-3 °C

Sebők Vilmos gólja is kevés volt

2001.10.13. 20:04
Kapcsolódó cikkek (1)
A német labdarúgó bajnokság kilencedik fordulójában hiába lőtt Sebők Vilmos gólt, az Energie Cottbus hazai pályán kapott ki a Leverkusentől. A tabellát továbbra is Kaiserslautern vezeti, megelőzve a városi rangadót nyert Bayern Münchent. Az angol bajnokság első vonalában, a Premier Leuge-ben döntetlenül végződött a Liverpol-Leeds összecsapás. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a szünetben rosszul lett, és végül kórházba került a hazaiak edzője, Gerard Houllier.
Bár a második félidő hetedik percében Sebők Vilmos találatával kiegyenlített a Cottbus, mégis 3-2-re kikapott hazai pályán a Leverkusentől a Bundesliga klencedik fordulójában. Pedig az Energie-nek minden esélye megvolt a jó eredmény elérésére, mivel a vendégektől Sebescent a 19. percben kiállították. A hazai csapatban Vasile Miriuta és Sebők Vilmos végig a pályán volt, Vincze Ottó a 73. percben csereként állt be. A másik magyar érdekeltségű meccsen, a berlini Hertha hamburgi 4-0-ás vereségén Király Gábor végig védte a meccset, a gárda másik légiósa, Dárdai Pál a 67. percben csereként lépett pályára.

A bajnokságban továbbra is az 1. FC Kaiserslautern vezet, Andreas Brehme tanítványai ezúttal ragyogó második félidőt produkálva - null-egyről fordították meg a meccset - hazai pályán verték három egyre a Hansa Rostock együttesét. Szorosan tapad a K'Lauternre a címvédő Bayern München, amely a városi rangadón a "kistestvér" 1860 Münchennek lőtt öt gólt. A szombati mérkőzéseken egyébként igazi gólszüret volt, hiszen hét mérkőzésen összesen 29 találat esett.

Bundesliga, 9. forduló
1860 München-Bayern München 1-5 (1-2)
Gólszerzők: Bierofka (9.), illetve Santa Cruz (28.), Fink (44.), Salihamidzic (57.), Elber (80.), Pizarro (86., 11-esből)

VfB Stuttgart-FC Schalke 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Bordon (35.), Ganea (53.), Hleb (55.)

Energie Cottbus-Bayer Leverkusen 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Helbig (12.), Sebők (52.), illetve Kirsten (4., 57., a másodikat 11-esből), Ballack (43.),
Piros lap: Sebescen (19., Bayer Leverkusen)

SC Freiburg-FC St. Pauli 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Kobiasvili (41., 11-esből), Iasvili (74.), illetve Marcao (15.), Konetzke (82.)

Hamburger SV-Hertha BSC 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Barbarez (37.), Ketelaer (42., 47.), Benjamin (59.)

1. FC Kaiserslautern-Hansa Rostock 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Grammozis (46.), Lokvenc (48.), Ramzy (77.), illetve Beierle (37.)

Borussia Mönchengladbach-Borussia Dortmund 1-2 (0-2)
Gólszerzők: Demo (78., 11-esből), illetve Ricken (13.), Ewerthon (23.)
Piros lap: Rosicky (37., Borussia Dortmund)

A Werder Bremen-1. FC Nürnberg és az 1. FC Köln-VfL Wolfsburg mérkőzéseket vasárnap játsszák.
Az állás: 1. FC Kaiserslautern 24 pont, 2. Bayern München 22, 3. Bayer Leverkusen 21, 4. Borussia Dortmund 19, 5. VfB Stuttgart 15, 6. Schalke 14

Csökkent a Leeds előnye a Premier Leauge-ben

Az FC Liverpool hazai pályán egy-egyes döntetlent ért el az éllovas Leeds United ellen az angol labdarúgó Premier League 9. fordulójának rangadóján. A házigazdák vezetőedzője, Gerard Houllier a félidőben rosszul lett, és csapat orvosának tanácsára kórházba szállították. A kórházi jelntések szerint stabil az állapota, bár az 54 éves francia szakembert át kelett vinni egy szívklinikára.

A klub közleményt adott ki, melyben hangsúlyozza: Houllier jól érzi magát, melynek jele, hogy sokat beszélget az orvosokkal. A diagnózist csak a tesztek kiértékelése után hozzák nyilvánosságra.

Tökéletes eredmény volt a liverpooli döntetlen a listavezetőt üldözők számára, hiszen az Arsenal és a Manchester United is egyaránt idegenben győzött. A londoniak Southamptonban diadalmaskodtak francia légiósaik Pires és Henry találataival. A Manchester is begyűjtötte a három pontot, Sir Alex Ferguson legénysége a hazai pályán félelmetes Sunderlandet iskolázta le.

Premier League, 9. forduló
FC Liverpool-Leeds United 1-1 (0-1)
Gólszerzők: D. Murphy (69.), illetve Kewell (27.)

Bolton Wanderers-Newcastle United 0-4 (0-1)
Gólszerzők:Solano (41.), Robert (62.), Shearer (72.), Bellamy (84.)
Piros lap: Jaaskelainen (61., Bolton)

Chelsea-Leicester City 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Hasselbaink (20., 11-esből), Gudjohnsen (45.)

Southampton-Arsenal 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Pires (5.), Henry (74.)
Piros lap: Marsden (59., Southampton)

Sunderland-Manchester United 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Phillips (83.), illetve Varga (35., öngól), Giggs (59.), Andy Cole (66.)

Charlton Athletic-Middlesbrough 0-0

Ipswich Town-Everton 0-0

Az Aston Villa-Fulham és a Blackburn Rovers-West Ham United mérkőzéseket vasárnap, a Tottenham Hotspur-Derby County találkozót hétfőn játsszák.
Az állás: 1. Leeds United 18 pont/8 mérkőzés, 2. Arsenal 17/8 (18-5), 3. Manchester United 17/8 (25-14), 4. Newcastle United 14/8, 5. Chelsea 13/7 (12-7), 6. Liverpool 13/7 (11-8