21 °C

Figo tizenegyesével nyert a Real Madrid

2001.02.14. 00:05
Kapcsolódó cikkek (1)
A C és a D-csoport két-két találkozójával folytatódtak a Bajnokok Ligája 2000/2001-es küzdelmei. A legnagyobb érdeklődéssel kísért összecsapáson a Real fantasztikus hajrával, 3-2 arányban győzte le a Laziot. A Leeds United szintén hátrányból fordítva diadalmaskodott az Anderlecht felett. A Bayern München és az Arsenal egyaránt 1-0 arányban bizonyult jobbnak a Szpartak Moszkvánál, illetve a Lyonnál.
Kedden két hónapos szünet után négy mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája második köre. Az egyre élesedő küzdelemben már minden mérkőzést nyugodtan lehet illetni a rangadó jelzővel, ám az első játéknapon ezek közül is kiemelkedett a Real Madrid-Lazio párharc. A találkozó rangját növelte, hogy a világ két legdrágább játékosa, Luis Figo és Hernan Crespo mérhette össze tudását.

Izgalmas hajrában nyertek a madridiak

Luis Figo
csak tette a dolgát
Az olaszok szempontjából a lehető legjobban kezdődött a találkozó. Négy perccel a kezdés után Negro indította Hernan Crespót, aki nem hibázott, és Casillas mellett a hálóba lőtt. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak nagy helyzetek, hiszen a hazaiak az egyenlítés érdekében kénytelenek voltak kitámadni, ám ez magával vonta a Lazio veszélyes ellentámadásait. A 25. percben majdnem növelte előnyét az olasz gárda. Veron több mint 40 méterről bombázta kapura a labdát, ám néhány centivel tévedett.

A kihagyott helyzet megbosszulta magát, a Real kapuja elé szorította ellenfelét, s Morientes két perc leforgása alatt kétszer is eredményes volt. A dolog szépséghibája, hogy a 31. percben francia Veissiére játékvezető les címén nem adta meg az első találatot. Morientes azonban nem adta fel, s egy perc múlva már teljesen szabályos gólt szerzett. A szünetig több találat nem született, így az első játékrész 1-1-es döntetlennel zárult.

A második félidő nem kezdődött góllal, ám mindkét kapu előtt adódtak ígéretes helyzetek. A Real részéről Figo és Morientes veszélyeztetett a legtöbbet, ám Raul és Roberto Carlosra is oda kellett figyelniük a Lazio védőinek. Dino Zoff tanítványai közül szinte egyedül Crespo volt életveszélyes, de természetesen társai segítsége nélkül ő sem kerülhetett volna sokszor gólhelyzetbe.

A hajrára felgyorsultak az események, a 82. percben Roberto Carlos beadását követően Helguera lőtt közelről az üres kapuba. Nem sokáig örülhetett a Real a vezetésnek, hiszen Gottardi alig két percre rá egalizálta az állást. A gólszerző azonban három perccel a lefújás előtt óriási hibát követett el: a 16-oson belül lerántotta Munitist. A jogosan megítélt büntetőt Figo magabiztosan értékesítette, beállítva ezzel a 3-2-es végeredményt.

Rosszul sikerült a brüsszeliek kupajubileuma

A csoport másik mérkőzésén a Leeds fogadta az Anderlechtet. Meglepetésre a 250. európai kupamérkőzését játszó belgák jutottak vezetéshez, Alin Stoica révén bő egy óra elteltével. A 74. percben azonban a hazaiak védője, Ian Harte góljával egyenlített a Leeds, sőt a hajrában Lee Bowyer is beköszönt, megszerezve ezzel a győzelmet az angoloknak.

Gólszegény meccsek a C-csoportban

Nem hozott ennyi gólt a C-csoport két találkozója. A Bayern küzdelmes mérkőzésen, Elber 79. percben szerzett góljával győzte le az orosz Szpartakot. Szintén egy találat döntött a Lyon-Arsenal összecsapáson is. Thierry Henry az 57. minutumban rezegtette meg a hálót, s mint később kiderült ez a győzelmet jelentette csapatának.

A csoportot a német Bayern vezeti hét ponttal, megelőzve a négy pontos Arsenalt. A kvartettből még mindenki esélyes a továbbjutásra, hiszen szorosan követi őket az egyaránt 3-3 pontot gyűjtött Lyon és Szpartak. A D-csoport élén a száz százalékos Real Madrid áll, a három győzelmet begyűjtött spanyolok már a legjobb nyolc között érezhetik magukat. Jó helyzetben van a hat pontot szerzett Leeds is. Az Anderlechtnek nagyon össze kell kapnia magát, ha tovább akar jutni, hiszen eddig mindössze három pont áll nevük mellett, míg a pont nélküli Lazio alighanem búcsúzni kényszerül.