Judit

Négy gólt lőtt a Barca, mégsem nyert

2001.04.08. 22:23
Az olasz labdarúgó-bajnokságban a szombati rangadót elmosta az eső, míg a hétfőire leginkább a rendőrök készülnek. Vasárnap viszont nyert a Juventus és várja, hogy hibázzon a Róma Firenzében. A spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában nyert a Real Madrid és a Depor hibáját kihasználva, már nyolc ponttal vezet. A Barcelona Kluivert mesterhármasával 4-4-es döntetlent ért el a Villarreal vendégeként.
Az olasz bajnokság 25. fordulójának szombat esti rangadója, a Lazio-Parma találkozó, a hatalmas esőzés miatt elmaradt. A tervek szerint április 18-án a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek szerdai visszavágónapján rendeznék az elmaradt találkozót. A vasárnapi összecsapások közül a Juventus veronai fellépését kísérte kiemelt érdeklődés, mivel a szakértők szerint már csak a Juve tudja megállítani a Rómát, a scudetto felé vezető úton.

Del Piero 11-esből szerzett góljával győzött is a Juventus a Verona otthonában. A torinóiakon kívül, csak az Atalantának sikerült idegenben győzni, az utolsó bő húsz percben a maga javára fordítva a mérkőzést a Lecce otthonában. A kiesés elől menekülő Brescia, Roberto Baggio vezérletével 4-0 arányban ütötte ki a Reggina csapatát. Az egykor szebb napokat látott Napoli hazai pályán játszott döntetlent a Milannal. Az Udinese lőtt egy gólt az első percben, majd egyet az utolsó percben. A szenvedő fél a Bari volt. A forduló legváltozatosabb összecsapását Bolognában játszották. A vendég Perugia kétszer is vezetett az első félidőben, a mérkőzés végén mégis a hazaiak örülhettek.

A forduló záró találkozóját Firenzében rendezik, ahol rég nem látott rendőri készültség várja a bajnoki címre pályázó Rómát. Valamint azt a labdarúgót, aki hosszú évekig volt Firenze első számú kedvence, ma viszont már Batistuta is a Róma sikeréért tesz meg mindent.

A forduló eredményei:
Bologna-Perugia 3-2 (2-2)
gólszerzők: Locatelli (6.), Cipriani (45.), Olive (77.) illetve Tedesco (5., 17)
Brescia-Reggina 4-0 (1-0)
gólszerző: Filippini (30.), Petruzzi (46.), Baggio (70.), Tare (89.)

5. Atalanta 40/25,

A spanyol pontvadászat 29. fordulójában ismét győzött a Real Madrid és már nyolc ponttal vezeti a bajnokságot. Legnagyobb riválisa, a Deportivo egygólos vereséget szenvedett a Zaragozától. A már-már UEFA-döntős Alaves magabiztosan verte a Valladolid legénységét, míg az újabb Bajnokok Ligája döntőről ábrándozó Valencia idegenben aratott fölényes győzelmet a Rayo Vallecano otthonában.

A forduló legnagyobb meccsét a szintén UEFA döntőben reménykedő Barcelona, Villarreal elleni fellépése hozta. A 4-4-es végeredmény, a katalán klub számára hízelgő, hiszen a találkozó úgy kezdődött, hogy a Villa csekély 20 perc alatt három gólt is berámolt a Barcelona kapujába. A Barca Kluivert vezérletével egyenlített, de a hazaiak ismét előnyhöz jutottak, amit csak a 94.(!) percben sikerült egalizálnia, természetesen Kluivert.

Las Palmas - Real Madrid 0-1 (0-0)
gólszerző: Guti (57.)
Villarreal - Barcelona 4-4 (3-1)
gólszerzők: Víctor (10.), Calleja (16.), Víctor (18.), Jorge López (66.) illetve Kluivert (36., 51., 94.), Rivaldo (59.)
Real Sociedad - Oviedo 3-0 (0-0)
gólszerzők: Jankauszkasz (55., 84.), Tayfun (58.)
Numancia - Mallorca 0-2 (0-0)
gólszerzők: Ibagaza (65.), Carreras (90.)
Alavés - Valladolid 4-2 (2-0)
gólszerzők: Eggen (5.), Alonso (20.), Vucko (70, 87.) illetve Eusebio (55.)
Espanyol - Málaga 1-2 (0-0)
gólszerzők: Rotchen Suárez (43.) illetve Rufete (60.), Dario Silva (72.)
Celta - Athletic 2-1 (1-0)
gólszerzők: Catanha (40.), Vagner (65.) illetve Yeste (87.)
Osasuna - Racing 1-1 (1-1)
gólszerzők: Gancedo (18.) illetve Mazzoni (33.)
Zaragoza - Deportivo 2-1(1-0)
gólszerző: Jamelli (41.)
Rayo Vallecano-Valencia 1-4 (0-1)
gólszerzők: Luis Cembranos (76.) illetve Ayala (44.), Kily González (48.), Vicente (73.), Sánchez (84.).