Natália
-3 °C

Sikeres magyar hétvége a Bundesligában

2001.08.11. 20:56
A forduló rangadóján a Bayern München és a Leverkusen megosztozott a pontokon. A hétvégi fordulóban a magyar érdekeltségű csapatok a megszerezhető kilenc pontból hetet szereztek meg. A tabellát a Dortmund vezeti, mely az eddigi három fordulóban még gólt sem kapott.
A BL győztes és német bajnok Bayern Münchennek nem könnyű a sorsolása. Amíg múlt héten a Schalke 04-et látták vendégül a bőrnadrágosok, addig ezen a szombaton a Leverkusen gárdájánál vendégszerepeltek. A nap csúcsrangadóján megosztoztak a pontokon a csapatok. Az első játékrészben nem született gól, majd a fordulás után a 69. percben Kirsten góljával jutott előnyhöz a hazai gárda. Ezt az előnyt tíz perc múlva Elber egalizálta.

A "magyar" csapatok közül a Hertha és a Cottbus is győzött, míg Lisztes Krisztián döntetlennel tért vissza Stuttgartba, immár a Bréma játékosaként. A Hertha - melyben Király 90, míg Dárdai 25 percet játszott már az első félidőben két góllal vezetett a Freiburg vendégeként. Ezt az előnyt a 69. percben növelték, míg a hazaiaknak csak a 88. percben sikerült szépítenie.

Az Energie Cottbus csapatából, influenza miatt hiányzott Miriuta, ám így is sikerült otthon tartani a három pontot Eduard Geyer csapatának a Nürnberg ellen. Kobilanszki a 19. percben szerezte a győzelmet jelentő gólt. A győztes csapatban Sebők és Mátyus végigjátszotta a kilencven percet.

A Werder Bremenben először kapott kezdőként játéklehetőséget Lisztes Krisztián, akiben égett a bizonyítási vágy, hiszen egykori csapata a Vfb Stuttgart ellen szerepelhetett a Daimler-stadionban. Nemes bosszút nem sikerült állnia, azaz gólt nem szerzett az Üllői út egykori kedvence, de nem is kapott ki csapatával.

A Hamburg pont egy órán keresztül vezetett az 1860 München ellen, ám végül meg kellett elégednie a döntetlennel. A Kaiserslautern Lokvenc duplájának köszönhetően tartotta otthon a három pontot, és így pontveszteség nélkül áll a tabella második helyén. A bajnokságban az a Dortmund áll az első helyen, amely a Wolfsburgot intézte el négy góllal. Sammer csapata ebben a bajnokságban még gólt sem kapott.

Eredmények:
Bayer Leverkusen - Bayern München 1-1 (0-0)
gólszerzők: Kirsten (69.), illetve Elber (79.)

1860 München - Hamburger SV 1-1 (0-1)
gólszerzők: Agostino (66.), illetve Hoogma (6.)

SC Freiburg-Hertha BSC 1-3 (0-2)
gólszerzők: Jasvili (88.), illetve Deisler (11., 42., az elsőt 11-esből), Preetz (69.)

Energie Cottbus - 1. FC Nürnberg 1-0 (1-0)
gólszerzők: Kobylanski (20.)

1. FC Kaiserslautern - 1. FC Köln 2-1 (2-0)
gólszerzők: Lokvenc (27., 37.), illetve Springer (47.)

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 4-0 (3-0)
gólszerzők: Amoroso (28.), Ricken (33.), Koller (41.), Rosicky (84.)

5. Bayern München 4 (4-2),
6. Hamburger SV 4 (3-2) Az FC St. Pauli - Hansa Rostock és a Borussia Mönchengladbach - Schalke 04 találkozókat vasárnap játsszák.