Alonso 35 rajthelyes büntetéssel kezd Belgiumban

2016.08.26. 12:06

Nagyüzemi tesztelésbe ment át részben a Belga Nagydíj első pénteki szabadedzése, a csapatok ugyanis sorra próbálták ki a fejvédő bukókeretet, miközben a Pirelli jelöletlen, 2017-re szánt keverékű gumikat pakolt fel a kocsikra.

Előbbi egyáltalán nem zavarta Nico Rosberget, aki a fejvédővel együtt ment leggyorsabb kört az edzésen: az 1:48,348-as körét még az új motoron futó Lewis Hamilton sem tudta megközelíteni, ő 73 századdal volt lemaradva csapattársa mögött.

Rosberg mellett a Force Indiá-s Nico Hülkenberg és  Toro Rossó-s Carlos Sainz kapta még meg a fejvédőt első alkalommal, a Red Bull viszont már másodszor találkozott a biztonsági elemmel. Náluk Daniel Ricciardo vezetett ezzel, de Pierre Gasly a silverstone-i teszten már kipróbálhatta.

Némi meglepetésre Sergio Pérez befért a két Ferrari közé, megverte ugyanis az ötödik Sebastian Vettelt, míg az élesben most debütáló Manor-pilóta, Esteban Ocon jó másodperccel előzte meg csapattársát, Pascal Wehrleint. A McLaren viszont nem fogott ki jó napot, hiába használt el hét zsetont is a Belgiumban beépített motorfejlesztésre: Fernando Alonso csak három kört ment mért idő nélkül, miután vízszivárgást találtak a motorjában, Jenson Button pedig csak a 18. legjobb időt autózta.

Az új, első időeredmények alapján gyorsabb aero-csomaggal érkező Saubernél Marcus Ericsson kocsijában turbót kellett cserélni, és mivel ez már a hatodik lesz nála, a vasárnapi futamot 10 rajthelyes büntetéssel kezdi majd.

- Fernando Alonso McLaren/Honda - - 3

Lewis Hamilton a második szabadedzésre is új alkatrészeket kapott az autójába, így az eddigi 15 mellé még 15 rajthelyes büntetést kapott, de a Mercedesnél úgy készülnek, hogy a harmadik, szombati szabadedzés előtt még egyszer lecserélhetnek minden alkatrészt a motorjában, így annak legtöbb egységével a megengedett 5 elhasználható darab fölé menne.

A büntetéshalmozásban csatlakozott a bajnok mellé Fernando Alonso is, ő egy teljesen új blokkot kapott, így a hat komponens kicserélése miatt 35 rajthelyes büntetéssel kezdi majd a vasárnapi futamot. A második edzésre legalább sikerült beindítani a McLaren-Hondáját, egyből a 12. helyen is zárt. Nagyot javult a délelőtthöz képest Wehrlein is, aki a 11. helyen végzett a Manorral.

Rosberg és a Mercedesek az első edzésen mutatott fölénye után versenyszimulálásra állt át, a leggyorsabb így a két Red Bull lett, az élen Max Verstappen fejezte be az edzést. Hamilton az új Merci-motorral inkább azon volt, hogy bejárassa a gépet, 33 kört ment, de csak a 13. leggyorsabb volt.