Schumacher és Vettel párban is nyerő

2012.12.15. 19:52

Michael Schumacher és Sebastian Vettel sorozatban hatodjára nyerte meg a Race of Champions-gála párosversenyét. A rendezvényen a motorsport legjobbjai állnak rajthoz, többféle járművel is versenyeznek. A mezőnyben ott volt többek között David Coulthard, korábbi F1-pilóta, Jorge Lorenzo, kétszeres MotoGP-bajnok és Ryan Hunter-Reay, az idei IndyCar-bajnok.

A német világbajnokok a szintén Forma–1-es Romain Grosjeannal és a raliversenyző Sébastien Ogier-val felálló francia csapattal mérkőztek meg döntőben. Az első futamon az idén visszavonult Schumacher versenyzett Grosjeannal, a veterán pilóta végig vezetve lett első.

A második versenyen Vettel is simán verte Ogier-t, kétmásodperces előnnyel ért célba. A 2012-es világbajnok a versenyzéstől búcsúzó Schumacherrel a fedélzeten futott egy tiszteletkört a leintés után.

A bangkoki rendezvény vasárnap az egyéni futamokkal folytatódik.