-11 °C
-4 °C

Mátyus öngólt rúgott a Bayern ellen

2001.09.22. 18:43
A német bajnokság hetedik fordulójában a Cottbus hazai pályán kapott ki 3-0-ra Bayern Münchentől. A mérkőzésen a hazaiak hátvédje, Mátyus János öngólt vétett. Király Gábor csapata, a Hertha a bajnokságban százszázalékos Kaiserslautern ellen, idegenben játszott, és vesztett 4-1-re. Lisztes Krisztián végig pályán tartózkodott, így aktív részese volt a Werder Bremen 4-0-ás hamburgi győzelmének.
A Bundesliga-rajongók aligha felejtik el a tavalyi évadban lejátszott Energie Cottbus- Bayern München mérkőzést. Az emlékezetes összecsapáson a házigazda keletiek hatalmas meglepetésre, 1-0-ra verték a később bajnoki címig menetelő bajorokat. Ráadásként a találkozó egyetlen találatát a gárda magyar légiósa Sebők Vilmos szerezte. Cottbusban az idén sem tartották elképzelhetetlennek, hogy ismét meglepjék a BL-címvédőt, hiszen hazaiak eddig a bajokságban már arattak néhány szép győzelmet, míg a Bayern nem túlságosan kápráztatta el híveit sem hazai, sem pedig a nemzetközi mérkőzéseken.

Valószínűleg a müncheniek számára is maradandó emléket hagyott a tavalyi meccs, mert az idei találkozón esélyt sem hagytak a hazaiaknak a győzelemre. A mérkőzés már az első öt percben eldőlt, hiszen a Bayern Alexander Zickler második, és perui Claudio Pizarro negyedik percben lőtt góljával már 2-0-ra vezetett. A második játékrészben a végig pályán lévő Miriuta és Sebők mellett főszerephez jutott Mátyus János is. A védő a 75. percben öngólt vétett, mellyel kialakult a végeredmény ( 3-0). A második félidő krónikájához tartozik, hogy a félidő elején pályára lépett Vincze Ottó is.

A forduló szuperrangadóján, a két Bajnokok Ligája résztvevő összecsapásán, a Dortmund-Leverkusen mérkőzés első félidejében nagyszerű góllal szerzett vezetést a Borussia. A cseh Tomás Rosicky álompasszal szöktette a védők közül kilépő Amorosot, aki elfektette a kivetődő Butt kapust, és az ötösről hálóba passzolt (1-0). Hazai szurkolók talán már elkönyvelték a győzelmet, nem úgy a csereként pályára lépő Dimitar Berbatov. A bolgár csatár tizenegy perccel a lefújás előtt kiegyenlített (1-1).

Vereséggel távozott Király Gábor csapata, a berlini Hertha Kaiserslautarnből. A hazaiak Bode 23. percben lőtt góljával szereztek vezetést, majd az 50. percben Lokvenc találatával már kétgólossá nőtt az előny. A berliniek sorozatos cserékkel próbáltak javítani játékukon. Tíz perccel a vége előtt szépítettek a brazil Marcelinho révén. Ezután mindent egy lapra feltéve támadott a Hertha, gólokat azonban a hazaiak lőttek. Preetz öngóljával és Lincoln találatával végül simán, 4-1-re nyert a 'Lautern.

Lisztes Krisztián végig a pályán volt, de gólt nem lőtt a Werder Bremen színeiben. Csapatársai azonban nem spóroltak a góllövéssel, és négyszer vették be az edzőcserén átesett hamburgiak kapuját. Ailton és Bode az első, míg Ernst és Stalteri második félidőben mattolta Martin Pieckenhagent.

Jegyzőkönyv:
FC Kaiserslautern-Hertha BSC 4-1 (1-0)
Gólszerző: Klose (23.), Lokvenc (50.), Preetz (81. - öngól), Lincoln (83.), illetve Marcelinho (80. - 11-esből)
VfB Stuttgart - Hansa Rostock 2-1 (0-1
Gólszerző: Balakov (54.-11-esből), Ganea (85.), illetve Jakobsson (11.)
Kiállítva: Bordon (59.), illetve Lantz (64.)
Energie Cottbus-Bayern München 0-3 (0-2)
Gólszerző: Zickler (2.), Pizarro (4.), Mátyus (75. - öngól)
SC Freiburg-FC Schalke 04 2-0 (0-0)
Gólszerző: Hajto (54. - öngól), Tanko (68.)
Borussia Dortmund-Bayer Leverkusen 1-1 (1-0)
Gólszerző: Amoroso (7.), illetve Berbatow (79.)
Hamburger SV-Werder Bremen 0-4 (0-2)
Gólszerző: Ailton (13.), Bode (34.), Ernst (84.), Stalteri (86.)
FC Köln-1. FC Nürnberg 1-2 (1-2)
Gólszerző: Baranek (24.), illetve Nikl (15.), Sanneh (28.)

Az 1860 München-VfL Wolfsburg és a Borussia Mönchengladbach-FC St. Pauli mérkőzéseket vasárnap játsszák.
Az állás a 7. forduló után: 1. FC Kaiserslautern 21 pont, 2. Bayern München 16, 3. Bayer Leverkusen 15, 4. Borussia Dortmund 13, 5. VfB Stuttgart 12, 6. FC Schalke 04 11