Hamilton vad rajttal döntötte el a Spanyol GP-t

GettyImages-1143297815
2019.05.12. 17:09
Ötből öt a Mercedesnek idén, a győztes angol mögött csapattársa, Bottas lett a második Barcelonában. A Ferrari dobogóra se került.

Óriási rajttal indult a Spanyol Nagydíj, Valtteri Bottas a pole pozícióból átlagosan, mellőle Lewis Hamilton nagyon jól, mögötte Sebastian Vettel kiválóan kapta el az indulás pillanatát. Az első kanyarba hárman egymás mellett fordultak be, Hamilton belül, Bottas középen, Vettel kívül, az angol nyert nagyot, elsőként jött ki a kanyarból, a ferraris veszített rajta, a hármas kanyarban még Verstappen is megelőzte, kívülről.

A 2019-es Spanyol Nagydíj rajtja

Hamilton, Bottas, Verstappen, Vettel, Leclerc sorrend alakult ki,

és állt is a 12. körig, amikor Leclerc megelőzte Vettelt, mert a Ferrarinál megengedték neki, és gyorsabb pilótájukként előrébb segítették.

A 20. körben Vettel, a 21.-ben Verstappen ment kerékcserére, Leclerc a 26.-ban váltott. Mindkét Ferrarinál gond volt a bal hátsó kerékkel, 1-1 másodpercet, talán kicsit többet is veszítettek.

Bottas a 27. körben cserélt a második helyről, Hamilton eggyel később az élről, mindketten visszaálltak eredeti helyükre, első-másodiknak. A világbajnoknak egészséges 10 másodperces előnye volt csapattársával szemben.

A boxkiállások után Vettel visszajött Leclerc-re, kissé be is ragadt mögé, de a csapat ezúttal nem utasította a monacóit, hogy engedje el a németet. Egymással harcoltak, miközben Verstappen Red Bull-ja 6-7 másodperccel volt előttük, alig látták.

A 36. körben kapcsoltak a Ferrarinál, hogy Vettelt engedni kéne, akkor váltott pozíciót a két kocsijuk, Leclerc elengedte a négyszeres bajnokot, visszaadta a korábban kapott negyedik helyet.

Vettel a 41. körben jött a második kerékcserére, megoldották a bal hátsó problémáját, jó kiállás volt. Hatodiknak tért vissza, de azonnal megelőzte Pierre Gaslyt. A 44.-ben érkezett Verstappen is, negyediknek állt vissza, a két Ferrari közé, Vettel elé.

Bottas a 46. körben állt ki gumiért, amikor biztonsági autó zavarta meg a versenyt: Norris és Stroll ütközött a második kanyarban, mindketten kicsúsztak, és fel kellett adniuk. A 47. körben Hamilton is letudta második kerékcseréjét, Leclerc szintén. Az angol visszaállt az élre, a ferraris ötödiknek, újra kialakult a Hamilton, Bottas, Verstappen, Vettel, Leclerc sorrend, de a különbségek eltűntek.

Csak az 53. körben engedték el a mezőnyt, Hamilton jól eljött, az első ötből csupán Leclerc torpant meg, Gasly felment mellé, de az első kanyarban visszaverte a támadást a ferraris. Mögöttük a két Haas összeért, majd Gasyl Magnussennel harcolt, de a francia megtartotta a hatodik helyet.

Az utolsó 13 kör az első hatban teljes csendben ment le, mögöttük volt kisebb harc a pontszerző pozíciókért Magnussen, Sainz, Kvjat, Grosjean zárta a top 10-et.

A Mercedes az élen zavartalan versenyt futott, és öt futamból ötödször is kettős győzelmet szerzett, tovább javítva a szezonindítási rekordot, és beállítva az egy szezonbeli, zsinórban aratott kettős győzelmekből álló csúcsot.

Hamilton győzött Bottas előtt, és visszavette a vezetést a bajnokságban. Mivel a leggyorsabb kört is ő futotta Barcelonában, eggyel több, 26 pontot szerzett, így 7 ponttal vezeti a tabellát. 76. F1-győzelmét szerezte, idén a harmadikat.