Rosberg simán nyerte a Belga GP-t, de Hamilton az igazi nyertes

2016-08-28T133009Z 441546545 S1AETYAVFLAA RTRMADP 3 MOTOR-F1-BEL
2016.08.28. 16:04

Nico Rosberg nagyon sima, rajt-cél győzelmet aratott, de ennek ellenére nem volt unalmas a 2016-os Belga Nagydíj, legalábbis az első fele nem. A rajtnál a két Ferrari egyből felugrott a 2-3. helyre, de már az első kanyarban ki is ütötték egymást, sőt, még Max Verstappent is belekeverték.

A kisebb kavarodás után volt egy nagyobb is, Kevin Magnussen Renault-ja szállt el a Raidillonban. A dán nagy sebességgel, nagyjából 290 km/h-s tempóval, de szerencséjére oldalról csapódott a gumifalba. Egy kisebb vágással megúszta a bokáján, ám a nagy ütközés, illetve a gumifal újjáépítése miatt félbe kellett szakítani a futamot még az első harmada előtt.

Az újrarajt után már nem sok izgalom maradt, a sor végéről indul Lewis Hamilton addigra már az ötödik volt, majd két előzéssel egészen a dobogóig verekedte magát. Ezzel a futam előtti 19 pontos előnyéből 9-et meg is őrzött, vagyis Rosberg hiába nyert nagyon simán, nem tudta visszaelőzni az összetettben csapattársát.

Bár a második helyről Max Verstappen kezdte a futamot, ezen a helyen végül csapattársa, Daniel Ricciardo ért a célba. A fiatal holland, akinek lényegében hazai futam a spái verseny, a rajtnál már egyből visszaesett, amikor a két Ferrarival ütközött, végül pedig csak 11. helyen, pont nélkül zárt.

Magnussen mellett a futam másik ijesztő jelenete a Toro Rossó-s Carlos Sainzé volt, aki egy jobb hátsó defekt ellenére próbált meg visszaérni a boxba. Eközben viszont teljesen lebontotta a kilyukadt gumit, ami szétverte a hátsó szárnyat. A spanyol egy kicsúszás, majd visszatérés során majdnem balesetet okozott, végül belátta, hogy akkor jár mindenki a legjobban, ha megáll a fűben.

A dupla Mercedes-dobogónak köszönhetően a következő, monzai futam előtt továbbra is Lewis Hamilton vezeti az összetettet, a jövő heti versenyhétvége előtt 9 pont az előnye az összetettben.