Mária
-7 °C

A németek kiütötték Izraelt, az argentinok szenvedtek Walesben

2002.02.13. 23:47
A május 31-én kezdődő, koreai-japán közös rendezésű világbajnokság előkészületeinek jegyében több barátságos mérkőzést rendezetek. A németek fölényesen, 7-1-re verték Izraelt, míg a nagy érdeklődéssel várt holland-angol összecsapás döntetlen eredménnyel végződött. Szerény, 1-1-es döntetlent ért el a több sztárjátékosát nélkülöző Argentína Walesben.
Gólparádét rendezett a német labdarúgó-válogatott Kaiserslauternben. A szenvedő fél ezúttal az Izrael volt, melynek játékosai a szünetben 1-0-s vezetésüknél még aligha gondolták volna, hogy a második negyvenöt percben gólzáporos vereséget szenvednek. Pedig ez történt, a hazaiak - köszönhetően a negyedóra alatt háromszor eredményes Klosénak - könnyed, 7-1-es sikert arattak.

Döntetlen a rangadón

A legnagyobb érdeklődéssel várt Hollandia-Anglia találkozó már jóval a kezdő sípszó előtt megkezdődött: A nem éppen gentlemanként viselkedő vendégszurkolók közül tizenkettőt még Nagy Britanniában, négyet pedig botrányos viselkedésük miatt a mérkőzés helyszínén, Amszterdamban kapcsoltak le a hatóságok.

A találkozón jobban kezdtek a hazaiak és az első félidő felénél van Nistelrooy lefejelt labdáját Kluivert lőtte kapura, amely egy védőn megpattanva vágódott a hálóba. Az angolok a második félidőben sorozatos cserékkel frissítettek csapatukon, és Vasselll révén egyenlíteni tudtak a 61. percben (1-1).

Szenvedetek az argentinok

Győzelmet remélt, de csak kínkeserves 1-1-es döntetlent ért el Walesben Argentína. A dél-amerikaiak legjobbnak tartott csapatából ugyan hiányzott Batistuta, Crespo, Zanetti és Ayala is mégis Marcelo Bielsa gárdája számította a találkozó esélyesének. Bellemy az első félóra végén a házigazdáknak szerzett vetést és sokáig úgy tűnt, hogy Giggsék tartani tudják előnyüket. Egészen a 61 percig, amikor Cruz góljával megmentette a vendégek becsületét.

Győztek az olaszok és a franciák

Esélyeshez méltóan győzött hazai pályán az olasz és a francia válogatott is. Az itáliaiak az Egyesült Államokat verték Del Piero találatával, míg a világ- és Európa-bajnok gallok Romániát gyűrték le 2-1-re. A "mediterrán-rangdón" nem született győztes: a két szomszédvár csapata, a spnyol és a portugál válogatott 1-1-es döntetlent játszott egymással.

Eredmények:

Athén: Görögország-Svédország 2-2 (0-1)
gólszerzők: Fisszasz (54.), Karagunisz (85.), illetve M. Svensson (31.), Selakovic (64.)
Limasszol: Lengyelország - Észak-Írország 4-1 (2-1)
gólszerzők: Kryszalowicz (6., 66.), Kaluzny (11.), Marcin Zewlakow (69.), illetve Lomas (18.)
Rijad: Szaúd Arábia-Dánia 0-1 (0-1)
gólszerző: Sand (16.)
Kaiserslautern: Németország-Izrael 7-1 (0-1)
gólszerzők: Klose (48., 49., 64.), Hamann (62.), Bierhoff (69.), Asamoah (75.), Ricken (79.), illetve Kahn (27., öngól)
Amszterdam: Hollandia-Anglia 1-1 (1-0)
gólszerzők: Kluivert (26.), illetve Vassell (61.)
Brüsszel: Belgium-Norvégia 1-0 (0-0)
gólszerző: Tanghe (82.)
Cardiff: Wales-Argentína 1-1 (1-0)
gólszerzők: Bellamy (34.), illetve Cruz (62.)
Franciaország-Románia 2-1 (2-0)
gólszerzők: Vieira (2.), Petit (27.), illetve Ganea (89.)