Natália
-3 °C

Franciaország megelőzte Brazíliát a FIFA-ranglistán

2001.05.16. 15:30
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetségben elkészítették a futballválogatottak hivatalos ranglistáját. A világ-és Európa-bajnok Franciaország, megtörve Brazília hétéves uralmát, átvette a vezetést a rangsorban. Argentína harmadik, míg a mieinkkel egy vb-selejtezőcsoportban szerelő Olaszország negyedik. A magyar válogatott öt helyet visszaesve mindössze ötvenharmadik.
A labdarúgó-válogatottak hivatalos FIFA-ranglistájának szenzációja, hogy Franciaország két ponttal átvette a vezetést Brazíliától. A brazilok hét éve, az 1994-es világbajnoki győzelmük után kerültek a lista élére, és 2001 májusáig folyamatosan, megszakítás nélkül őrizték pozíciójukat. A francia nemzeti csapat az 1998-as vb-aranyérem és a tavalyi Európa-bajnoki sikernek köszönhetőn stabilan tartotta második helyét, de a dél-amerikaiakat mostanáig nem tudták megelőzni.

Franciaország megelőzte Brazíliát

A változások hátterében alighanem a brazilok mérsékelt világbajnoki selejtezőkben nyújtott mérsékelt szereplése rejlik. Az egykori világelsők három vereséget is begyűjtöttek, kikaptak Chilében 3-0-ra, Paraguayban 2-1-re és Ecuadorban 1-0-ra. Gyenge formájukra jellemző, hogy utolsó meccsükön Peru ellen játszottak egy sovány 1-1-et. A selejtezőcsoportban mindössze negyedikek, és könnyen előfordulhat,- a futball történetében először - hogy nem vehetnek részt a vb-n.

Argentína a harmadik

Míg a brazilok gyengélkednek, addig a kontinens másik élcsapata, Argentína szárnyal. A kék-fehér csíkos mezesek hat pont előnnyel, fölényesen vezetik a vb-selejtezők dél-amerikai zónájának selejtezőcsoportját. Az argentinok nem csak a hivatalos mérkőzéseken, hanem barátságos találkozókon is remekelnek. Legutóbb Olaszország gárdáját sikerült idegenben két vállra fektetniük.

Öt helyet visszaesett a magyar válogatott

A magyar válogatott továbbra is a középmezőnyben foglal helyet. A Bicskei-legénység ezúttal öt helyet visszaesve, a mindössze ötvenharmadik. A visszaesés okát a csapat hosszú nyeretlenségi sorozatában kereshetjük. Döntetlent játszottunk hazai pályán vb-selejtezőn Litvániával (1-1), és Finnországot sem sikerült legyőzni (0-0). A vb-selejtezőcsoportbeli ellenfeleink közül Olaszország negyedik, Románia tizenkettedik, Grúzia hetvenkettedik, míg Litvánia kilencvenkettedik.

A kétszázhárom válogatottat jegyző lista érdekessége, hogy az Ausztrália ellen világrekord vereséget ( 0-31) szenvedő, eddigi utolsó Amerikai-Szamoa két helyet előre lépett. A szamaiak kétszázegyedikek, megelőzve Bhutánt és Montserratot.