Natália
-3 °C

Hazai pályán vesztett a Manchester

2001.12.08. 20:43
Az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában újabb vereséget szenvedett a Manchester United. A címvédő hazai pályán kapott ki 1-0-ra a West Ham Unitedtől, amely a Premier League 9 éves történetében még soha nem tudta legyőzni. Az éllovas Liverpool biztosan nyert otthon a Middlesbrough ellen.
Szinte hihetetlen, de megtörtént: újabb vereséget szenvedett a Manchester United az angol labdarúgó bajnokságban. A nem is olyan rég verhetetlennek hitt alakulat ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget a West ham United csapatártól. A mérkőzés egyetlen gólját a vendégek játékosa, Defoe lőtte az 54. percben. A piros-fehér-fekete alakulat mindössze kilencedik a hazája pontvadászatában és alighanem le kell mondania címvédésről.

Igaz, ezt már a csapat leköszönő trénere, Sir Alex Ferguson már néhány hete szinte tényként közölte, hangsúlyozva: számukra idén már csak a Bajnokok Ligája megnyerése jelenthet gyógyírt a gyenge bajnoki szereplésre.

Míg a Manchester gyengélkedik, addig valósággal szárnyal a Premier League-elsőségre pályázó FC Liverpool. A vörösmezesek ezúttal a Middlesbrough ellen gyűjtötték be a kötelező három pontot. A gólgyártást az Aranylabda elsőszámú várományosa, Michael Owen szerezte az első félidő közepén, míg a cseh Patrik Berger a szünet előtt már csak bebiztosította a Liverpool győzelmét. A hazaiak ezzel sikerrel továbbra is vezetik a mezőnyt, függetlenül a vasárnapi mérkőzések eredményektől.

Eredmények:
Manchester United-West Ham United 0-1 (0-0)
gólszerző: Defoe (64.)
Charlton Athletic-Tottenham Hotspur 3-1 (2-0)
g: Stuart (4.), Lisbie (19., 78.), illetve Poyet (85.)
Derby County-Bolton Wanderers 1-0 (0-0)
g: Christie (66.)
Fulham-Everton 2-0 (1-0)
g: Hayles (36., 50.)
piros lap: Boa Morte (78.), illetve Weir (78.)
Leicester City-Southampton 0-4 (0-1)
g: Svensson (12., 75.), Beattie (63.), Pahars (90.)
Liverpool-Middlesbrough 2-0 (2-0)
g: Owen (27.), Berger (45.)
Az állás: 1. FC Liverpool 32 pont/14 mérkőzés, 2. FC Arsenal 26/14, 3. Leeds United 25/14, 4. Newcastle United 24/14 (24-18), 5. Aston Villa 24/15 (19-15), 6. Tottenham Hotspur 24/16 (25-23),...9. Manchester United 21/15