Natália
-3 °C

Makaay mesterhármasával nyert a Depor'

2001.11.18. 20:09
A spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában Roy Makaay mesterhármasával győzött a Deportivo La Coruna a Real Sociedad ellen. A másik Deportivo, az Alaves a Celta Vigo felett aratott győzelmével feljött a második helyre, míg a Barcelona értékes pontokat hagyott Las Palmasban.
A listavezető Deportivo szurkolói hazai pályán biztos győzelmet vártak a Real Sociedad ellen. Ennek ellenére - és a La Coruna-i publikum legnagyobb döbbenetére - a vendégek Alonso bombagóljával megszerezték a vezetést a nyolcadik percben. A San Sebastian-i alakulat még félóráig élvezhette előnyét, majd jött Roy Makaay , aki fordulásból lőtt a hálóba A második félidőben egyre nyomasztóbbá vált a Depor fölénye, és ami végül az 56. percben újabb gólban testsült meg. A találatot a nagy kedvvel játszó holland légiós szerezte ismét, aki, hogy teljessé tegye a közönség örömét, harmadszor is betalált, beállítva 3-1-es végeredményt.

A Deportivo sikerével két pont előnnyel vezeti a tabellát, mivel az őt üldöző Barcelona nem tudta begyűjteni a három pontot Las Palmasban. A gólnélküli összecsapásról túl sok jót nem lehet elmondani, futball helyett inkább a keménykedésekkel tűntek ki a játékosok. A döntetlen nem jött jól a katalánoknak, mivel a másik Deportivo, az Alaves nyert (a Celta Vigót verték 1-0-ra), így már csak harmadikok piros-kékek.

Győzött, és már hatodik, a bajnokság kezdete előtt a végső sikerre legnagyobb eséllyel pályázó, de elképesztően gyenge idénykezdetet produkáló Real Madrid. A Királyi Gárda legjobbja ezúttal Morientes volt, aki a 42. és az 53. percben is bevette a vendégek kapuját. A Sevilla csak a hajrában tudott szépíteni, Moises révén - de ez a bajnoki pontok elosztásánál ennek már nem volt jelentősége.

Primera División, 13. forduló:
Deportivo La Coruna-Real Sociedad 3-1 (1-1)
gólszerzők: Makaay (36., 56., 74.), illetve Alonso (8.)
Real Madrid-Sevilla 2-1 (1-1)
gól: Morientes (42., 53.), illetve Moises (30.)
Las Palmas-Barcelona 0-0
Deportivo Alaves-Celta Vigo 1-0 (1-0)
g: Pablo (6.)
Espanyol-Mallorca 2-1 (1-1)
g: Fernandez (22.), Posse (80.) illetve Luque (26.)
Malaga-Osasuna 2-1 (2-0)
g: Dely Valdes (17.), Zarate (45.), illetve Rosado (93.)
Valladolid-Zaragoza 2-0 (1-0)
g: Blanco (21., 11-esből), Fernando (70.)
Athletic Bilbao-Villarreal 0-0
FC Valencia-Tenerife 0-0
Az állás: 1. Deportivo La Coruna 26 pont, 2. Alaves 24, 3. Barcelona 23 (21-9), 4. Valencia 23 (14-8), 5. Bilbao 20, 6. Real Madrid 19.
A Betis-Rayo Vallecano találkozót később játsszák.