Massa nyerte a legunalmasabb futamot

2008.04.06. 15:18
A Bahreini GP-n a 3. körben kialakult az első hat befutó sorrendje. Legalább volt Hamilton-Alonso-ütközés és egy Raikkönen-előzés.

Felipe Massa nyerte az utóbbi évek legunalmasabb Forma-1-es futamát, a vasárnapi Bahreini Nagydíjat.

Felipe Massa

A Ferrari-pilóta lerajtolta a pole pozícióból induló Robert Kubicát, és a tankolások idejét nem számítva a célig vezetett, életében hatodszor győzött az F1-ben. A lengyelt a harmadik körben megelőzte Raikkönen, így az olaszok kettős sikerrel zártak.

10. Mark Webber 4 p

A verseny utolsó izgalmas pillanata volt a finn manővere, a csúcspont pedig az, amikor előtte a második körben Lewis Hamilton hátulról beleszaladt Fernando Alonso autójába. Az eset nem kanyar előtti fékezéskor, nyílegyenes pályaszakaszon történt.

Az angol első szárnyát cserélni kellett, utolsónak esett vissza, tavalyi csapattársának Renault-ján a hátsó légterelőből tört le néhány kisebb darab, ám ő továbbment. Hamilton végül 13., Alonso a gyenge autójával 10. lett.

A GP annyira unalmas volt, hogy a harmadik és az utolsó, 57. kör között nem változott az első hat helyezett sorrendje, csupán a kerékcserék idejére.

Mivel Hamilton pontot sem szerzett, a második Raikkönen átvette a vezetést a pontversenyben. Sőt, az angol harmadiknak esett vissza.

A következő, idei első európai futamot három hét múlva rendezik Barcelonában.

A Bahreini GP körről körre

13.30: Elindultak az autók a felvezető körre.

Rajt: Massa tökéletesen jött el, simán megverte az első kanyarig Kubicát. Raikkönen harmadiknak jött előre, mert Hamilton annyira elszúrta a rajtját, hogy visszaesett tizediknek. Kovalainen viszont remekül kapta el a pirosat, és negyedik.

2. kör: Hamilton hátulról nekiment Alonsónak, és letört az első légterelője, még többen mentek el mellette. Az ütközés nem kanyar előtt, egyenes vonalon történt.

3.: Raikkönen kívülről megelőzte Kubicát, és második. Hamilton beért a depóba , kapott új vezetőszárnyat.

5.: Massa, Raikkönen, Kubica, Heidfeld, Kovalainen, Trulli, Rosberg, Webber az első nyolc.

6.: Hamilton a 18. helyen halad, ötven másodperccel lemaradva Massától.

11.: A sorrend változatlan, Massa négy másodpercnél jobban nem tud ellépni Raikkönentől.

13: Hamilton nagyon lassú, egyre nagyobb a hátránya Massától, és még mindig a 18. helyen van.

Rajt: a verseny legizgalmasabb része volt

17.: Robert Kubica kiállt benzinért.

18.: Kubica leszaladt a pályáról, de azonnal vissza is jött, sok időt nem veszített. Jenson Button hátulról nekiment David Coulthard kocsijának. A Hondáról leesett az első szárny.

20.: Raikkönen járt a boxban új gumikért.

21.: Massa is letudta a boxkiállást, majd Heidfeld is.

22.: A tankolások után teljesen szétszakadt az első hármas, Massa fél célegyenesnyivel vezet, Raikkönen lerázta Kubicát.

35.: Raikkönen elkezdett rámenni Massára, 3,5 másodpercre csökkentette a hátrányát a finn.

36.: Az első nyolc állása a 3. kör óta változatlan.

38.: Raikkönen kiállt tankolni, Massa a leggyorsabb körét futotta.

39.: Massát is megtankolták, simán vissza is jött Raikkönen elé.

45.: Heidfeld is tankolt, Kubica mögé jött vissza, visszaállt az első négy sorrendje.

49.: Raikkönen nagyon lelassult, Kubica körönként majdnem egy másodpercet hoz rajta. Hét forduló a végéig.

50.: Hamiltont lekörözték.

53: Ötven kör óta változatlan az első hat sorrendje.

57.: Massa megnyerte a Bahreini GP-t, aminek 3. körében kialakult az első hat befutó sorrendje. Második Raikkönen, harmadik Kubica.