Ferenc, Olívia

A spanyolok és a svédek is vb-résztvevők

2001.09.05. 23:36
Lengyelország után újabb két ország labdarúgó-válogatottja biztosította helyét a 2002-es koreai-japán közös rendezésű világbajnokság harminckettes döntőjében. A spanyoloknak könnyebb dolguk volt, Rauléknak Liechtenstein ellen kellett mindössze egy pontot szerezniük. A hispánok végül nyertek 2-0-ra, így már biztos vb-résztvevők. Svédország az utolsó három percben lőtt két góllal fordította meg a mérkőzést Törökországban, és 2-1-es sikerükkel lettek csoportelsők.
Míg szombaton Varsó, addig szerda este Stockholm úszott a boldogságban, Svédország ugyanis az európai selejtezőzónából másodiként kivívta a vb-részvétel jogát. A háromkoronások alaposan rászolgáltak a vb-részvételre, mivel éppen a csoport másik nagy esélyeseinek, a törökök otthonában nyertek 2-1-re. Maga mérkőzés sokáig úgy tűnt, Hakan Sükür góljával nyernek a hazaiak, de vendégek az utolsó három percben, Henrik Larsson (87.) és Andreas Andersson (90.) találatával megfordították a találkozó állását.

Utazhatnak a spanyolok is

A lengyelek és svédek mellett a spanyolok is utazhatnak a Távol-Keletre. A hispánok ha kissé nyögvenyelősen is, de 2-0-ra felülmúlták idegenben Liechtensteint, és húsz pontjukkal már behozhatatlan előnnyel vezetnek. A mérkőzésen a gólzsák Raul szerezte meg a vezetést, míg nyolc perccel a vége előtt Nadal tette biztossá a vendégsikert.

Az olaszoknak még mindig várniuk kell

A magyar csoportban (8. csoport) a fordulóban szabadnapos olaszok izgulhattak a legjobban. Ha a magyar csapat legalább döntetlent ért volna el a románok elleni meccsen, akkor az azzurrik a tovább eredményektől függetlenül megválthatták volna repülőjegyüket Ázsiába. Nos, a mienk, mint ismert, kikaptak 2-0-ra, így ismét elmaradt az olasz ünnep. Grúzia viszont Litvánia 2-0-ás legyőzésével feljött a harmadik helyre, és ha nyernének az utolsó körben Bukarestben, akkor megerősíthetik harmadik helyüket.

Horvát-belga versenyfutás a 6. csoportban

Óriási horvát-belga versenyfutás jellemzi a 6. csoportot. A belgák a skótokat verték 2-0-ra, így most két pont előnnyel vezetik a táblázatot a San Marinoban kiütéses győzelmet arató horvátok ellen. A horvátok számára sem reménytelen a vb-részvétel, de ehhez az utolsó fordulóban ki-ki meccsen kell megverniük a belgákat. Komoly előnyt jelenthet, hogy a találkozót Zágrábban rendezik. A skótok brüsszeli vereségük után már csak a csodában bízhatnak.

eredmények

1.csoport
Feröer-szigetek - Oroszország 0-3 (0-2)
gól: Beszcsasztnyih (19., 30.), Sirko (88.) Luxemburg-Svájc 0-3 (0-1) gól: Frei (12.), Türkilmaz (58., 84.) Jugoszlávia-Szlovénia 1-1 (0-1) g: Djordjevic (51.), illetve Milinovic (10.) A csoport állása a 9. forduló után: 1. Oroszország 20 pont, 2. Szlovénia 17, 3. Jugoszlávia 16, 4. Svájc 14, 5. Feröer-szigetek 7, 6. Luxemburg 0
2. csoport:
Hollandia-Észtország 5-0 (5-0)
gól: Zenden (15.), Van Nistelrooy (43.), Van Bommel (26., 39.), Cocu (30.)
Ciprus-Portugália 1-3 (0-1)
gól: Konsztantinu (24.), illetve Nuno Gomes (47.), Pauleta (65.), Sergio Conceicao (71.)
A csoport állása a 9. forduló után: 1. Portugália 21 pont (28-7), 2. Írország 21 (19-5), 3. Hollandia 17, 4. Észtország 8 (10-21), 5. Ciprus 8 (13-27), 6. Andorra 0
3. csoport:
Csehország-Málta 3-2 (2-1)
gólszerzők: Jankulovski (20.), Lokvenc (37.), Baros (68), illetve Carabott (22., 11-esből), Agius (55.)
Bulgária-Dánia 0-2 (0-0)
gól: Tomasson (47., 90.)
Észak-Írország - Izland 3-0 (0-0)
gól: Healy (48.), Hughes (58.), McCartney (60.)
A csoport állása a 9. forduló után: 1. Dánia 19 pont, 2. Csehország 17 (14-8), 3. Bulgária 17 (14-9), 4. Izland 13, 5. Észak-Írország 8, 6. Málta 1
4. csoport:
Azerbajdzsán-Macedónia 1-1 (0-1)
gólszerzők: Iszmajlov (90.), illetve Trajanov (12.)
Törökország-Svédország 1-2 (0-0)
gól: Hakan Sükür (51.), illetve Henrik Larsson (87.), Andreas Andersson (90.)
Szlovákia-Moldova 4-2 (0-1)
gól: P. Nemeth (54.), Sz. Nemeth (59.), Demo (64., 73.), illetve Clescenco (11.), Rebeja (76.)
A csoport állása a 9. forduló után: 1. Svédország 23 pont, 2. Törökország 18, 3. Szlovákia 14, 4. Macedónia 7, 5. Moldova 6, 6. Azerbajdzsán 5
5. csoport:
Ukrajna-Örményország 3-0 (1-0)
gól: Sevcsenko (12.), Vorobej (87., 90.)
Norvégia-Wales 3-2 (1-2)
g: R. Johnsen (17.), Carew (64.), F. Johnsen (82.), illetve Savage (10.), Bellamy (28.)
Fehéroroszország-Lengyelország 4-1 (1-0)
gól: Vasziljuk (8., 46., 52., 63.), illetve Zewlakow (77.)
A csoport állása a 9. forduló után: 1. Lengyelország 20 pont, 2. Ukrajna 16, 3. Fehéroroszország 15, 4. Norvégia 7, 5. Wales 6, 6. Örményország 5
6. csoport:
Belgium-Skócia 2-0 (1-0)
g: Van Kerckhoven (27.), Goor (90.)
San Marino-Horvátország 0-4 (0-1)
g: Kovac (39.), Prosinecki (49., 11-esből, 90.), Soldo (77.)
A csoport állása az utolsó forduló előtt: 1. Belgium 17pont/7 mérkőzés, 2. Horvátország 15/7, 3. Skócia 12/7, 4. Lettország 4/7, 5. San Marino 1/8
7. csoport:
Liechtenstein-Spanyolország 0-2 (0-1)
gól: Raul (18.), Nadal (82.)
Ausztria - Bosznia-Hercegovina 2-0 (1-0)
gól: Herzog (38., 86.)
A csoport állása az utolsó forduló előtt: 1. Spanyolország 20 pont/8 mérkőzés, 2. Ausztria 14/7, 3. Izrael 11/7, 4. Bosznia-Hercegovina 5/7, 5. Liechtenstein 0/7
Finnország-Görögország 5-1 (4-1)
g: Forsell (13., 44.), Riihilahti (21.), Kolkka (38.), Litmanen (53.), illetve Karagunisz (30.)
Anglia-Albánia 2-0 (1-0)
gól: Owen (44.), Fowler (88.)
A csoport állása az utolsó forduló előtt: 1. Anglia 16 pont/7 mérkőzés (14-4), 2. Németország 16/7 (14-10), 3. Finnország 11/7, 4. Görögország 6/7, 5. Albánia 3/8