Melinda, Vivien

A Bayern edzőtrikóban is nyert

2001.10.27. 22:03
A német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában tovább tartott a Cottbus mélyrepülése és a Bayern München szárnyalása. A müncheniek elsőszámú üldözője a Bayer Leverkusen pedig az 1860 otthonában aratott fölényes győzelmet. Lisztes Krisztián pedig végig pályán volt a Werder újabb győztes találkozóján. Angliában a "nagyok hozták a kötelező eredményt, ám mégis az Aston Villa áll a táblázat élén.
A mindig is híres német precizitás kapott pofont az 1. FC Köln - Bayern München mérkőzés előtt. A bajorok ugyanis rossz mezt vittek magukkal. . . Így a német futball első számú kirakatcsapata szám nélküli fekete dresszben és nadrágban lépett pályára. Erre vettek rá egy, az edzéseken használt fehér trikót, amelyen az együttes főszponzorának neve volt látható.

A meccs a kis közjáték után, jó tíz perc késéssel kezdődött. Ez persze az idei Bajnokok Ligája győztest nem zavarta és Pizarro két góljával verték a hazaiakat.

A másik müncheni csapat, az 1860 München az edzőváltás után sem találja a helyes irányt, és ezúttal hazai pályán kaptak ki a Bayern első számú üldözőjétől, a Bayer Leverkusentől. Az 1860 még vezetett is, ám a vendégek az utolsó negyedórában - tíz emberrel - három gólt is szereztek.

A Stuttgart hazai pályán viszonylag könnyedén verte a St. Paulit, míg a FC Kaiserslautern és a Schalke megosztozott a pontokon. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Hertha csak vasárnap lép pályára, a két szombati mérkőzés pedig felemás eredménnyel zárult.

A Cottbus - melyben Sebők Vilmos és Vasile Miriuta végigjátszotta a mérkőzést, Vincze Ottó a 69. percben lépett pályára - az utolsó negyedórában bukott el a jóval többre taksált Dortmund ellenében és tovább zuhan a táblázaton.

Lisztes Krisztián csapata a Werder Bremen, szintén csak az utolsó percekben tudta bebiztosítani a győzelmét a Wolfsburg ellenében. A magyar válogatott középpályása végigjátszotta a találkozót.

Bundesliga, 11. forduló:
1. FC Köln-Bayern München 0-2 (0-1)
gól: Pizarro (27., 70.)
1860 München-Bayer Leverkusen 1-4 (1-1)
gól: Ha:ssler (31.), illetve Hoffmann (33., öngól), Placente (78.), Schneider (84.), Neuville (90., 11-esből)
piros lap: Lucio (68., Bayer Leverkusen)
VfB Stuttgart-FC St. Pauli 2-0 (1-0) gól: Tiffert (11.), Endress (88.)
piros lap: Kientz (73., FC St. Pauli)
Energie Cottbus-Borussia Dortmund 0-2 (0-0)
gól: Ricken (78.), Amoroso (83.)
Werder Bremen-VfL Wolfsburg 1-0 (0-0)
gól: Bode (79.)
Borussia Mönchengladbach-SC Freiburg 2-2 (1-1)
gól: Münch (10., 11-esből), Witeczek (82.), illetve Kehl (3.), Sellimi (65.)
1. FC Kaiserslautern-FC Schalke 04 0-0

Az 1. FC Nürnberg-Hertha BSC és a Hamburger SV-Hansa Rostock találkozókat vasárnap játsszák.

Az állás:
1. Bayern München 28 pont, 2. Bayer Leverkusen 27, 3. 1. FC Kaiserslautern 25, 4. Borussia Dortmund 22, 5. VfB Stuttgart 18 (14-13), 6. FC Schalke 04 18 (12-12)

Angliában a címvédő Manchester United csak a 89. percben tudott egyenlíteni a listavezető Leeds United ellen az angol labdarúgó Premier League 11. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Liverpoolba "természetesen" góllal tért vissza Michael Owen, ami jó előjel a Pool hívei számára, a jövő szerdai Dortmund elleni BL -selejtező előtt. Az Arsenal azonban "csak" döntetlenre volt képes, a Sunderland otthonában. A Middlesbrough hiába vezetett már a 9. percben Londonban, a Tottenham a második félidőben három perc alatt fordított.

A Fulham és a Southampton pedig nyolc perc alatt elintézte a meccs lényegét - a góllövést. Az eredmények ilyetén alakulása folytán az Aston Villa került a tabella tetejére. Erre pedig három év óta nem volt példa. A Villa a Bolton Wanderers legyőzésével került az első helyre.

Premier League, 11. forduló:
Manchester United-Leeds United 1-1 (0-0)
gól: Solksjaer (89.), illetve Viduka (77.)
Aston Villa-Bolton Wanderers 3-2 (2-1)
gól: Angel (13., 47., a másodikat 11-esből), Vassle (43.), illetve Ricketts (2., 75.)
Charlton Athletic-Liverpool 0-2 (0-2)
gól: Redknapp (14.), Owen (43.)
Everton-Newcastle United 1-3 (0-1)
gól: Weir (51.), illetve Bellamy (19.), Solano (49.), Acuna (86.)
Fulham-Southampton 2-1 (2-1)
gól: Malbranque (25., 33.), illetve Beattie (32.)
Sunderland-Arsenal 1-1 (0-1)
gól: Schwarz (54.), illetve Kanu (40.)
Tottenham Hotspur-Middlesbrough 2-1 (0-1)
gól: Sheringham (58., 11-esből), L. Ferdinand (61.), illetve Boksic (9.)

Az állás: 1. Aston Villa 21 pont/10 mérkőzés, 2. Leeds United 20/10, 3. Arsenal 19/10 (22-9), 4. Liverpool 19/9 (17-9), 5. Manchester United 18/10, 6. Newcastle United 17/10