Judit

A Bayernt kütötték, a Manchester kiesett

2002.01.26. 18:50
A német labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonjának első fordulójában a BL-győztes címvédő Bayern München 5-1-es vereséget szenvedett idegenben a Schalke ellen. Angliában ezúttal kupanapot tartottak, amely nem múlt el meglepetés nélkül: a bajnoki cím védője, a Manchester United 2-0ra kapott ki Midlesbroughban.
Megkezdődött a tavaszi szezon a német labdarúgó-bajnokság élvonalában, a Bundesligában. A forduló máris rangadót tartogatott a futballra kiéhezett szurkolóknak: az őszi második helyezett Schalke a címvédő, első helyezett Bayern Münchent fogadta.

Kiütötték a Bayernt

A mérkőzés beváltotta hozzá fűzött reményeket: remek játékot és gólparádét hozott. Utóbbiról valószínűleg lemondtak volna a bajorok, mivel kiadós verséggel távoztak Gelsenkirchenből. A hazaiak Mpenza és Ebbe Sand góljaival öt perccel az első félidő vége előtt már 2-0-ra vezettek, amikor a bayernes Tarnatot kiállította a játékvezető.

Ekkora hátrányt már nem tudott elviselni a címvédő, és második játékrészben valósággal összeomlott. Szünet után még szépítettek ugyan Mehmet Scholl góljával, ám utána beindult a Schalke-henger. A hazaiak tetszés szerint érték el góljaikat, és végül 5-1-s kiütéses győzelmet arattak.

A hazaiak győztek a nyitányon

A további mérkőzéseken nem sok babér termett a vendégeknek, a Mönchengladbach kivételével valamennyien otthon tartották a három pontot. A magyar érdekeltségű csapatok - Hertha, Bremen, Cottbus - vasárnap lépnek pályára.

Eredmények
Schalke 04-Bayern München 5-1 (2-0)
Gól: Mpenza (34.), Sand (36.), Böhme (55.), van Hoogdalem (75.), Oude Kamphuis (90.) illetve Scholl (49.)
Kiállítva: Tarnat (41.)
Freiburg-Nürnberg 2-0 (1-0)
Gól: Bruns (42.), Jasvili (49.)
Bayer Leverkusen-Hansa Rostock 2-0 (0-0)
g: Brdaric (76.), Ballack (80., 11-esből)
Mönchengladbach-1. FC Kaiserslautern 0-2 (0-0)
Gól: Pletsch (76.), Pettersson (90.)
1860 München-1. FC Köln 3-0 (0-0)
Gól: Max (56.), Tyce (61.), Suker (81.)
St. Pauli-VfL Wolfsburg 3-1 (0-1)
Gól: Meggle (52.), Rath (75.), Bajramovic (83.) illetve Kientz (10.)
Kiállítva: Karhan (58.)
VfB Stuttgart-Hamburger SV 3-0 (2-0)
Gól: Ganea (27.), Hertzsch (32.), Bordon (77.)
Az élcsoport: 1. Bayer Leverkusen 42 pont/19 mérkőzés, 2. Borussia Dortmund 39/18, 3. Kaiserslautern 38/19, 4. Werder Bremen 36/18, 5. Bayern München 34/19, 6. Hertha BSC 32/18 (29-22), 7. FC Schalke 04 32/19 (28-22)

Kiesett a Manchester

Nem megy túlságosan jól az utóbbi napokban a manchester Unitrednek. A bajnoki címet védő együttes, amely jelenleg is vezeti az angol labdarúgó-bajnokságot, a Premier League-et kiesett az F.A. Kupából. A piros-fehér-fekete alakulat - miután a héten a tavaszról előrehozott bajnoki mérkőzésen hazai pályán kapott k i 1-0-ra a Liverpooltól - 2-0-ás vereséget szenvedett a Middlesbrough otthonában.

A manchesteriek ezúttal is hajrában buktak el: a Liverpool ellen a a 85. percben kapták a döntő gólt, a Middlesbrough ellen pedig szintén a 85. valamint a 89. perc hozott szerencsétlenséget a bajnok számára.