Árpád
9 °C

Megkezdődött a BL második köre

2000.11.21. 22:57
A Bajnokok Ligája második körének első játéknapján a legérdekesebb mérkőzését Milánóban játszották, ahova a Galatasaray látogatott, s végül 2-2-es döntetlent ért el. Nem sikerült viszont pontot szerezni Korsós és Szabics csapatának, a Sturmnak Valenciában. Egyaránt 3-1-es győzelmet aratott a Manchaster és a Deportivo.
A négy mérkőzés közül a legnagyobb érdeklődés a Milan-Galatasaray összecsapást kísérte. Az olaszokat fűtötte a visszavágás vágya, hiszen a két csapat a BL előző kiírásában is találkozott, s akkor a csoportmérkőzések utolsó fordulójában lejátszott mérkőzést a Galatasaray nyerte, s ez a búcsút jelentette a milánóiaknak.

Ennek tudatában a hazaiak támadólag léptek fel, mezőnyfölényüket azonban nem tudták gólra váltani. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de ezek sorra kimaradtak. A 39. percben aztán egy bal oldali beadást követően megpattant egy fejen a labda, s így pont Jardel elé került, aki ballal, kapásból kilőtte a kapu bal oldalát. Alig telt el két perc Hagi kitűnő indítása után Hasan Sas fejelt a hálóba. A félidő végén felébredt a Milan, de gólt nem szereztek, így hatalmas meglepetésre kétgólos vendég előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt elképesztő iramban kezdte a Milan. Az első perctől kezdve támadott, s a fölényt gyorsan gólra is váltották: a 48. percben R. Junior átadása után José Mari találatával megszerezte a Milan első gólját. A rohamok nem maradtak abba, ám végül mégsem akcióból, hanem büntetőből egyenlített az olasz gárda. A kezezés miatt megítélt 11-est Shevchenko higgadtan értékesítette. Az iramra ezután sem lehetett panasz, s végül a rendkívül feszült hangulatban véget ért találkozón megosztozkodtak a csapatok a pontokon.

Magyar szempontból mindenképpen érdemes odafigyelni a Sturm Graz szereplésére is. Korsós György és Szabics Imre csapata Valenciában lépett pályára. A csoportgyőztesként továbbjutott osztrák együttesnek nem sikerült a bravúr, 2-0-ás vereséget szenvedtek. A gólokat Carew és Sánchez szerezte a 45., illetve a 47. percben.

A Manchester United a görög Panathinaikoszt fogadta. A találkozó első félidejében nem született gól, ám a 48. percben Sheringham megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Karagounis a 64. percben ugyan egyenlített, de Scholes hajrában lőtt két góljával végül 3-1 arányban nyert az angol csapat.

Párizsban a Deportivo vendégeskesett. A PSG Algerino révén vezetést szerzett a 37. percben, ám a spanyolok a második 45 percben fordítottak. Naybet és Turu Flores találata után a 90. percben Makaay állította be az 1-3-as végeredményt.