Raikkönen hozta a csattanót az Orosz GP-n

2015.10.11. 15:33

Nagyon jó volt az Orosz Nagydíj, amit Lewis Hamilton majdnem ugyanúgy nyert meg, mint a két héttel ezelőtti Japán GP-t.

A rajt után még Rosberg vezetett, de a hetedik körben ki kellett állnia a gázpedál hibája miatt. Ekkorra már Hamilton és Bottas is megelőzte. Az angolt innentől kezdve nem is látták, simán elhúzott.

Az sem hátráltatta, hogy Grosjean nagy bukása miatt egyszer az előnyét is elveszítette, jött a biztonsági kocsi, összeszedte a mezőnyt, ám a mercedeses utána is simán elment. Grosjeannak nem esett baja, kiszállt a roncsból.

Vettel a kerékcseréknél Bottas elé került, könnyedén meg is tartotta a második helyet, mögötte viszont óriási csata alakult ki. Perez, Bottas és Raikkönen ment a dobogóért, a két finn az utolsó előtti körben, két kanyaron belül előzte meg a mexikóit, és harcolt a harmadik helyért.

A Pirelli marad 2019-ig a Forma-1 gumiszállítója

Bernie Ecclestone a futam közben jelentette be, hogy megállapodott az olasz cég képviselőivel, így további három éven át is ők látják el gumikkal az F1-et. A Pirelli mostani szerződése jövő év végén futott volna ki. A hosszabbítás azt jelenti, a Michelin nem száll be az F1-be.

Raikkönen az utolsó körben próbálkozott is, de nagyon ambiciózus manőverrel, aminek a vége az lett, hogy beleszállt a Williamsbe, ami a gumifalba csúszott. A Ferrari is összetört kicsit, de bevánszorgott a célba ötödikként. A balesetet vizsgálják, 100 százalék, hogy Raikkönent büntetni fogják.

Ha legalább nyolcadiknak csúszik vissza, a Mercedes hivatalosan is konstruktőr-világbajnok lesz.

Hamiltonnak is már szinte csak formaság a cím, 73 pontra növelte az előnyét Rosberg előtt, de már nem a csapattársa a második, hanem Sebastian Vettel, 66 pont hátránnyal. Hamilton két hét múlva, Amerikában bajnok lehet.

Szocsiban rajthoz állt Carlos Sainz Jr. is nagy szombati bukása után, de fékhiba miatt nem ért célba. Kétszer is kipördült, másodszor ugyanott, ahol egy nappal korábban, de most csak a hátsó szárny tört le a kocsijáról.

UPDATE: Raikkönen 30 mp büntetést kapott a Bottas-balesetért, így 8.-nak csúszott vissza, és a Mercedes megnyerte a konstruktőr-vb-t. 531-359 a pontállás, a világbajnokságból még négy futam van hátra.

Megbüntették Fernando Alonsót is pályaelhagyás miatt a leintés után, ő öt másodpercet kapott, így elveszítette 10. helyét és egy pontját, amit Max verstappen örökölt meg. A McLaren-Honda így csak Buttonnal szerzett pontot, aki 9. lett.