-1 °C
9 °C

Argentína kijutott a világbajnokságra

2001.08.16. 13:24
Dél-Amerikából Argentína kvalifikálta magát elsőként a jövő évi labdarúgó világbajnokságra. A Brazilok - ha nehezen is, de - ismét nyerni tudtak, így ők is eséllyel pályáznak még a továbbjutást jelentő helyre. Európában a magyar-német mérkőzés mellett tizenhét barátságos találkozót rendeztek.
Az Ecuador elleni győzelemmel Argentína Dél-Amerikából elsőként biztosította helyét a jövő évi koreai-japán közös rendezésű világbajnokságon. Az argentinok négy fordulóval a selejtező vége előtt, 35 ponttal vezetik a csoportot, s már nem végezhetnek a negyediknél rosszabb helyen. Az első négy utazhat a vb-re, az ötödik pótselejtezőt játszik Ausztráliával.

Botrány a brazil-paraguay meccs végén

A nagy érdeklődéssel várt Brazília-Paraguay mérkőzésen a négyszeres világbajnok javított az utóbbi időben mutatott gyenge teljesítményén és 2-0-ra nyert. A találkozó végén Jose Luis Chilavertet és Roberto Carlost a biztonsági embereknek kellett szétválasztani. A vendégek kapusa a neki mutogató brazil hátvédre támadt és arcul köpte.

Három ország automatikusan tagja a vb-mezőnynek: Franciaország a védő-, Japán és a Koreai Köztársaság a rendező jogán. Eldőlt a továbbjutás Afrikában, ahol öt ország - Tunézia, Szenegál, Nigéria, a Dél-afrikai Köztársaság és Kamerun - válogatottja gondoskodhat a repülőjegyről.

Argentína, amely az Ecuador elleni győzelmével (2-0) bebiztosította részvételét a jövő évi koreai-japán közös rendezésű világbajnokságon, kilencedik válogatottként kvalifikálta magát a 32-es döntőbe. A döntő sorsolására december 1-én a dél-koreai Puszanban kerül sor.

Eredmények:
Ecuador-Argentína 0-2 (0-2)
Gólszerzők: Veron (19.) és Crespo (34., tizenegyesből).

Brazília-Paraguay 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Marcelinho Paraiba (5.) és Rivaldo (70.).

Európa, szerdán "barátságos" volt

A szerdai centenáriumi Magyarország-Németország összecsapás mellett tizenhét barátságos mérkőzésre került sor szerte Európában. A két talán legnagyobb meglepetés Szlovákia hazai veresége Irántól, valamint az angol csapat kétgólos fiaskója - egy percen belül kaptak két gólt - a Hollandoktól. A magyarokkal egy vb-selejtező csoportban szereplő együttesek közül a grúzok magabiztosan nyertek Luxemburgban, míg a románok csak döntetlenre voltak képesek Szlovéniában.

Mindössze két világbajnoki selejtezőt rendeztek az öreg földrészen. Az első csoport találkozóján Jugoszlávia két góllal bizonyult jobbnak a Feröer -szigeteknél, és így feljött csoportjában a harmadik helyre. A másik összecsapást Tallinban rendezték, ahol a házigazda észtek csak az utolsó pillanatban tudtak pontot menteni Ciprus ellenében.

Eredmények:
Vb-selejtezők:
1.csoport:
Jugoszlávia - Feröer-szigetek 2-0 (1-0)
Belgrád, 25 ezer néző
Gólszerzők: Mihajlovic (23.), Djukic (85.)

2. csoport:
Észtország - Ciprus 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Lemsalu (53.), Novikov (90.), illetve Konsztantinu (39.- 11-esből, 70.)

A barátságos találkozók végeredményei:

Csehország - Koreai Köztársaság 5-0 (1-0)
Gólszerzők: Nedved (30.), Baranek (66., 86., 90., utóbbi 11-esből), Lokvenc (75.)

Bosznia - Hercegovina - Málta 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Baljic (17., 22.)

Oroszország-Görögország 0-0

Lettország - Ukrajna 0-1 (0-1)
Gólszerzők: Melescsenko (20.)

Finnország - Belgium 4-1 (3-1)
Gólszerzők: Forssell (2.), Kolkka (14.), Litmanen (30.), Tihinen (79.), illetve Goor (37.)

Litvánia - Izrael 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Jankauskas (42.), Poskus (54.), illetve Gershon (35.), Banin (71.), Nimny (87.)

Norvégia - Törökország 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Solskjaer (75.- 11-esből, illetve Hakan Sükür (78.)

Svédország - Dél-Afrikai Köztársaság 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Larsson (5.- 11-esből), Allback (56.), Andersson (85.)

Bulgária - Macedónia 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Balakov (49.- 11-esből)

Luxemburg - Grúzia 0-3 (0-1)
Szlovákia - Irán 3-4 (3-3)
Gólszerzők: Oravec (18, 19.), Vittek (30), illetve Karimi (7., 16., 83.), Vahedi (43.)

Szlovénia - Románia 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Acimovic (55.), Zahovic (75.), illetve Niculae (14.), Moldovan (66.)

Izland - Lengyelország 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Sigporsson (88.), illetve Hreidarsson (18., öngól)

Írország - Horvátország 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Duff (21.), Morrison (78.), illetve Vugrinec (79.), Suker (90.- 11-esből)

Franciaország - Dánia 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Pires (13.)

Ausztria - Svájc 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Herzog (61.), illetve Vogel (10.), Yakin (74.)

Anglia - Hollandia 0-2 (0-2)
Gólszerzők: van Bommel (38.), van Nistelrooy (39.)

Portugália - Moldova 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Figo (41., 58.- mindkettőt 11-esből, 90.)