Ferenc, Olívia
-4 °C

Körkép az európai labdarúgó-bajnokságokról

2001.01.08. 17:03
Az európai csúcs-bajnokságokban jól szerepeltek a sztár-gárdák. Spanyolországban idegenben győzött a Real Madrid és Barcelona, hazai pályán a listavezető Valencia. Már nyolc pont előnnyel vezeti az olasz bajnokságot a Roma, ezúttal Bergamóban diadalmaskodtak. Bierhoff öt perccel a vége e lőtt szerzett góljával egyenlített a milánói háziderbin a Milan. Angliában Sheringham találatával verte ki a FA kupából a Manchester a második liga éllovasát, a Fulhamot.

SPANYOLORSZÁG

A bajnokság élén a Valencia áll
Spanyolországban tovább remekelt a Real Madrid. Ezúttal a bajnoki tabella hetedik helyén álló Alves otthonából hozták el a bajnoki pontokat.. A királyi gárda győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, Raul már a tizenkettedik percben vezetést szerzett a fehéreknek, amelyet a hazai csatárok még kiegyenlítettek a félidő végén. A második játékrészben végleg eldőlt a meccssorsa, egy öngól és Guti találatával alakult ki a három-egyes vendéggyőzelem.

A másik futball-óriás is sikerrel vette az akadályt, a Barcelona is győzött idegenben. Pedig sokan féltették a piros-kékeket az oviedoi kirándulástól, hiszen a hazaiak eddig veretlenek voltak otthon. A Barca az ötvenötödik percben Kluivert két és Rivaldo találatával már három-nullra vezetett, és biztos nyertesnek látszott. Az orosz Onopko és Ivan Ania révén három perc alatt egy gólra feljöttek a hazaiak, de egyenlíteniük már nem sikerült. A katalán csapat tovább kúszik felfelé a tabellán, és már negyedik.

Eredmények
Alaves- Real Madrid 1-3 (1-1)
Oviedo-Barcelona 2-3 (0-1)
Valencia-Santander 1-0 (1-0)
Valladolid-Deportivo 3-1 (3-1)

Jó igazolásnak bizonyult a norvég válogatott csatár Carew Valenciában, hiszen ismét győzelmet jelentő gólt. Ezúttal kiesőjelölt Santander hálóját vette be, Mendieta szöglete után közelről lőtt gólt, így továbbra is vezeti a bajnokságot az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Real Madrid előtt. Mély gödörbe került a Deportivo, a Tenerifén elszenvedett kupakudarc után ezúttal Valladolidban vérzett el a La-Coruna.

OLASZORSZÁG

Boldog-szomorúak lehetnek a római szurkolók, mivel egyik csapatuk kikapott, míg a másik nyert. Meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Lazio. Az égszínkék csapatot ezúttal az egyébként nem túl acélos nápolyiak oktatták a futball tudományára. Amuroso és Pancaro öngóljával kettő volt a vendégek előnye, Mihajlovics csak szépíteni tudott tizenegyesből (1-2). Amilyen szomorúak voltak a Lazio-hívek olyan boldogok az AS Roma szurkolók. Csapatuk továbbra is nagyszerűen menetel, ezúttal Bergamóból is három ponttal gazdagabban tértek haza. Delvecchio már az első percben megmutatta ,,ki az úr a háznál", Tomassi csak bebiztosította az előnyt (0-2).

Eredmények
Atalanta-Roma 0-2 (0-2)
Juventus-Fiorentina 3-3 (1-2)
Lazio-Napoli 1-2 (0-2)
Milan-Inter 2-2 (0-1)

Döntetlennel végződött a Milan-Inter örökrangadó. A kék-feketék kezdték jobban a meccset, török hakan Sükür góljával vezettek az első negyedóra után. A Milan a másod félidőben egyenlített, Di Biagio viszont ismét a ,,vendégeknek" szerzett vezetést. Már győztesnek látszott az Inter, amikor öt perccel a lefújás előtt Bierhoff villant, megmentve az egyik bajnoki pontot a piros-feketéknek (2-2). A Juventus izgalmas meccsen null-kettőről fordított három kettőre, de meg kellett elégedniük a döntetlennel, miután az ex-pármai Chiesa a hatvanharmadik percben kiegyenlített (3-3). A bajnoki tabellát utcahossza, nyolc ponttal vezeti a Roma második az Juventus, harmadik az Atalanta.