Alonso leverte a mezőnyt Silverstone-ban

2006.06.11. 12:46
A világbajnok Fernando Alonso könnyedén otthagyta Kimi Raikkönent és Michael Schumachert a silverstone-i versenyen, és megnyerte az angliai Forma-1-es futamot.
Könnyedén és tökeletesen vezetve nyerte a Brit Nagydíjat Fernando Alonso. A nagy riválisnak gondolt Michael Schumacertől és Kimi Raikkönentől simán elhúzott a futam első harmadában, és bő tíz másodperc előnnyel ért célba.

22 M. Webber Williams + 60 kör

Nagyjából a 20. körtől kezdve az akkor második Raikkönen és Schumacher már csak a második helyért versenyeztek, úgy tűnt, a finn megtartja előnyét, de a második boxkiállások után a ferraris riválisa elé került. Raikkönent a végén még Giancarlo Fisichella is befogta, de megelőzni nem volt esélye, így negyedik lett az olasz pilóta.

Nehéz lesz megverni Alonsót

Alonso rajttól célig vezetett, ideji ötödik futamát nyerte nyolc indulásból, és már 23 ponttal vezet a második Schumacher előtt. A hétszeres bajnok célja, hogy újra világbajnok legyen, szinte lehetetlennek tűnik.

A következő futam két hét múlva, Kanadában lesz, majd egy héttel később az Amerikai GP következik.

Az első három nyilatkozata
Fernando Alonso: Tökéletes futam volt, el tudtam húzni, a kocsi és a gumi is remek volt. Az utóbbi hetekben nagy álmaim váltak valóra, nyertem Spanyolországban, Monacóban és Silverstone-ban, három nagyon fontos versenyen.

Michael Schumacher: Nem voltunk ma versenyképesek, elemeznünk a történteket, és megtalálnunk, mi lehetett a probléma.

Kimi Raikkkönen: A kocsi nem elég gyors, a végsebessége sem volt elég magas. Azt hiszem viszont, hogy kihoztuk belőle a maximumot, elégedettek lehetünk a harmadik hellyel.

A Brit GP eseményei körről körre

13.00: Elindultak az autók a felvezető körre.

Rajt: Alonso, Raikkönen, Michael Schumacher is remekül rajtolt, tartják a pozíciójukat az élen.

1. kör: Scott Speed, Ralf Schumacher és Mark Webber összeütköztek a Maggotts-Becketts kombináció végén, ketten feladták, a biztonsági kocsi a pályán. Speed visszatért a boxba.

2: Lassan mennek a kocsik.

3: Alonso, Raikkönen, M. Schumacher, Massa, Fisichella, Heidfeld, Barrichello, Montoya a sorrend. Elengedte a versenyzőket a biztonsági kocsi.

4: Schumacher kívülről próbálta előzni Raikkönent, az autók centikre voltak egymástól, de nem sikerült a manőver, maradt a sorrend az élen. Montoya Barrichello elé került, és már Heidfeldet támadja.

5: Raikkönené a leggyorsabb kör, de Alonso és Schumacher is tizedre azonos kört futottak. A hátulról rajtolt Jenson Button már 12., Jarno Trulli már a 13. helyen.

7: Alonso volt a leggyorsabb, és egy másodpercre meglépett üldözőitől.

9: Button kicsúszott, és a kavicságyban ragadt, majd a motorja is kigyulladt. A Honda-erőmű ment tönkre, saját olaján csúszott ki az angol.

10: Alonso kezd elhúzni, már két másodperc az előnye Raikkönen előtt, a finn eggyel előzi meg Schumachert.

11: Alonso folyamatosan a leggyorsabb a pályán, egyre jobban elszakad az üldözőktől.

Klikk a képre!

13: 2,5 másodperccel veri az élen Alonso Raikkönent, Schumacher még jobban le van maradva.

14: Három másodperc már, és újabb leggyorsabb kör Alonsónak.

16: 3,4 Raikkönen, és 4,8 Schumacher előtt, a spanyolt csak követni lehet, egyelőre.

17: Trulli kezdte meg a tankolást.

18: Michael Schumacher jött ki tankolni először a vezető hármasból. Barrichello elé állt vissza, a hetedik helyre.

19: Raikkönen is a boxban, Massa szintén. Barrichello is kapott benzint. Raikkönen épp Schumacher elé állt vissza.

20: Montoya szintén kiállt üzemanyagért.

21: Fisichella járt a boxban, Alonso továbbra is az élen száguld.

22: Alonso is bent járt a depóban, visszajött az első helyre, könnyedén.

23: Alonso, Heidfeld, Raikkönen, Schumacher a sorrend, mögöttük Fisichella. Heidfeld még nem volt tankolni.

25: Nick Heidfeld is kiállt tankolni, de 15 másodpercet állt a garázsa előtt, nem tudott időben elindulni. Veszített legalább nyolc másodpercet.

29: Alonsónak elképesztő tempója miatt zsebében van a verseny, maximum technikai hiba állíthatja meg. Raikkönen és Schumacher 13 másodperccel vannak a spanyol mögött, de már csak a második helyért versenyezhetnek.

34: Raikkönen hozott ugyan két másodpercet Alonsón, de a spanyol klasszis kézben tartja a futamot, kíméli az autóját is.

37: Raikkönen és Michael Schumacher között csak egy másodperc a különbség. Trulli állt jött ki elsőként a második tankolásra.

40: Húsz kör a végéig.

41: Michael Schumacher másodszor is tankolt, Raikkönen megszerezheti a második helyet.

Nézze meg képeinket!

42: Raikkönennek is tankolt, de nem sikerült visszajönnie a második helyre: a McLaren lassú volt a beálló körén, Schumacher elképesztően gyors a kijövőn, a finn így csak mögé tudott visszajönni.

44: Alonso is bejött tankolni, simán vissza is ment az élre.

45: Fisichella, Massa szintén a boxban jártak. Montoya is.

51: Kilenc kör a végéig, Alonso, Schumacher, Raikkönen az élen, de nem csatában. Fisichella, Massa, Montoya, Heidfeld, Villeneuve a 4-8. helyen.

54: Fisichella kezdi befogni Raikkönent a harmadik helyen.

59: Raikkönen simán tartja Fisichellát.

60: Fernando Alonso megnyerte a Brit Nagydíjat. Michael Schumacher, Raikkönen, Fisichella, Massa futottak be mögötte.