Natália
-3 °C

Újabb vereséget szenvedett a Barcelona

2001.02.18. 22:36
Az európai labdarúgó-bajnokságokban ismét nagyüzem volt a hétvégén. A spanyol rangadón szoros meccsen hazai pályán vesztett a Barca a Deportivóval szemben. Olaszországban a dobogós csapatok egyaránt minimálisan, 1-0 arányban nyertek, míg Angliában az FA Kupa nyolcaddöntőire került sor.
Spanyolország: hazai pályán kapott ki a Barcelona

Sorozatban második mérkőzésén maradt alul a Barcelona a spanyol bajnokságban. Az egy héttel ezelőtti, Racing elleni kudarc után, szombaton fordulatos összecsapáson szenvedtek vereséget a második helyezett Deportivótól. Djalminha már a 7. percben vezetéshez juttatta a vendégeket, Rivaldo azonban negyed óra elteltével büntetőből egyenlített. A 35. minutumban a vezetést is átvette a katalán gárda, miután Luis Enrique rezegtette meg a hálót.

A második játékrészben mindent megpróbált a Deportivo az egyenlítés érdekében, s erőfeszítéseiket siker is koronázta. A 72. percben Victor Sanchez jutatta a játékszert a kapuba, sőt néhány másodperccel a rendes játékidő letelte után duplázott, ez pedig a 3-2-es vendég győzelmet jelentette. Az éllovas Real Madrid hazai pályán gyűrte le Raul góljával a Santandert, míg a dobogóért küzdő Valencia - Juan Sanchez és Aimar révén - 2-0 arányban verte idegenben a Las Palmast.

A Zaragoza az Oviedót fogadta öt góllal
Nem panaszkodhattak a szurkolók vasárnap sem, hiszen élvezetes, gólgazdag meccseket hoztak a 23. forduló összecsapásai. A legtöbb, szám szerint hét találat Zaragozában született, ahol a helyi együttes 5-2-re verte az Oviedót. A gólgyártást José Ignacio kezdte a 6. percben, majd Juan Esnaidernek köszönhetően bő húsz perc elteltével már kettő volt az előny. A vendégek Frederic Danjou révén a 33. percben egyenlítettek, ám ezt jócskán megbosszulta az Ebro parti alakulat, hiszen a szünetig még Vellisca és Esnaider is betalált. A folytatásban tovább növelte előnyét a Zaragoza. Acuna találata után azonban már csak Jaime szrzett gólt a vendégek részéről, kialakítva ezzel az 5-2-es végeredményt.

Parázs kilencven percet hozott a Numancia-Malaga mérkőzés. 1-1-es állásnál az 57. percben büntetőt értékesítettek a hazaiak, ám nem sokáig örülhettek, hiszen két perc elteltével megismétlődött a jelenet a túloldalon. A három pont végül két perccel a találkozó lefújása előtt dőlt el, amikor is egy újabb megítélt tizenegyes után a Numancia ünnepelhetett. Az utolsó percekben dőlt el az Osasuna-Alaves, illetve a Villareal-Valladolid párharcok is, előbbin a vendégek, utóbbin a házigazdák diadalmaskodtak.

Primera Division, 23. forduló:
FC Barcelona-Deportivo La Coruna 2-3 (2-1)

Mediterrán gólöröm
A Serie A-ban az első három klub egyaránt minimális, egy-nullás sikert könyvelhetett el a 19. fordulóban. A Roma Adrian Samuel 69. percben jegyzett góljával diadalmaskodott a Lecce ellen, az üldöző Juve Bariban nyert egy szoros mérkőzésen Del Pierónak köszönhetően, aki a 81. percben késztette megadásra a hazaiak védelmét. A dobogó harmadik fokán álló Lazio pedig Perugiában gyűjtötte be a három pontot, Simeone utolsó pillanatban szerzett találatával.

A Milan gólzáporos döntetlent ért el a Bolognával szemben. A piros-feketék Andrij Sevcsenko duplájával már bő fél óra elteltével 2-0-ra vezették, mégis majdnem vesztesen kellett elhagyniuk a Giuseppe Meazza stadiont. A második negyvenöt percben ugyanis a bolognaiak Giacomo Cipriani két találatával egyenlítettek, majd Giuseppe Signori a vezetést is átvette. A hazaiak védője, Luigi Sala a 90. percben azonban megmentette az egyik pontot.

Anglia: Arsenal, Liverpool az FA Kupa negyeddöntőjében

Angliában a hétvégén nem bajnoki mérkőzésekre, hanem az FA Kupa 5. fordulójára, azaz a nyolcaddöntőkre került sor. A két legnagyobb érdeklődéssel kísért mérkőzésre egyaránt vasárnap került sor. A Liverpool hazai pályán 4-2-re verte a Manchester City-t, míg az Arsenal 3-1-re a Chelsea-t.

A Chelsea kapusa háromszor hibázott
Liverpoolban még 15 perc sem telt el a találkozóból, mikor Jari Litmanen és Emile Heskey góljaival már elhúztak a hazaiak. Andrej Kancelskis szépített ugyan a 28. percben, ám a szünet után bebiztosította továbbjutását a Premier League harmadik helyezettje. Vladimir Smicer és Markus Babbel 4-1-re alakította az állást, a 88. percben Shaun Goater révén ismét csak szépíteni tudott a City.

A Highbury-ben a francia világbajnok, Thierry Henry lőtte az első gólt az 52. percben. Tíz perc elteltével Jimmy Hasselblaink egalizált, az ágyúsok azonban Sylvain Wiltord duplájával biztosan nyertek. A Liverpool és az Arsenal mellett még szombaton továbbjutott a Leicester, a Tottenham és a West Ham. A Wycombe-Wimbledon, Bolton-Blackburn és Southampont-Tranmere összecsapásokat döntetlenre végződtek, így ezeket meg kell ismételni.