Ferenc, Olívia
-4 °C

A Bayern a negyedik, a Valencia az első BL-győzelemért küzd

2001.05.23. 09:34
A labdarúgó Bajnokok Ligájának idei sorozata szerda este befejeződik a Bayern München-Valencia fináléval. A milánói összecsapásra a háromszoros BEK-győztes bajorok nagy önbizalommal készülnek, trénerük Ottmar Hitzfeld száz százalékig biztos csapata győzelmében. A spanyolok argentin szakvezetője, Hector Cuper, aki a mentális felkészítésre helyezte a hangsúlyt, reméli, hogy harmadik európai kupadöntőjében ezúttal sikkerrel jár.
Bajnokok Ligája főtámogatója
A labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjét szerda este vívják Milánóban. A két résztvevő a német Bayern München és a spanyol Valencia is kiemelten készül az összecsapásra. Elszántságuk érhető, hiszen az utóbbi években már eljutottak a fináléig, de kupát nem sikerült megszerezniük. A bajorok két éve az "utolsó utáni" percekben kapott gólokkal veszítettek a Manhester United ellen. Az elmúlt év meglepetéscsapata, a Valencia pedig tavalyi fináléban szenvedett három nullás vereséget a Real Madridtól.

Münchenben biztosak a győzelemben

Száz százalékig biztos csapata győzelmében a Bayern München edzője, Ottmar Hitzfeld. A tréner önbizalma nem alaptalan, hiszen együttese remekel ebben a szezonban. A Bajnokok Ligájában a negyeddöntőben és az elődöntőben valamennyi mérkőzését megnyerte a bajor gárda. Pedig nem akárkik voltak az ellenfelek, a legjobb nyolc között a két évvel korábbi győztes, Manchester Unitedet múlták felül otthon és idegenben egyaránt, a döntőbe jutásét pedig a címvédő Real Madridot verték kétszer.

A háromszoros BEK-győztes optimizmusát fokozhatja, hogy a hétvégén drámai körülmények között megnyerték hazájuk bajnokságát. Hamburgban Patrik Anderson közvetett szabadrúgásból talált be a hazaiak hálójába a kilencvennegyedik percben, és az így kiharcolt döntetlen a bajorok tizenhetedik bajnoki címét jelentette.

Az FC Bayern München útja a döntőig
Első kör:
Helsingborg (svéd)-Bayern München 1-3 (0-1)
Bayern München-Rosenborg (norvég) 3-1 (0-1)
Paris St. Germain (francia)-Bayern München 1-0 (0-0)
Bayern München-Paris St. Germain 2-0 (1-0)
Bayern München-Helsingborg 0-0
Rosenborg-Bayern München 1-1 (1-0.)
A csoport végeredménye: 1. Bayern München 11 pont (9-4), 2. Paris St. Germain 10 (14-9), 3. Rosenborg 7 (13-15), 4. Helsingborg 5 (6-14)
Második kör:
Bayern München-Olympique Lyon (francia) 1-0 (0-0)
Arsenal (angol)-Bayern München 2-2 (1-0)
Bayern München-Szpartak Moszkva 1-0 (0-0)
Szpartak Moszkva-Bayern München 0-3 (0-1)
Olympique Lyon-Bayern München 3-0 (2-0)
Bayern München-Arsenal 1-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. Bayern München 13 pont (8-5), 2. Arsenal 8 (6-8), 3. Olympique Lyon 8 (8-4), 4. Szpartak Moszkva 4 (5-10)
negyeddöntő:
Manchester United (angol)-Bayern München 0-1 (0-0)
Bayern München-Manchester United 2-1 (2-0)
elődöntő:
Real Madrid (spanyol)-Bayern München 0-1 (0-0)
Bayern München-Real Madrid 2-1 (2-1)

A spanyolok visszafogottan készülnek

Visszafogottan készül az összecsapásra a finálé másik résztvevője, a Valencia. A gárda trénere Hector Cuper mindent elkövet, hogy biztosítsa csapata számára a nyugodt körülményeket Milánótól negyven kilométerre béreltek szállást, és a közönség kizárásával zárt kapus edzést vezényelt az argentin mester. Ennek célja nem csak a követendő taktika begyakorlása, hanem hogy a játékosok minden zavaró körülményt kizárva, mentálisan is tökéletesen felkészültek legyenek.

Az FC Valencia útja a döntőig
Első kör:
FC Valencia-Olimpiakosz (görög) 2-1 (2-0)
Heerenveen (holland)-FC Valencia 0-1 (0-1)
FC Valencia-Olympique Lyon (francia) 1-0 (0-0)
Olympique Lyon-FC Valencia 1-2 (0-1)
Olimpiakosz-FC Valencia 1-0 (0-0)
FC Valencia-Heerenveen 1-1 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. FC Valencia 13 pont (7-4), 2. Olympique Lyon 9 (8-6), 3. Olimpiakosz 9 (6-5), 4. Heerenveen 4 (3-9)
Második kör: FC Valencia-Sturm Graz (osztrák) 2-0 (1-0) Panathinaikosz (görög)-FC Valencia 0-0
FC Valencia-Manchester United (angol) 0-0
Manchester United-FC Valencia 1-1 (1-0)
Sturm Graz-FC Valencia 0-5 (0-1)
FC Valencia-Panathinaikosz 2-1 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. FC Valencia 12 pont (10-2), 2. Manchester United 12 (10-3), 3. Sturm Graz 6 (4-13), 4. Panathinaikosz 2 (4-10)
Arsenal (angol)-FC Valencia 2-1 (0-1) FC Valencia-Arsenal 1-0 (0-0)
elődöntő:
Leeds United (angol)-FC Valencia 0-0 FC Valencia-Leeds United 3-0 (1-0)

A szerdai mérkőzés érdekében Cuper a hétvégén az Athletic Bilbao ellen pihentette a ászokat. Pihenőt kapott Canizarez kapus valamint Mendieta , Aimar, Kily Gonzalez és Juan Sanchez is. A sztárok távollétében is sikerült kivívni a sikert, a Valencia egy nullra nyert Zahovics tizenegyes góljával. A sikerrel továbbra is tarják a lépést a legjobbakkal, jelenleg a Primera Division harmadik helyén állnak.