Judit

Lisztes két gólt lőtt Brémában

2001.10.14. 19:52
Két gólt szerzett Lisztes Krisztián a német labdarúgó- bajnokság kilencedik fordulójában a Nürnberg ellen. A Werder Bremen magyar válogatott középpályása először egy védelmi hibát használt ki az ötödik percben, majd az 55. percben távolról lőtt nagy gólt a vendégek kapujába. A Werder végül Ernst góljával 3-0-ra győzött.
Nagyot javított a Németországban légióskodó magyar játékosok hét végi mérlegén Lisztes Krisztián. Az egykori ferencvárosi játékos ugyanis tevékeny részt vállalt abban, hogy a német labdarúgó bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén a Werder Bremen hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Nürnberg csapatát.

Lisztes: jó formában vagyok!
"Nagyon boldog vagyok, hiszen napra pontosan egy évvel ezelőtt, október 14-én lőttem utoljára gólt a bajnokságban. Brémában negyedszer játszhattam a kezdőcsapatban, velem még gólt sem kapott az együttes. Az előző három meccsünket megnyertük, bízom benne, hogy Thomas Schaaf vezetőedző is nyomon követi ezt a statisztikát. Rengeteget beszélgettünk az edzővel, aki azzal biztatott, hogy várjak türelemmel, nem azért szerződtettek, hogy állandóan a kispadon üljek. Azt mondta, eljön az én időm. Jó formában érzem magam, a győztes csapat összeállítása csak sérülés esetén szokott megváltozni, ezért van rá esélyem, hogy a következő fordulóban, a Hertha ellen is a kezdők közé jelölnek. Abban is bízom, hogy nem kell újabb egy évet várni a következő gólomra" - mondta Lisztes.

Lisztes remekül kezdte a mérkőzést már az ötödik percben betalált Kampa kapujába. Skripnik előre ívelését a védők elvétették, és a rendkívül szemfüles magyar középpályás az ötösről a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba továbbított (1-0).

A jó kezdést még jobb folytatás követte. A második félidő kilencedik percében megszerezte második gólját is a válogatott játékos. Ezúttal huszonöt méterről vállalkozott lövésre, és bombája a kapu bal felső sarkában kötött ki (2-0). A hajrában még a Lisztes helyére csereként beálló Ernst is lőtt egy gólt, így a Bréma magabiztos 3-0-ás diadalt aratott, és a tabellán is feljött a hatodik helyre.

A magyar játékosok egyébként meglehetően vegyes produkciót mutattak be a fordulóban. A cottbusi különítményben Vasile Miriuta és Sebők Vilmos végig a pályán volt, míg Vincze Ottó a második félidőben állt be. Az Energie bár Sebők a második félidő hetedik percében kiegyenlített, végeredményben azonban 3-2-re kikapott a BL-résztvevő Leverkusentől.

Még rosszabbul járt a berlini Hertha BSC, amely a bajnokságban eddig gyengélkedő Hamburg otthonában szenvedett 4-0-ás vereséget. Az együttes magyar kapusa, Király Gábor végig pályán volt, a középpályás Dárdai Pál a második félidő közepén lépett pályára.