Miklós
-7 °C

Halmosi mesterhármasával nyert a Haladás

2000.11.13. 10:56
A hétvégén az első osztályhoz hasonlóan a második ligában is folytatták a küzdelmeket a csapatok. A forduló rangadóját Siófokon rendezték, ahol a hazai csapat könnyed, háromgólos győzelmet aratott a Kaposvár felett. Három góllal bizonyult jobbnak a Haladás is - a szenvedő fél itt a Dorog volt - mindhárom találatot Halmosi Péter szerezte. Szoros küzdelemben győzött a Pécs és a Kecskemét, míg kiütéses diadalt aratott a Nyíregyháza és a Celldömölk. Meglepetésre újabb súlyos vereséget szenvedett a Nagykanizsa.
Az NB I B 2. fordulójának rangadója a két somogyi csapat, a Siófok és a Kaposvár összecsapása volt. A vendégek jól kezdték a találkozót, támadásaikat azonban nem tudták góllal befejezni. A kihagyott helyzetek után pedig egy ellentámadásból Tóth Csaba révén megszerezte a vezetést a Siófok. A második játékrész már egyértelműen a hazaiaké volt, a Kaposvár teljesen visszaesett. A mezőnyfölénynek meglett az eredménye is: Földes majd Tóth újabb góljaival 3-0 arányban nyert a balatonparti gárda. A szombathelyiek ráadásul tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, Augustint ugyanis a játékvezető a 88. percben kiállította.

Kecskemét-BKV Előre 2-1 (1-1)

Sikerrel vették a második fordulót az NB I-ből kiesett csapatok. A Haladás Dorogra látogatott, s jobban nem is kezdhette volna a meccset: negyedóra elteltével ugyanis már két góllal vezetett. A Dorog mindent megpróbált a szépítés érdekében, de igazán veszélyes gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A második félidőben mindkét oldalon kimaradt egy büntető, majd Halmosi Péter megszerezve önmaga és csapata harmadik gólját, bebiztosította ezzel a vendéggyőzelmet.

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen bizonyult jobbnak a Pécs a Rákospalotánál. A hazaiak már a 12. percben megszerezték a vezetést, fél óra elteltével azonban egyenlített a REAC. A második félidőben Galaschek 11-esével már a vendégeknél volt az előny, de nem sokkal később egyenlítet a Pécs - ugyancsak egy büntetőt értékesítve. A 89. percben eldőlt a három pont sorsa, Horváth Gyula fejesével megszerezte a győzelmet a mecseki csapat. A találkozót két kiállítás is tarkította: hazai részről Márton, a vendégeknél Hungler mehetett idő előtt zuhanyozni.

Góllövőlista
3 gólos: HALMOSI Péter (Haladás FC), PURT Tibor (Hévíz SK)
2 gólos: CSEKE László (Celldömölki VSE), CSORDÁS (Pápai ELC) GALASCHEK Péter (Rákospalotai EAC), HORVÁTH Gyula (Pécsi Mecsek FC), LUKÁCS Zoltán (Nagykanizsai FC), TÓTH Csaba (Siófok FC)

4 gólos: KULCSÁR Sándor (Nyírség Spartacus FC)
2 gólos: M'BEMBA, Frank (Csepel-Auto Trader), NOVÁK János (Nyírség Spartacus FC), TÖRÖK László (Kecskeméti FC)

Kiütéses győzelmet aratott a Nyíregyháza a Csongrád felett. A nyírségiek tetszetősen, gólratörően játszottak, aminek meg is lett az eredménye. Kulcsár kettő, Nagy Sándor, Novák és Kondora góljára csak Truczka tudott válaszolni, kialakítva ezzel az 5-1-es eredményt. A hazaiakat dicséri, hogy biztos vezetés tudatában sem hagytak alább a rohamokkal. A negyedik volt NB I-es klubnak nem sikerült ilyen jól a forduló. A Nagykanizsa hazai pályán maradt alul a Hévízzel szemben, begyűjtve ezzel második súlyos vereségét. A vendégek Purt Tibor vezényletével 4-2 arányban diadalmaskodtak.

Vereséget szenvedett Kecskeméten az alapszakaszt fölényesen nyerő BKV Előre, s ezzel két forduló után csak egy ponttal áll. A hazaiaknak Török László két találatával hátrányból fordítva sikerült nyerniük. A Nyíregyházához hasonlóan a Celldömölk is gólzáporos, 5-1-es győzelmet aratott, a szenvedő fél itt a Marcali volt.

Két forduló után még öt csapat százszázelékos az NB I B-ben. Keleten a Csepel (ex-Kerület) és a Nyíregyháza nyerte meg mindkét mérkőzését. Nyugaton a Celldömölk, a Haladás és a Siófok hagyta el eddig mindig győztesen a játékteret. Pontnélküli csapatból ugyancsak öt van. Keleten a Békéscsaba és a Csongrád, nyugaton a REAC, a Nagykanizsa és a Marcali kezdte rosszul az idényt.