időmérő után az ő autójába ugyanannyit tankoltak vissza, mint csapattársa Renault-jába, és egy környivel többet, mint a Williamsekbe.

17: Button vezet, 14 másodperccel Alonso előtt, Fisichella harmadik, 20 másodpercre az angoltól.

18: Button is jött tankolni és kereket cserélni, három másodperccel kevesebbet volt benn, mint Fisichella, csak 17 körre elegendő üzemanyagot nyomtak bele. A hondás közvetlenül Montoya mögé jött vissza.

20: A két Renault az élen, Montoya, Button, Heidfeld, M. Schumacher, Villeneuve, Massa mögöttük.

21: Csöpög az eső Sepangban.

22: Ralf Schumachernek a boxban sikerült a Toro Rossós Scott Speed elé kerülnie.

23: Montoya és Michael Schumacher is tankoltak, a Ferrari jóval több benzint kapott.

25: Alonso még nem volt tankolni, egyre valószínűbb, hogy csak egyszer áll meg tankolni. A kör végén kijött, de nem kapott elég üzemanyagot ahhoz, hogy befejezze a versenyt, még egyszer jönnie kell.

26: Fisichella, Button, Alonso, Massa, Montoya, Heidfeld, M. Schumacher a sorrend.

28: Alonsóé a leggyorsabb kör. Felipe Massa először jött tankolni, gumikat is kapott. Ő többször már nem jön benzinért a boxba. A brazil ferraris a 8. helyre jött vissza.

30: Fisichella 10 másodperccel vezet Button előtt, 14-gyel van az olasz mögött Alonso.

31: Barrichello volt tankolni, de a második Jenson Button hondás csapattársa nincs pontszerző helyen sem.

32: Alonso fél másodperccel gyorsabb körönként Buttonnál. Michael Schumacher a hatodik helyen köröz.

37: Barrichello állt meg 10 másodperces büntetésre a boxban, mert korábban túl gyorsan ment ugyanott.

38: Fisichella jött másodszor tankolni, Buttont feltartják a lekörözöttek, de gyorsan kivették őt is tankolni. Alonsónak bemondták a rádióján, hogy ha 1 másodpercre rámegy Buttonra, a kerékcseréje után ki tudják hozni elé. A világbajnok öt kör múlva jön a második tankolására, jelenleg vezet.

39: Alonso, Fisichella, Montoya, Button a sorrend az élen. Heidfeld, M. Schumacher, Massa, Villeneuve a további sorrend.

41: Montoya másodszor is tankolt.

42: Alonso tankolt másodszor is, simán kijött Jenson Button elé. Fisichella-Alonso, a két Renault az élen.

44: A vezető páros mögött Button, Montoya, M. Schumacher, Massa, Heidfeld, Villeneuve a sorrend.

45: Michael Schumacher tankolt másodszor is, csapattársa, Felipe Massa mögé jött vissza. Már egyiküknek sem kell kiállnia cserélni, érdekes lesz, hogy Massa elé tud-e kerülni a hétszeres bajnok.

46: tíz kör a végéig, a dobogósok helye neincs veszélyben, a várt Alonso-Button párharc is elmaradni látszik, a világbajnoknak van 3-4 másodperc előnye a hondás előtt.

47: Schumacher márkatársa, Massa árnyékában köröz, de még nem próbálkozott az előzéssel. Valószínűleg nem lesz nehéz dolga elmenni a brazil mellett.

48: Heidfeld BMW-motorja elfüstölt, a német pilóta a pálya mellett parkolta le a kocsit, és feladta a versenyt. A toyotás Ralf Schumacher pontszerző helyre jött föl, és a hetedik Villeneuve-öt támadja.

50: Mindenki a két Ferrarit figyeli, pedig csak az 5. és a 6. helyen haladnak.

53: A sorrend változatlan: Fisichella, Alonso, Button, Montoya, Massa, M. Schumacher, Villeneuve, R. Schumacher.

56: Utolsó kör. Fisichella megnyerte a nagydíjat, Alonso második, Button harmadik lett. A Renault kettős győzelmet szerzett. Montoya bejött negyediknek, Massa megtarthatta az ötödik helyet csapattársa, Michael Schumacher előtt. Villeneuve hetedikként ért be, Ralf Schumacher nyolcadik.