Natália
-3 °C

Bajnokok Ligája elődöntőben a Bayern és Real Madrid

2001.04.18. 23:58
A Bayern München visszavágott a Manchesternek a két éve, Barcelonában elszenvedett Bajnokok Ligája döntőbeli vereségért. A BL negyeddöntő visszavágóján hazaiak álomrajtot vettek, az első félidőben már kétgólos előnyre tettek szert. A folytatásban az M.U. szépített, de a győzelmet és továbbjutást a Bayern szerezte meg. A Real Madrid kiütötte a török Galatasarayt, már az első negyvenöt percben vezettek a spanyolok három nullra. A második félidőnek már nem volt tétje, a spanyolok biztosan tartották előnyüket. A két győztes egymás ellen játszik a BL elődöntőben.
Parádés első félidővel jutott tovább a Bayern

A Manchester United egygólos hátránnyal érkezett Münchenbe a Bajnokok Ligájának negyeddöntőjének visszavágójára. Sokan azt gondolták, hogy a bajorok inkább védekezni fognak, és előnyük megőrzésére fognak törekedni. A németek alaposan rácáfoltak a latolgatásokra, és már az ötödik percben vezetést szereztek. Tarnat beadását a brazil vendégmunkás Elber lőtte közelről Barthez kapujába.

Giovane Elber már
az ötödik percben betalált

fotó: EPA
Három perc múlva eldőlhetett volna a továbbjutás, de Jancker bombája a felső lécről kifelé vágódott. Negyedóra múltán a hazaiak átadták a területet, és jobbára csak a védekezéssel törődtek. A huszonötödik percben egy szöglet után Cole csúsztatott kapura, de Scholl a gólvonalról kivágta a labdát. Az angolok állandósították fölényüket, de csak szögletekig jutottak britek.

A harminckilencedik percben tovább növelt előnyét a Bayern. Jeremies két jó csellel játszotta magát tisztára, Elberhez játszott, aki tovább passzolt, és jókor érkező Scholl tíz méterről laposan lőtta hálóba( 2-0). Az utolsó másodpercben Cole még szépíthetett volna, de lövését Kahn védte.

A második játékrész hatalmas iramot és fantasztikus játékot hozott. Sőt, még izgalmakat is, hiszen a negyvenkilencedik percben Giggs lépett ki a védők közül, és magabiztosan emelt Kahn kapujába. Újra nyílttá vált a találkozó, sőt ha Giggs lövését nem hárítja bravúrral a bajorok hálóőre, akkor akár a hazaiak továbbjutása is veszélybe kerülhetett volna.

Sorozatban dolgozta ki helyzeteit a Manchester, de újabb gólt nem sikerült szerezniük. Előbb Scholes elől mentett látványos vetődéssel Kahn, majd ismét Scholes hibázott: tisztán lőhetett kapura, de ő csapattársát, Sheringhamet találta el. Tizenhárom perccel a lefújás előtt cserélt Ferguson mester, behozta norvég gólzsákot, Solskjaert. Az utolsó percekben elkeseredetten rohamoztak a vendégek, még Barthez is felzárkózott a támadásokhoz, gól azonban már nem esett. Győzelmével a Bayern München került a BL elődöntőjébe.

Jegyzőkönyv
Bayern München- Manchester United 2-1 (2-0)
München, Olimpiai Stadion. V Melo Perreira
Bayern München: Kahn - Kuffour, P. Andersson, Linke - Sagnol, Effenberg, Jeremies, Tarnat - Jancker (Zickler, 35.), Elber (Santa Cruz, 64.), Scholl (Sergio, 89.).
Manchester United: Barthez - G. Neville, Brown (Chadwick, 86.), Stam, Silvestre - Butt (Solksjaer, 78.), Keane, Scholes, Giggs - Cole, Yorke (Sheringham, 66.).
Gólszerző: Elber (5.), Scholl (39.), illetve Giggs (49.)

Magabiztos Real Madrid továbbjutás

Raul két góllal vívta a török védők ellenszenvét
fotó: EPA
A Real Madrid bár vezetett Isztambulban, de végül mégis kikapott három kettőre a Galatasaraytól. A vendégek leginkább az életveszélyes brazil légiósukban, Jardelben bíztak. A Királyi Gárda semmit sem bízott a véletlenre, és már a tizenötödik percben ledolgozta hátrányát. Michel Salgado adta középre a labdát, és Raul az elalvó védők mellett lőtt a kapuba. Ezzel a találattal már továbbjutásra álltak a hispánok, de a gólgyártást- szurkolóik örömére- nem hagyták abba.

A huszonkilencedik percben Figo szögletét a késlekedő kapus mellett hat méterről Helguera fejelte a hosszú sarokba. Nyolc perc múlva már kiütésessé vált a különbség. McManaman szöktette Rault, aki nyolc méterről Taffarel lába mellett lőtt laposan a hálóba.

A szünet után Robert Carlos riogatta lövésével Taffarelt, gólt azonban nem tudott szerezni. Igaz a vendégek sem, pedig lehetőségük lett volna bőven, azonban Umit és Emre is kihagyta a helyzetet. A csapatok szemmel láthatóan beletörődtek a végeredménybe, csupán Bulent szabálytalansága okozott izgalmat, amikor lerúgta Figot. A Real Madrid végül öt hármas összesítéssel jutott az elődöntőbe, ahol a Bayern Münchennel játszik.