Natália
-3 °C

Massa megverte Schumachert, Alonso csak ötödik

2006.10.07. 06:55
A brazil Felipe Massa szerezte meg az első rajtkockát a vasárnapi Japán Nagydíjra. A második Michael Schumacher mögül a Toyoták rajtolnak, Fernando Alonso csak ötödik.
A Ferrari pilótái nagy fölénnyel szerezték meg az első két rajthelyet a vasárnapi Japán Nagydíjra: az élről Felipe Massa, mellőle Michael Schumacher indulhat.

Döntött a Bridgestone

A brazil pilóta kisebb meglepetésre megelőzte a hétszeres világbajnokot a döntő harmadban, bár előtte a másodikban csapattársa 1:28.954-es körrekördot futott.

A szenzációs Bridgestone abroncsok nem csak az olasz kocsikat, de a Toyotákat is segítették, a japánoké a második sor Ralf Schumacher-Jarno Trulli sorrendben.

Alonso szárazon esélytelen

A vb-esélyes Fernando Alonso a Michelin abroncsokkal esélytelen volt a napsütéses időben, csak ötödik lett, nagyon nehéz dolga lesz a futamon. Ha Michael Schumacher győz, ő pedig nem szerez pontot, német ellenfele nyeri a világbajnokságot.

A Japán GP vasárnap magyar idő szerint reggel hét órakor indul, utána még egy futam lesz hátra az idei vb-ből.

Az időmérő percről percre

7.00: Elkezdődött a kvalifikáció első negyedórája. Jarno Trulli elsőként a pályán. Az időmérő előtti utolsó szabadedzést Michael Schumacher nyerte szenzációs körrekorddal, Fernando Alonso csak ötödik lett, közel két másodperccel lemaradva.

22 S. Yamamoto S. Aguri

7.03: Trulli vezetett 1:33.9-cel, de csapattársa, Ralf Schumacher hamar faragott ebből három tizedet.

7.04: Szakon Yamamoto megcsúszott a pályán, majd leparkolta autóját az aszfalt mellett, és feladta az edzést.

7.05: 1:33.057-tel Jenson Button az élen.

7.06: Szűk nyolc tizedet faragott Mark Webber, és vezet.

7.08: 1:31.279-cel Michael Schumacher átvette az első helyet.

7.09: Fernando Alonsónak még nincs ideje.

7.11: 1:30.112 Felipe Massának, Schumacher reggeli körrekordja megdöntve.

7.12: Alonso 1:30.976-tal második, és kvalifikálta magát a második harmadra.

7.13: 1:30.4-es körrel Trulli a második.

7.17: Kiesett a két Red Bull, Coulthard és Doornbos, búcsúzott Szato és Yamamoto, Monteiro és Speed is.

7.22: Elindult az időmérő második harmada a 16 megmaradt autóval.

7.25: Liuzzi 1:33-as körrel vezet.

7.26: 1:30.204-gyel, remek körrel, Trulli átvette a vezetést.

7.27: Nick Heidfeld másodiknak, Robert Kubica harmadiknak jött föl, szintén 1:30 közepét futva.

7.28: Ralf Schumacher a második.

7.29: Button is remek kört futott Michelin gumival, Fisichella és Alonso is 1:30-ba jött, de Michael Schumacher 1:28.954-gyel mindenkire rávert egy másodpercet. Új körrekord.

7.32: Massa feljött Schumacher mögé a Bridgestone abroncsokkal repülnek a Ferrarik. Alonso csak hatodik.

7.38: Barrichello a 10., egyik McLaren sem jut a legjobb tízbe, kiestek Raikkönenék.

7.39: M. Schumacher elsőként, Alonso nyolcadikként jutott a tizes döntőbe. Raikkönen, Kubica, de la Rosa, Webber, Liuzzi, Albers a 11-16. helyen.

7.44: Elindult az utolsó harmad, az autók fogyasztják az üzemanyagukat, az idők egyelőre nem mérvadóak.

7.55: 1:30.245-ös idővel Michael Schumacher az élre állt, mögötte Massa, majd Trulli, Fisichella, R. Schumacher, Alonso a sorrend négy perccel a vége előtt.

7.57: Új gumit tetettek föl a pilóták, még mindenkinek lesz egy utolsó gyorsköre.

8.00: 1:29.711-et futott Michael Schumacher, de utána Massa 1:29.599-et, és megszerezte az első kockát a futamra.

8.01: R. Schumacher és Trulli is megverték Alonsót, aki csak az ötödik lett. Fisichella indulhat hatodikként.