Miklós
-7 °C

Tovább tart az MTK rossz formája

2000.11.18. 19:34
A rájátszás harmadik fordulóját rendezték a hétvégén a labdarúgó NB I-ben. A hetek óta nyeretlen MTK most sem tudta győztesen elhagyni a pályát, ezúttal a Kispest rabolt pontot a Hungária körúton. A Győr a Vasas felett Vasas góljával diadalmaskodott, az Újpest Dvéri két találatával verte a Matávot és sorozatban harmadszor hagyta el vesztesen a pályát a Debrecen.
A forduló első összecsapása a Sopron újpesti vendégeskedése volt pénteken. A találkozó első félideje meglehetősen alacsony iramot hozott, még a magyar foci színvonalához szokott nézőnek is valóságos gyötrelem volt ez a 45 perc. A második játékrészben némileg megrázták magukat a csapatok, s meglepetésre bő egy óra elteltével a Sopron szerzett vezetést. A hazaiak azonban végigtámadták a mérkőzés hátralévő részét, s Dvéri két góljával fordítottak. A találkozó egyetlen szép jelenete az első Dvéri-gól volt, az újpesti csatár ugyanis 30 méterről parádés bombagólt lőtt.

Győrben már sokkal nagyobb iramú, küzdelmes találkozót vívtak a csapatok, s végül egy góllal bizonyultak jobbnak a hazaiak a Vasasnál. A győztes gól az 53. percben született, Kenesei gurított be egy szabadrúgást Vasas Zoltán elé, aki 23 méterről a kapu bal oldalába bombázott.

Az eredmények
Újpest-Matáv Sopron 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Dvéri (67., 76.), illetve Salagean (62.)

Győri ETO-Vasas DH 1-0 (0-0)
Gólszerző: Vasas (53.)

Videoton-Debrecen 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Földes (12.), Zombori (70.), Balassa (86.), illetve Bajzát (77.)

MTK Hungária-Kispest 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Illés (10.), illetve Faragó (36.)

Zalahús ZTE-Dunaferr 0-1 (0-0)
Gólszerző: Bagoly (51.)

Harmadik vereségét is elszenvedte a rájátszásban a Debrecen, miután 3-1 arányban kikapott Székesfehérváron. A Videoton Földes találatával a 12. percben szerezte meg a vezetést. A második hazai gólnál ismét Földes volt a főszereplő: beadását követően Zombori jutatta a hálóba a labdát. A 77. percben szépített a Debrecen: Bajzát 4 méterről fejelt gólt. A 86. percben bebiztosították a győzelmet a hazaiak, egy szögletet követően Balassa - szintén fejesgóllal - állította be a 3-1-es végeredményt.

Zalaegerszegen egy szoros mérkőzésen némi szerencsével győzött a Dunaferr. A ZTE ugyanis végig egyenrangú ellenfele volt a bajnoknak, helyzetei is ugyanúgy voltak a hazaiaknak, mint a vendégeknek, így döntetlent érdemeltek volna. A mindent eldöntő gól az 51. percben született, egy Dunaferr-szögletet követően a labda az egyik hazai játékos fején megcsúszott és a tisztán álló Bagoly öt lépésről a bal sarokba lőtt.

Tovább tart az MTK nyeretlenségi sorozata. A kék-fehér csapat utoljára október 8-án a Nagykanizsát győzték le fölényesen, 5-0 arányban ám azóta mind a bajnokságban, mind a nemzetközi kupában kudarcot kudarcra halmoztak. Ezek után talán már nem is számít meglepetésnek, hogy a jó formában lévő Kispest ellen csak egy döntetlenre futotta a hungária körútiaknak. Pedig a találkozó jól kezdődött a hazaiak szempontjából, hiszen Illés találatával már a 10. percben megszerezték a vezetést, s az első félórában végig mezőnyfölényben játszottak. Egy gyors kispesti ellentámadás után azonban Faragó egyenlített, s az eredmény már nem is változott a mérkőzés végéig.