Megbüntették a McLareneket Malajziában

2008.03.22. 07:04
Felipe Massa megverte Kimi Raikkönent, és megszerezte az első rajthelyet a Malajziai Nagydíjra. Mögöttük a McLarenek lettek volna, Kovalainen és Hamilton, ám mivel feltartották riválisaikat, Heidfeldet és Alonsót, visszasorolták mindkettőt öt hellyel.

Két Ferrari indul az első sorból a Malajziai Nagydíjon: Felipe Massa végzett Kimi Raikkönen előtt a szombati időmérőn. Mögöttük a McLarenek várták volna a rajtot, de Heikki Kovalainen és az első versenyen győztes Lewis Hamilton is öt helyes visszasorolást kapott, mert feltartották Heidfeldet és Alonsót. Heidfeld amiatt panaszkodott, hogy két tizedet veszített, emiatt nem kerülhetett előrébb, és nem indulhatott a harmadik helyről. Nakadzsimát az utolsó helyre paracsolták múlt heti szabálytalansága miatt.

A tréning első két harmadából minden menő továbbjutott, az Ausztráliában harmadik Nico Rosberg kiesése volt váratlan. A döntő harmad is meglehetősen unalmasan zajlott, egyedül az tette valamennyire izgalmassá, hogy a meteorológusok esőt jósoltak. A csapadék - nagyon enyhe formában - csak az utolsó körökre érkezett meg, így a kvalifikáció végig szárazon zajlott.

Massához senki nem tudott még közel kerülni sem, simán nyerte az edzést. A többi pozícióért sem volt nagy harc, a legtöbb versenyző az utolsó körét már ki sem használta, lelassított, és a boxba gurult, a futamra spóroltak üzemanyagot.

A nagydíj magyar idő szerint vasárnap reggel nyolc órakor startol.

A Malajziai GP időmérője percről percre

7.00: Elindult a tréning, a legtöbb kocsi korán a pályára ment, még mielőtt az elborult égből megérkezne az eső. Fél nyolcra várják, még teljesen száraz a pálya.

7.10: Heikki Kovalainen vezet, minden élpilóta továbbjutó helyen áll, a zivatar még nem érkezett meg.

7.12: Fernando Alonso a 17., kieső helyre sodródott, de van még hét perce javítani.

7.13: Jarno Trulli átvette a vezetést.

7.14: Már Vettel és Coulthard is a 16-on kívül.

7.17: Alonso följött tizennegyediknek, de Vettel még nincs benn.

7.22: Véget ért az első harmad, Trulli volt a leggyorsabb, Fisichella, Nakajima, Bourdais, Davidson, Sutil és Sato nem folytathatják a legjobb 16 között.

7.28: Elkezdődött a második harmad a leggyorsabb 16 autóval.

7.29: Újra gyorsan kijöttek a pilóták, az esőre van még esély, igaz kisebb, mint húsz perce.

7.31: Kimi Raikkönen 1:34.188-as időt futott, magasan a hétvége eddigi rekordja. Állítólag mégsem fog esni, de a szél erős.

7.33: A második Kovalainnek is bő öt tized a hátránya.

7.35: Kubica a harmadik, Trulli, Massa, Hamilton mögötte.

7.36: Nick Heidfeld másodiknak jött föl.

7.43: Az első körök után az élmezőnyben nem változott az állás, Raikkönen maradt a leggyorsabb. Button, Coulthard, Piquet, Barrichello, Rosberg, Vettel kiestek.

7.50: Megy a döntő, utolsó harmad, a mezőny elején a McLarenek és a Ferrarik. Még eshet, a Toyotánál például csapadékra számítanak.

7.54: Massa, Raikkönen, Kovalainen, Kubica, Hamilton a sorrend az első gyors körök után.

7.59: Raikkönen néhány másodpercre átvette a vezetést, de Massa visszaelőzte. Kovalainen harmadik, Hamilton negyedik, és egyikük sem fut már újabb kört.

8.00: Nick Heidfeldet utolsó körén talán kissé feltartotta a két McLaren, amik levezető körükön voltak.

8.01: Az időmérő végeredménye - Massa, Raikkönen, Kovalainen, Hamilton. Az utolsó körökben csepergett az eső.