Vilma
-7 °C

Michael Owen megsérült

2001.09.22. 20:37
Hazai pályán Litmanen góljával nyert a Liverpool az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában a Tottenham Hotspur ellen. A mérkőzésen megsérült a csapat legjobbja, Michael Owen, és kérdésessé vált játéka az október hatodikai Görögország elleni sorsdöntő vb-selejtezőn. Az Arsenal elleni döntetlenjével vezeti a tabellát a Bolton Wanderers, míg az Ipswichet lelépő Mancheser United már harmadik.
Nyert, de aligha teljesen boldog az FC Liverpool. A finn légiós, Jari Litmanen ötvenhetedik percben lőtt góljával ugyan sikerült 1-0-ra felülmúlni a londoni Tottenham Hotspur együttesét, de az örömbe üröm vegyült. A mérkőzés hajrájában a gárda ékessége, a "csodacsatár" Michael Owen, ínhúzódást szenvedett. A liverpooli játékos a második félidőben, a gólszerző Litmanen helyére állt be, de néhány perccel később megsérült és le kellett cserélni. Ráadásként így kérdésessé vált a szereplése az október 6-i, Anglia-Görögország világbajnoki selejtezőn.

A liga legjobbjaként számon tartott Manchester United igazolta hírét, és magabiztosan négy-nullra verte az Ipswich gárdáját. Már az első húsz percben kétgólos előnyre tett szert a M.U. A 13. percben a norvég Ronny Johnsen, míg a huszadik percben honfitársa Ole-Gunnar Solskjaer vette be Matteo Sereni kapuját. A második félidőre is maradt két gól, az utolsó két percben az angol válogatott Cole és Solskjaer lőtt gólt, beállítva a 4-0-ás végeredményt.

Továbbra is remekel a Bolton Wanderers. Az angol labdarúgó bajnokságot vezető csapat ezúttal az Arsenal vendége volt. Úgy tűnt, hogy a Highburyben megrendezett mérkőzésen az újonc vereséggel tér haza, hiszen Jeffers a 72. percben a hazaiakat jutatta előnyhöz. A lelkes boltoniak azonban kilenc perccel a vége előtt egyenlítettek, így ligaelsőként várhatják folytatást.

A Chelsea-Middlesbrough, Leeds United-Derby County és West Ham United-Newcastle United mérkőzéseket vasárnap, a Southampton-Aston Villa összecsapást hétfőn rendezik.

Eredmények:
Arsenal-Bolton Wanderers 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Jeffers (74.), illetve Ricketts (83.)
Blackburn Rovers-Everton 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Grabbi (37.)
Liverpool-Tottenham Hotspur 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Litmanen (57.)
Manchester United-Ipswich Town 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Johnsen (13.), Solksjaer (20., 90.), Cole (89.)
Sunderland-Charlton Athletic 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Quinn (74., 77.), illetve Bartlett (11.), Brown (61.)
Leicester City-Fulham 0-0

Az élcsoport állása: 1. Bolton 12 pont/7 mérkőzés, 2. Arsenal 11/6 (14-5), 3. Manchester United 11/6 (17-10), 4. Leeds United 11/5 (6-1), 5. FC Liverpool 9/5 (8-7), 6. Blackburn 9/7 (8-8)