Barbara, Borbála
-5 °C

Menetel a Barcelona, szenved a Real

2001.10.04. 12:49
A spanyol labdarúgó-bajnokságban az FC Barcelona hazai pályán 3-0-ra verte a Bajnokok Ligája résztvevő Real Mallorcat. Mivel a táblázatot eddig vezető sevillai Betis csak döntetlent játszott Bilbaoban, a katalánok átvették a vezetést a táblázaton.
Saviola
Élre állt a Barcelona spanyol labdarúgó-bajnokságban. A piros-kékek könnyedén győzték le a Real Mallorcát: Luis Enrique két és Saviola találatával már a harminckettedik percben háromgólos előnyre tettek szert, és az eredmény már nem is változot ezután.

Már csak tizennegyedik a Real Madrid

A forduló negatív szenzációját a bajnoki címvédő Real Madrid veresége jelentette. Ezúttal Las Palmasban kapott ki a leghíresebb spanyol klub. A 4-2-es végeredményt nagyban befolyásolta, hogy a portugál Luis Figo, a brazil Roberto Carlos és az angol Steve McManaman válogatottbeli kötelezettség miatt hiányzott, Pedro Munitis kiállítását követően pedig 35 percig emberelőnyben játszottak a hazaiak.

A Realnak ez volt az idei szezonban a harmadik veresége, és tabellán is már csak a tizennegyedik helyen szerénykedik a tavalyi bajnok.

Tizenegyessel nyert a Deportivo

A negyedik bajnokokligája-résztvevő, a Deportivo La Coruna győzelmével felzárkózott az eddig vezető csapatokhoz.

Érdekesség, hogy a Sevilla-Tenerife találkozó 38. másodpercében piros lapot kapott a vendégek játékosa, Bruno Marioni. A csatár rendkívül durván szabálytalankodott Alfredo Lobeiras Sanchezzel szemben. A hazai együttes maximálisan kihasználta a kilencven perces emberelőnyt, és magabiztos, kétgólos győzelmet aratott.

Primera Division, 6. forduló:

FC Barcelona-Real Mallorca 3-0 (3-0)
gólszerzők: Luis Enrique (9., 27.), Saviola (32.)
Real Zaragoza-Real Sociedad 3-2 (1-1)
gólszerzők: Vales (22.), Yordi (51.), Vellisca (90.), illetve Tayfun (19.), Gabilondo (68.)
piros lap: Aramburu (78., Real Sociedad)
Sevilla-Tenerife 2-0 (1-0)
gólszerzők: Reyes (20.), Olivera (78., 11-esből)
piros lap: Marioni (1., Tenerife)
Real Valladolid-Espanyol 0-1 (0-1)
gólszerző: Posse (32.)
Villarreal-Deportivo La Coruna 1-1 (1-0)
gólszerzők: Victor (3.), illetve Donato (63.)
Az élcsoport: 1. FC Barcelona 14 pont/6 mérkőzés, 2. Real Betis 13/6 (10-4), 3. Villarreal 13/6 (8-4), 4. Celta Vigo 11/5 (10-2), 5. Deportivo La Coruna 11/6 (12-7), 6. Deportivo Alavés 11/6 (7-3), ..14. Real Madrid 5/6