Judit

Már csak a Nyírség és a Haladás százszázalékos

2000.11.20. 19:17
A másodosztály rájátszásának harmadik fordulóját rendezték a hétvégén. A volt NB I-es csapatok egyaránt győzelmet arattak. A Nyíregyháza és a Haladás fölényesen, 4-1 arányban bizonyult jobbnak ellenfelénél, s mindketten pontveszteség nélkül vezetik csoportjukat. A Pécs és a Nagykanizsa idegenben nyert minimális különbséggel, egy góllal. A Csepel és a Siófok két győzelem után ezúttal pontot sem szerzett, míg a Békéscsaba és a Marcali immár harmadjára hagyta el vesztesen a pályát.
Harmadik győzelmét is megszerezte a másodosztályban a Haladás, ezúttal a szenvedő fél a Pápa volt. A szombathelyiek az első játékrészben végig irányítottak, fölényük azonban csak egy gólban mutatkozott meg. Somfalvi a 30. percben Némethy passza után talált a hálóba. A második játékrészben a Pápa birtokolta többet a labdát, ám a Haladás ellentámadások sokkal veszélyesebbek voltak. Az 56. percben Király jutatta a hálóba a labdát, ám pechére a sajátjába, s ezzel már kettőre nőtt a hazaiak előnye. A 71. percben Tóth Péter 11-es gólja már a harmadik szombathelyi találat volt. A vendégek csak a 75. percben tudtak szépíteni, Szarvas emelése után. A 4-1-es végeredményt a múlt héten mesterhármast szerző Halmosi állította be, öt perccel a mérkőzés vége előtt.

Fót-Kunszentmárton 1-0 (0-0)

A keleti-csoportban szintén harmadik sikerét ünnepelhette a Nyíregyháza. Az NB I-ből búcsúzott csapat hazai pályán, szépszámú közönség előtt fogadta a Szolnok gárdáját. A Nyírség - hasonlóan az elmúlt fordulóhoz - ezúttal is bő tíz perc elteltével már két góllal vezetett. Szatke és Novák gólját követően szépített a vendégcsapat: Németh egy szöglet után fejelt a kapuba. Szűk tíz perc elteltével azonban Nagy Sándornak köszönhetően ismét kettőre nőtt a hazaiak előnye. A második félidő elején Arany gyors találatával már 4-1-re módosult az eredmény, ami már nem is változott a lefújásig.

Dél-dunántúli rangadót rendeztek Kaposváron, ahol a Pécs vendégeskedett. A hazaiak a Nagykanizsa elleni háromgólos győzelem után ugyanilyen arányban maradtak alul Siófokon, a vendégek pedig a szombathelyi vereség után győzedelmeskedtek a REAC felett. Mindkét csapat tehát egy győzelmet, és egy vereséget gyűjtött be a forduló előtt, de az aktuális forma a Pécsnek kedvezett. Az összecsapáson azonban nem látszott, hogy rangadót vívnak a csapatok, egy gyenge színvonalú kilencven perc után végül Sitku Illés góljával a vendégek nyertek.

Két vereség után megszerezte első győzelmét a Nagykanizsa. A zalaiak a szintén pont nélkül álló Marcali otthonába látogattak. A ,,kiesési rangadón" végig a hazaiak irányítottak, mégis két kihagyás után kétgólos előnyre tettek szert a vendégek. Az első félidő utolsó percében Zahorecz, a szünet utáni első percben pedig Lukács szerzett gólt. A hazaiak Kovácsevics révén csak szépíteni tudtak.

A forduló meglepetése, hogy az eddig százszázalékos Csepel meglehetősen sima, 3-0-ás vereséget szenvedett a BKV Előrétől. Szintén két győzelem után kapott ki a Siófok, a Balaton-partiak egy másik fürdővárosban, Hévízen kaptak ki 2-1-re. Sorozatban harmadszor veszített a Békéscsaba, a valamikor szebb napokat megélt klub - mely az alapszakaszban is csak jó hajrájának köszönhette a bennmaradást - valószínűleg a kiesés ellen fog küzdeni a bajnokságban.