Mária
-6 °C

Idegenben győzött a Real Madrid

2000.11.22. 22:44
A labdarúgó Bajnokok Ligája második körének második játéknapjára került sor szerdán. A Szpartak Moszkva meglepetésre magabiztosan, 4-1 arányban verte az Arsenalt, s ugyancsak nem várt eredmény az Anderlecht sikere a Lazio felett. A forduló rangadóján, a Leeds-Real találkozón a vendégek győzedelmeskedtek két góllal, míg a Bayern egy góllal bizonyult jobbnak a francia Lyonnál.
Az Arsenalra meglehetősen zord körülmények vártak Moszkvában, hiszen az orosz főváros sűrű hóesésre ébredt. A rossz időjárási viszonyok azonban nem zavarták meg Arsene Wenger játékosait, Silvinho ugyanis már a 2. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. A kapott gól után a Szpartak nem omlott össze, sőt a 29. percben az egyenlítés is sikerült.

A második játékrész elején Marcao másodjára is beköszönt, ami már a hazai vezetést jelentette. A moszkvaiak végig mezőnyfölényben játszottak, aminek meg is lett az eredménye. A 77. percben Tyitov, öt perccel később pedig Robson talált be Manninger hálójába, beállítva ezzel a 4-1-es hazai győzelmet.

A Leeds-Real Madrid mérkőzés nem hozott ilyen sok gólt, de az iramra itt sem lehetett panasz. A találkozó első félidejében Figo vezérletével a madridiak veszélyeztettek többet, ám a helyzetek sorra kimaradtak. A második 45 percben sem hagytak alább a rohamokkal a vendégek, s a sorozatos akcióknak bő egy óra elteltével meg is lett az eredménye.

A 66. percben Raúl gurított ki jobbra Figónak, aki beadta a játékszert Hierronak, s a vendégek csatára könnyedén fejelt a hálóba. Két perccel később Raúl kapott remek labdát Gutitól, egyedül lőhetett kapura, s nem is hibázott. A kétgólos előny birtokában a spanyolok visszavettek a tempóból, s a hazaiak előtt több helyzet is akadt, ám ezeket nem tudták kihasználni.

A Bayern a francia Lyont fogadta. A müncheniek egyértelmű fölényben játszottak, különösen a második játékrészben érvényesült akaratuk. A mérkőzést eldöntő gól az 55. percben született, egy bal oldali szöglet után Jeremies fejelte a labdát a kapuba. A hazaiak a gólt követően továbbra is irányítottak, újabb találatot azonban nem tudtak szerezni.

A játéknap negyedik összecsapásán a belga Anderlecht az olasz Laziót fogadta. A két fél rendkívül kemény, küzdelmes kilencven percet produkált, s végül meglepetésre az esélytelenebb hazaiak Radzinski találatával 1-0-ra győzedelmeskedtek.

Az eredmények
C-csoport
Bayern München-O. Lyon 1-0 (0-0). Gólszerző: Jeremies (55.).
Szpartak Moszkva-Arsenal 4-1 (1-1). Gólszerzők: Marcao (29., 51.), Tyitov (77.), Robson (82.) illetve Silvinho (2.).