Mária
-7 °C

Élre állt az FC Liverpool

2001.11.17. 20:11
Blackburnben szerzett egy pontjával átvette a vezetést az FC Liverpool az angol labdrúgó-bajnokságban, mivel egyetelen vetélytársa sem tudott győzni. Az Aston Villa hazai pályán ért el gólnéküli döntetlent a Middlesbrough ellen, az Arsenal pedig - Poyetnek a 90. percben lőtt góljának 'köszönhetően' - szintén csak egy ponttal térhetett haza a Tottenham stadionjából.
Bár Owen már a az első félóra végén betalált, mégis meg kellett elégedniük a liverpooliaknak az egy bajnoki ponttal Blackburnben, mivel Jansen a második félidő hetedik percében nyolc méterről kiegyenlített. A FC Liverpool játékosai nem lehetnek túlságosan boldogtalanok, hiszen ezzel az eredménnyel átvették a vezetést, miután egyik vetélytársuk sem tudott győzni. A tabella persze még módosulhat, hiszen Leeds United - amely csak rosszabb gólkülönbségének köszönhetően kényszerül a második helyre - vasárnap a Sunderlandhez látogat, és ha pontot szerez, ismét az élre áll.

Vezethetné a tabellát az Aston Villa is, de a bordó-kékek hazai pályán csupán egy sovány gólnélküli döntetlent játszottak a Middlesbrough csapatával. A birminghamiek szomorúsága vélhetően nem mérhető az Arsenal-hívek mérgével, ugyanis az Ágyúsok már megnyert mérkőzést adtak döntetlenre a Tottenham ellen. A vendégek pedig közel álltak a sikerhez a londoni rangadón, hiszen Pires találatával egészen a 90. percig vezettek. Ekkor azonban érkezett Poyet, és az uruguayi játékos megmentette az egyik pontot a kékmezeseknek.

Nem bízott semmit a véletlenre a bajnoki címvédő Manchester United. A hazaiak az idei szezonban igencsak gyenge formában játszó Leicestert verték könnyedén 2-0-ra. Az első találatot az egyre jobban beilleszkedő holland van Nistelrooy lőtte a 20. percben, míg a győzelmet Yorke biztosította be az második játékrész ötödik percében szerzett találatával.

A Premier League 13. fordulójában:

Blackburn Rovers-FC Liverpool 1-1 (0-1)
gólszerzők: Jansen (52.), illetve Owen (30.)
Aston Villa-Middlesbrough 0-0
Derby County-Southampton 1-0 (1-0)
g: Mawene (24.)
Fulham-Newcastle United 3-1 (2-0)
g: Saha (20.), Legwinski (28.), Hayles (70.), illetve Speed (65.)
Manchester United-Leicester City 2-0 (1-0)
g: van Nistelrooy (20.), Yorke (50.)
Tottenham Hotspur-Arsenal 1-1 (0-0)
g: Poyet (90.), illetve Pires (81.)
Az Everton-Chelsea, az Ipswich Town-Bolton Wanderers és a Sunderland-Leeds United mérkőzéseket vasárnap, a Charlton Athletic-West Ham United találkozót hétfőn játsszák.
Az élcsoport állása: 1. Liverpool 23 pont/11 mérkőzés (22-11), 2. Leeds United 23/11 (15-5), 3. Aston Villa 22/12, 4. Manchester United 21/12, 5. Arsenal 20/12 (25-14), 6. Newcastle United 20/12 (22-17)