Vilma
-7 °C

Brazília is vébérésztvevő

2001.11.15. 11:16
Dél-Amerikában is befejeződött a labdarúgó világbajnokság selejtezősorozata. Venezuela legyőzésével az utolsó fordulóban sikerült magát kvalifikálnia a négyszeres világbajnok Brazíliának is. Így Uruguay játszhat pótselejtezőt Ausztráliával a fennmaradó helyért.
Elmaradt a csoda, Venezuela nem tudott pontot vagy pontokat szerezni Brazíliában, így az aranysárgamezesek az utolsó fordulóban kiharcolták a világbajnoki szereplés jogát. Rivaldóék a selejtezősorozat 18 meccse közül ugyan hatszor(!) vereséget szenvedtek, ám a "legfontosabb" mérkőzésükön három góllal nyerni tudtak.

A selejtezők ideje alatt négy szövetségi kapitányt is elfogyasztó brazilok már az első húsz percben kétgólos előnyre tettek szert, és ezt Rivaldo még az első félidőben növelni tudta. A második játékrész elején emberelőnybe kerültek a hazaiak, és így az elmúlt fordulókban szárnyaló venezuelaiaknak elszállt minden reményük a szépítésre. A 65 ezer néző pedig elfelejtette a tizenhét fordulón át tartó szenvedést, és határtalan örömmel nyugtázta, hogy a csapat - mint eddig mindig - ott lesz a vébén.

A már csoportelső Argentína döntetlent játszott Uruguay ellen, így az uruk készülődhetnek az ausztrálok elleni pótselejtezőre. Igaz, ez mindössze egy gólon múlt. Ugyanis Kolumbia négy góllal verte a már továbbjutott Paraguayt, és ha a 84., percben szerzett negyedik gól után még egyet szerzett volna, most készülhetne az ausztrál túrára. Így azonban gólkülönbséggel Uruguay végzett a pótselejtezőre jogosító ötödik helyen.

Vb-selejtezők, Dél-Amerika, 18., utolsó forduló:
Brazília-Venezuela 3-0 (3-0)
Sao Luiz de Maranhao, 75 ezer néző
gólszerzők: Lucio (12., 19.), Rivaldo (35.)

Paraguay-Kolumbia 0-4 (0-2)
Asunción, 25 ezer néző
gólszerzők: Aristizabal (24., 33., 62.), Castillo (83.)

Uruguay-Argentína 1-1 (1-1)
Montevideo, 50 ezer néző
gólszerzők: Silva (19.), illetve C. Lopez (45.)

Chile-Ecuador 0-0
Santiago de Chile 30 000 néző

Peru-Bolívia 1-1 (1-0)
Lima, 3000 néző gólszerzők: Alva (9.), illetve Coimbra (88.)

A csoport végeredménye: 1. Argentína 43 pont (42-15), 2. Ecuador 31 (23-20), 3. Brazília 30 (31-17), 4. Paraguay 30 (29-23), 5. Uruguay 27 (19-13), 6. Kolumbia 27 (20-15), 7. Bolívia 18 (21-33), 8. Peru 16 (14-25), 9. Venezuela 16 (18-44), 10. Chile 12 (15-27).

Kijutott a vb-re: Argentína, Ecuador, Brazília, Paraguay.
Pótselejtezőt játszik: Uruguay (Ausztrália ellen november 20. és 25)

Barátságos összecsapásnak indult a Portugália -Angola találkozó, ám idő előtt, már a 68. percben befejeződött, miután négy játékost is kiállítottak a vendégektől. Pedig az 1. percben még a vezetést is megszerezte az afrikai együttes, ám az első félidő közepén tíz perc alatt háromjátékos is a kiállítás sorsára jutott. Ezt pedig a rutinos portugálok három góllal használták ki.

A második negyvenöt percben Figoék újabb két gólt szereztek, míg vendégeik egy újabb kiállítást. Végül eljött a találkozó 68. perce, amikor a több cserével már nem rendelkező vendégek sérülés miatt újabb játékost veszítettek, így a játékvezető lefújta a mérkőzést. Ugyancsak a Hispán-félszigeten játszották spanyol-mexikó mérkőzést, mellyen a két vb-résztvevő igazságosan megosztozott a pontokon.

Barátságos találkozók:
Spanyolország-Mexikó 1-0 (0-0)
Gólszerző: Raúl (71.)

Portugália-Angola 5-1 (3-1)
Gólszerzők: Figo (26., 11-esből), Nuno Gomes (36., 63.), Andrade (39.), Boa Morte (47.9, illetve Mendonca (1.)
Piros lap: Asha (16., Angola), Estrela (25., Angola), Manuel (26., Angola), Neto (65., Angola)