Vilma
-7 °C

Négy spanyol és német csapat a Bajnokok Ligájában

2001.08.22. 22:52
Nagyobb meglepetés nélkül értek véget a Bajnokok Ligája-selejtezők. Az olasz negyedik helyezett Parma ugyan elvérzett - a francia Lille búcsúztatta -, így a taljánok csupán három csapattal képviseltethetik magukat a legjobb 32 között. A spanyolok és a németek ellenben ismét négy gárdával szállnak harcba. A csoportbeosztást csütörtökön tartja az UEFA a monte-carlói Szuperkupa-döntőt megelőzően.
A kiemeltek:
Bayern München, Real Madrid, Manchester United, Juventus, Arsenal, AS Roma, Olympique Lyon, Deportivo La Coruna, Szpartak Moszkva, FC Schalke 04, Feyenoord, PSV Eindhoven, Olympiakosz Pireusz, FC Nantes, Sparta Praha, Boavista
Kedden az olasz Lazio ráijesztett drukkereire, hiszen az első félidő után még kiesők voltak. Aztán - Cresponak köszönhetően - pillanatok alatt ledolgozták egygólos hátrányukat, és végül 4-1-re nyertek. A Barcelona a lengyel Krakkót múlta felül, míg a legnagyobb csatát kétségkívül a Mallorca és a Fradit búcsúztató Hajduk Split vívta. A spanyolok hosszabbítás után jutottak be a 32-es elitbe. A Liverpool és a Leverkusen fölényesen, a Dinamo Kijev nehézkesen biztosította a helyét.

Kettős sikerrel továbbjutók: Lokomotiv Moszkva, Dortmund, Panathinaikosz

Szerdán aztán a további tíz meccsel folytatódtak a kvalifikációk. A Galatasaray 2-1-es előnnyel érkezett Szófiába,és a végén meleg perceket kellett átélnie a tavalyi Szuperkupa-győztesnek, hiszen a 78. percben egyenlített a Levszki. Végül megőrizték az előnyüket, így ott lehetnek újra a legjobbak között. Csakúgy, mint a másik török csapat a Fenerbahce, amelyik a Glasgow Rangerst ütötte ki.

A tavaly a Dunaferrt kiverő norvég Rosenborg ezúttal az Inter Bratislavát leckéztette meg, kétség sem férhetett ahhoz, melyikük a jobb. Az osztrák Tirolnak esélye sem volt arra, hogy feltörje a Lokomotiv Moszkva védelmét, az oroszok kettős győzelemmel jutottak tovább. A Panathinaikosz - a Slavia Praha ellenében - ugyancsak kettős sikerrel menetelt tovább. A Dortmund sem bízta a véletlenre, noha az ukrán Doneck az első percekben némileg meglepte őket. Koller vezérletével azonban fordítottak a sárga-feketék, és 3-1-re nyertek.

A Porto idegenben vívta ki a továbbjutást

Sokkal nagyobb csatát hozott a Porto svájci vendégjátéka, hiszen a Grasshoppers 2-2-t ért el Portugáliában. A Porto azonban a legjobbkor hozta a jó formáját, és 3-2-re nyert Zürichben. Az Anderlecht 2-1-re nyert a Halmstad otthonában, ám Brüsszelben korán vezetéshez jutottak a svédek. Az Anderlecht továbbjutását de Boeck biztosította be tíz perccel a vége előtt. 1-1 lett a vége.

A skót Celtic nyert 3-1-re idegenben az Ajax ellen, ám a visszavágón a hollandok jutottak vezetéshez. A tetemes hátrányt azonban már nem tudták ledolgozni, így a Celtic lesz érdekelt a pénteki sorsoláson.

A Parma kiesése miatt csak hárman az olaszok

Még ennél is nagyobb csatát hozott a Parma lille-i vendégjátéka, hiszen az első meccsen az olaszok simán kikaptak 2-0-ra. Sensini szabadrúgásgólja a visszavágón felcsillantotta előttük a reményt, de a hosszabbítást jelentő újabb gólt már nem sikerült elérniük, pedig mindent megtettek.