Judit

Kenesei két tizenegyese döntött

2001.06.16. 19:39
Kapcsolódó cikkek (1)
Az Újpest tíz éve nem tudott nyerni Győrött, és ezt a tendenciáját most is folytatta. Így a dobogóért folyó harcban a hazaiak előnybe kerültek Kisteleki István csapata ellen. A győri siker értékét növeli, hogy a hazaiak a 3. perctől emberhátrányban játszottak. Az Újpest csak az utolsó félórában játszott tudásához méltóan és ez kevés volt.
A nagy meleg ellenére is nagy iramban kezdtek a csapatok. A 3. percben pedig már emberelőnyben játszott a vendég Újpest. Dvérit állította meg kiméletlenül Bajusz, és a játékvezető azonnal a piros kártyát mutatta fel az ETO hátvédjének. Teljesen felesleges szabálytalanság volt. A 13. percben pedig már gólelőnybe is kerültek a vendégek. Tokody nyolc méterről, egy jól eltalált lövéssel juttatta előnyhöz az Újpestet. (0-1)

A 34. percben egyenlítettek a hazaiak. Kozma kezezett a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt pedig Kenesei lőtte a kapuba. (1-1) A második játékrész legelején pedig már a vezetést is megszerezték az emberhátrányban játszó hazaiak. Lőw a saját tizenhatosán belül ütközött Vayerral, majd megismétlődött az első gól előtti szituáció. Büntető, Kenesei, gól. (2-1)

Az Újpest megpróbált újítani, de a legnagyobb helyzetet így is a győriek hagyták ki. Nagy László vezette kapura a labdát, de ahelyett, hogy leadta volna a még jobb helyzetben lévő Vayernak, inkább a kapusba lőtte a meccs legnagyobb helyzetét.

Talán ez volt a jeladás a vendégeknek, mert huszáros hajrába kezdtek. Ám Posza ezen a napon elképesztő szerencsével - igaz ez csak jó kapusnak van - védett. Urbán lövésénél már mindenki gólt kiáltott, ám jött Posza és hárított.

Ha az Újpest végig úgy küzdött volna, mint az utolsó félórában, még mindig harcban lenne a bajnoki címért, így azonban, már a dobogós helyezésért is megkell küzdeniük. A Győr viszont dicséretet érdemel, mert szinte végig emberhátrányban játszva is.