Bahreini teszt, 2. nap - Az RBR első jó napja, a McLaren nagy lépése

2014.02.20. 16:01

Kevin Magnussen 1,5 másodperccel mindenki előtt. Vettel 60 körnél, csak még lassan. Ferrari rendben, akadozik a Mercedes.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A második nap élet-halál volt a Red Bullnak, ha most sem sikerült volna előrelépniük a napi 10 körről, mehettek volna haza. De sikerült: Vettel majdnem 60 kört ment, és ugyan 5 másodperccel maradt el a legjobbaktól, ez egyelőre másodlagos nekik, a lényeg, hogy kilométert tettek az autóba és a motorba.

Le vannak maradva pont annyival, amennyi az első teszt volt, 4 nappal meg még egy kicsivel, most csinálják azt, amit a többiek Jerezben a második napon. (Ahhoz képest még nem is rossz ez a körmennyiség: a Lotusnak valóban ez volt a második tesztnapja, talán ehhez lehetne hasonlítani a Red Bull helyzetét is, 18 kör az 59 ellen.)

A Renault összesen mintegy 200 köre is azt mutatja, a franciák megoldhatták nagyon sok korábbi problémájukat, ezzel segítették a Red Bullt, a Toro Rossót, a Caterhamet és a még nagyon kezdő Lotust.

Az ellenfelekhez képest viszont rossz: a McLaren délelőtt kisebb gondban volt, ám az utolsó 75 percben Magnussen 1,5 másodpercet vert a teljes mezőnyre, és autózott majdnem 40 kört.

Ideje, az 1:34.910 magasan a két nap legjobbja, és már csak 2,6 másodperccel rosszabb Nico Rosberg tavalyi, bahreini pole pozíciójánál. Vettel leggyorsabb versenykörét pedig két másodperccel veri.

Legközelebbi üldözője, Nico Hülkenberg 1,5, Fernando Alonso pedig 1,6 mp-cel maradt le a dántól. Ők is nagyon jól és sokat futottak, persze, de a McLaren teljesítménye - egyelőre - káprázatosnak tűnik, és a megbízhatósága sem rossz. Jobban dicsérni azért nem lehet, mert a határokat még nem ismerjük, nem tudjuk, maximumán vagy annak hanyad részén pörgött a Mercedes-motor, mennyi benzinnel ment a kocsi. Annyi biztosnak tűnik, hogy Magnussen a leggyorsabb, szuperlágy gumikat használta.

Rosberg negyedik lett a gyári Mercedesszel, két mp hátránnyal, ez volt az istálló első nem túl jó tesztnapja: a kocsi kétszer is leállt. Ha az egyik talán üzemanyagteszt is volt, a másik szinte biztosan műszaki hiba.

11      Chilton    Marussia     1m42.511s  +7.601

• Épp csak kijött a depóból, új kört nem kezdhetett, de azért a nem teljes körének a végét megnyomta. Ha ezt számítanánk a leggyorsabb teljes körénél a valós utolsó szektorideje helyett, még jobb összidőt kapnánk. Így is ő az egyetlen nem hogy 1:35, de 1:36 alatt is.

• Magnussen, Alonso, Rosberg, Bottas, Kobajasi, Vettel, Vergne.

• 1:36.516-ra javított, de maradt harmadik, ráment Hülkenbergre, és közelebb jött Magnussenhez.

• Most is pályán van, 50 körül fogja befejezni, az utolsó 75 percet nyomta meg.

• De azonnal vissza is ment a pályára a depóból.

• A bajnok a hajrára újra a pályán. Hátha megpróbálja ő is kihozni a maximumot a Red Bullból.

• A Ferrari visszalassított, és bement a boxba. Még 20 perce lenne javítani.

• Egyelőre harmadik emberként bejött 1:37 alá - 1:36.932 -, és gyorsulni látszik a Ferrari.