-7 °C

Várhidi Péter első pontja

2001.04.28. 21:42
Kapcsolódó cikkek (1)
Nem tudta legyőzni hazai pályán a Videotont a Debrecen, így csökkentek esélyei a bennmaradásért vívott harcban. A vezetetést Kerekes Zsombor révén a hajdúságiak szerezték meg, amit Földes egyenlített ki a félidő végén. A második játékrészben kiállították a vendégek védőjét, Tóthot, de a DVSC nem tudott élni az emberelőnnyel, maradt az egy egyes döntetlen.
A győzelem kényszerével lépetek pályára debreceni labdarúgók a Videoton elleni találkozón. A forduló előtt öt ponttal voltak lemaradva a Soprontól Pajkos János tanítványai, ezért mindenképpen győzniük kellett volna. Nem sikerült a bemutatkozása a múlt héten a fehérváriak új edzőjének, Várhidi Péternek, csapata hazai pályán kapott ki a Vasastól. Az új tréner ezúttal optimistán várta a meccset, legalább egy pont megszerzését várta fiaitól.

Jobban nem is kezdhetett volna a hajdúsági csapat, hiszen már ötödik percben megszerezték a vezetést. Jobboldali szöglet után Szabó ívelte középre a labdát, Kerekes öt méterről, előrevetődve fejelt a kapu közepébe (1-0). Amennyire jól indult a házigazdák számára a félidő, olyan rosszul zárult. A negyvennegyedik percben Korsós cselezgetett a bal oldalon, középre gurított, Földes 8 m-ről lőtt a jobb felső sarokba (1-1).

A második játékrészben hatalmas lehetőséghez jutott a Debrecen, miután 66. percben Tóth B. tartotta fel Szabót, a játékvezető második sárga lappal kiállította a székesfehérvári játékost. Az emberelőnyt azonban nem tudták kihasználni a hazaiak, valamennyi helyzetüket elpuskázták. A 91. percben "meccslabdához jutott" a Loki, de Szatmári baloldali beívelését Turján négy méterről fölé fejelte.