Vilma
-7 °C

Gólzáporos vasárnap Itáliában és Hispániában

2001.02.26. 07:32
Kitettek magukért vasárnap az olasz és spanyol bajnokság csatárai. A gólgazdag mérkőzések közül is kiemelkedett a Lazio-Verona összecsapás, mely a hazaiak 5-3-as győzelmével zárult. Ötöt rúgott a Perugiának, de nulla ellenében a Parma is. Spanyolországban sem tétlenkedtek a támadók, külön említést érdemel John Carew, aki mesterhármast ért el a Valencia színeiben.
Tíz emberrel is hősiesen küzdött a Verona

Nem panaszkodhattak a nézők Rómában, ahol a Lazio fogadta a Veronát. A találkozón nyolcszor rezdült meg a háló, s az élvezetes mérkőzésen a hazaiak diadalmaskodtak. A cseh íb>Karel Poborsky kezdte meg a gólgyártást a 14. percben, majd a szünet előtt Hernan Crespo növelte az előnyt. A pihenő után gyorsan szépített a vendég gárda Serra Camoranesi révén, ám az 53. percben megpecsételődött a Verona sorsa, egy szabálytalanságot követően ugyanis Melis piros lapot kapott. Meglepetésre a kiesés ellen küzdő, emberhátrányba került együttes tíz percen belül mégis egyenlíteni tudott. Alberto Gilardo találatára néhány percre azonban a másik oldalon is megrezdült a háló Pavel Nedvednek köszönhetően. Negyedórával a lefújás előtt Crespo másodjára is betalált, ám még ekkor sem adta fel a vendégcsapat, s Cossato révén újra felzárkózott. Az 5-3-as hazai győzelmet végül az utolsó percben, a remek formában lévő Crespo állította be.

Öt gól a Perugia kapujában is

Ötöt rúgott a Parma is, ám a Lazióval ellentétben védelmüket egyszer sem késztette megadásra a Perugia. Egy védő, Stefano Torrisi szűk negyedóra elteltével szerezte az első találatot, a 33. percben pedig a szerb légiós, Savo Milosevic ünnepelhetett. Egy órája tartott már a játék mikor Marco Di Vaio is feliratkozott a góllövőlistára, majd a 73. percben egy büntető után Marcio Amoroso is követte őt. A végeredmény Milosevic duplázása után alakult ki a 84. percben.

Könnyedén nyert a két éllovas

A listavezető Roma magabiztosan diadalmaskodott Udinében, ahol az ellenfél ezúttal nem a helyi csapat volt, hanem a szurkolói rendbontás miatt ide száműzött Vicenza. A bajnoki címre törő fővárosi tizenegy két késői góllal, Vicenzo Montella és Ferreira Emerson hajrában szerzett találatával vitte haza a három pontot. A forduló rangadóján nagyobb megerőltetés nélkül nyert a Juventus a Milan ellen. A második helyen álló gárdából Tudor, Inzaghi és Zidane volt eredményes, míg a milánóiak közül senki sem talált be.

Serie A, 20. forduló
Lazio-Verona 5-3 (2-0)
Gólszerzők: Poborsky (14.), Crespo (40., 75., 90.), Nedved (69.), illetve Camoranesi (47.), Gilardino (64.), Cossato (84.)

Vicenza-AS Roma 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Montella (80.), Emerson (83.)

Bologna-Napoli 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Signori (25., 11-esből, 87.), illetve Edmundo (35.)

Internazionale-Udinese 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Blanc (18.), Ferrante (89.), illetve Sosa (15.)

Lecce-Reggina 2-1 (1-1) Gólszerzők: Balleri (14.), Lucarelli (72.), illetve Cozza (28.) AC Parma-Perugia 5-0 (2-0)
Gólszerzők: Torrisi (13.), Milosevic (33., 84.), Di Vaio (60.), Amoroso (73. - 11-esből)

Juventus-AC Milan 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Tudor (9.), Inzaghi (67.), Zidane (92.)

Az élcsoport: 1. AS Roma 48 pont (38-14), 2. Juventus 42 (36-15), 3. Lazio 40 (39-23), 4. Parma 32 (29-18), 5. Atalanta 32 (23-16), 6. Udinese 28 (34-33)

Carew mesterhármasával győzött a Valencia

Kilábalni látszik a hullámvölgyből a Barcelona. Csütörtökön, UEFA Kupa találkozón az AEK Athént küldték haza egy ötössel, a hétvégi fordulóban pedig a Sociedadnak lőttek egy hármast. A győzelemből legnagyobb mértékben Patrick Kluivert vette ki a részét, hiszen kétszer is betalált az alsóházban tanyázó ellenfél hálójába. John Carew vezényletével gyűjtötte be a három pontot a Valencia. A középpályás mesterhármast ért el hazai pályán a Villarreal elleni rangadón, míg a vendégek közül pedig csak Alvarez volt eredményes.

Primera División, 24. forduló
Alaves-Celta Vigo 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Javi Moreno (32.), Tomas (70., öngól), illetve Mosztovoj (76.), Edu (89.)

Athletic Bilbao-Numancia 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Etxeberria (40.), Gonzalez (48.), Urzaiz (78.), illetve Jose Manuel (58.)

Malaga-Las Palmas 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Dely Valdes (71.), Larrainzar (90.), illetve Jarni (16.)

Racing Santander-Mallorca 2-1 (2-1)
Gólszerzők: Mazzoni (18.), Colsa (45.), illetve Marcos (41.)

Rayo Vallecano-Espanyol 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Bolo (53.), illetve Velamazan (23.)

Real Oviedo-Osasuna 2-3 (2-0)
Gólszerzők: Oli (14.), Tomic (45. - 11-esből), illetve Fernandez (52., 68. a másodikat 11-esből), Rosado (70.)

Valencia-Villarreal 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Carew (18., 47., 84.), illetve Alvarez (35.)

Valladolid-Real Zaragoza 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Caminero (21.), Eusebio Sacristan (79.)

FC Barcelona-Real Sociedad 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Kluivert (38., 61.), Xavi (78.)

Az élcsoport: 1. Real Madrid 52 pont (54-27), 2. Deportivo La Coruna 48 (47-26), 3. FC Valencia 45 (39-17), 4. FC Barcelona 43 (51-34), 5. FC Villarreal 38 (32-27), 6. Mallorca 38 (33-31)