Barbara, Borbála
-6 °C

Kiütötték a Liverpoolt

2001.12.16. 19:25
Az angol labdarúgó bajnokság, a Premier League 17. fordulójában idegenben tudott győzni a Manchester, míg az Arsenalnak meg kellett elégednie az egy ponttal a West Ham vendégeként. Ezt azonban nem tudta kihasználni a Leeds, mely otthonában nem tudott győzni a Leicester ellen. A listavezető Liverpool pedig a Chelsea-től kapott súlyos verést.
A bajnoki címvédő Manchester United ugyanazzal a tizeneggyel kezdte a találkozót, a Middlesbrough vendégeként, amellyel hét közben, a Derbyt verték 5-0arányban. Ezúttal csak egy góllal tudott diadalmaskodni Sir Alex Ferguson igen csak gyengén muzsikáló csapata, mégpedig a csereként beállt Giggs passzát értékesítő holland Van Nistelrooy találatával.

A MU-t nem rég elverő West Ham most az Arsenal ellen próbálta meg megszerezni a három pontot - sikertelenül. Kanouté révén még vezetett a hazai gárda, ám Ashley Cole négy perccel később egalizálta az eredményt. Ezután az ágyusok mindent megtettek a győztes gól megszerzése érdekében, de Bergkamp és Grimandi is csak kapufáig jutott.

Les Ferdinand
Így a Leeds előtt adva volt a lehetőség hogy előrelépjen a második helyre, ehhez "mindössze" hazai pályán a Leicestert kellett volna legyőznie. Pedig a 78. percig két gól volt a hazaiak előnye, ám a vendégek az utolsó percekben kétszer is betaláltak.

A bajnokság listavezetője a Liverpool, a Stamford Bridgen 40.000 néző előtt súlyos, négygólos vereséget szenvedett a Chelsea-től. A Pool zakójára az sem lehet mentség, hogy nem játszott a hét közben a World Soccer szavazásán az év játékosának választott Owen sem.

Két jubileumot is feljegyezhettek a Tottenham hívei, a Fulham elleni 4-0-ra végződött diadaluk alkalmával. Teddy Sheringham 700. alkalommal lépett a gyepre angol bajnoki mérkőzésen, társa, Les Ferdinand pedig megszerezte az 1992 óta létező Premiership történetének 10 000. (önmaga idei 10.) gólját. A találatért felajánlott 10 000 fontot pedig jótékony célra ajánlotta fel.

A Newcastle hátrányból fordítva nyert a hazai pályán a Blackburn ellen, míg az Everton kínkeservesen verte a Derby-t. A Southampton létfontosságú három ponttal gazdagodott, míg a Bolton és a Charlton unalmas összecsapáson gól nélküli döntetlent produkált.